Insignia Parrot Montajı

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu parrot un modeli nedir ???
eğer aracınıza uymaz veuygun fiyata satmak isterseniz haberim olsun bir arkadaşım aracına bu tipte bişey bakıyorduu

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de geçen gün mediamarkt da sordum mki9000 modelini. 349 tl fiyatı var.montaj için 80 tl ve cd30 a uyması için de kablo aparatına 40 tl istediler. toplamda 470 tl. ithalatçı firmaya da mail yoluyla sormuştum telefon konuşmalarında sesi ön hoparlörlerden harici ses cihazlarının sesini ise aracın tüm hoparlörlerinden veriyormuş.

nkurtkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haftasonu Parrot'un distribütörüne e-posta ile Insignia'da "mute" fonksiyonunnun çalışıp çalışmadığını sormuştum, bugün telefon ile aradılar ve hem CK3100 hem de MKi9200 modellerinin Insignia'da arama geldiğinde mute fonksiyonunun çalıştığını ve telefon görüşmesinin ön kolonlardan duyulduğunu ayrıca MKi9200 modelinde harici cihazlardan müzik dinlerken sesin aracın tüm hoparlörlerine verildiği bilgisini verdiler.

Bunun üzerine Maslak Oto Sanayi sitesinde Olcayto Servis'de montaj işlemini orijinal soket ile yaptırmaya karar verdim. (Soket 30 €, montaj 100 TL) Yine Olcayto servis'de (Parrot yetkili satıcısı) elimdeki CK3100 modelini MKi9200 modeli ile farkını vererek takas ettim. Böylece Mki9200'ün gösterge ile kumanda düğmesinin ayrı monte edilebilme özelliği ile kullanımı son derece ergonomik bir montaj yapıldı. Montaj detaylarını resimli olarak ayrı bir başlıkta paylaşacağım.

COSMO.55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bahsedilen cihazı hyundai accent era aracıma taktırmıştım 2009 yılında serviste monte edildi hepsi dahil 550 tl ye mal olmuştu,cihaz kullanışlıydı fakat görüşme esnasında tüm hoparlörden ses gelirken,blututla müzik dinlerken sadece ön hopalörlerden ses veriyordu.

nkurtkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
... görüşme esnasında tüm hoparlörden ses gelirken,blututla müzik dinlerken sadece ön hopalörlerden ses veriyordu.

Tam tersi olması lazım. Telefon ön hoparlörlerden, müzik tüm hoparlörlerden gelmeli. Montaj esnasında bağlantıda bir karışıklık olmuş olabilir.