İlk Muayenemizi Tamamladık :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: İlk Muayenemizi Tamamladık :)

GNSpower link' Alıntı:
Mert, geçmiş olsun. Mühim bir badireyi atlatmışsın valla. (:)

Teşekkürler Doğan abi. Neyse ki sıkıntısızca hallettik.  :)

VIII link' Alıntı:
+1 :D

Geçmiş olsun abi :D

Sağ ol Erel.  :)

ze623 link' Alıntı:
büyük geçmiş olsun.size sorum olacak benimde muayene yaklaşıyor aracım GTC farlarım xenon ama far yıkama yok.uzun kısa aynı mercekten yapıyor bi sıkıntı çıkar mı?

Bugün gözlemlediğim kadarıyla kesinlikle sıkıntı çıkacaktır.  :(
Araçların muayenesi 10 dakika falan sürüyor ama bu sürenin neredeyse yarısında aydınlatmalar kontrol ediliyor.  ::)
Benim araçta mercekli far olduğu için far yıkama sistemini bile iki kere test ettiler.
Muhtemelen aracınızda far yıkama olmadığı için sizin raporunuza ağır kusurlu yazacaklardır.  :(
Tek çareniz xenonları söküp yerlerine halojen far takıp muayeneye gitmek olacaktır. Halojen farlı arabalarda far yıkama sistemi zorunluluğu olmuyor.  :)

astraowner link' Alıntı:
Gecmis olsun bir standartlari yok. Butun arkadaslarim kusursuz kesin cikarmiyorlar demisti ocakta orhanliya goturdum bende  araci iceri sokmasiyla cikarmasi 2 dakika surdu kusursuz gecmistim. 2 dakikalik is icinde 2 saat sira beklemek sorun randevu olsada yine banka gibi sira almak ugrastiriyor

Teşekkür ederim. Bende evime yakın olan Dudullu istasyonunda yer bulamadığım için Orhanlıya gittim.  :)
Dediğiniz gibi maksimum 10 dakikalık kontrol için uzun süreler sıra beklemek gerekebiliyor.  ???
Neyse ki ben sıra konusunda baya şanslıydım. Numaramı aldıktan 10 dakika sonra hemen sıra geldi. 5 dakika emisyon sırası bekledim ve tamamlandı, 10 dakikada da muayene yapıldı. Toplamda istasyonda 45 dakika falan geçirdim.  :)

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Geçmiş Olsun Kardeşim Sen Silecekleri Yeni değiştirmedin mi ya ?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burakkarsli link' Alıntı:
Mert geçmiş olsun kardeşim. Bu yazdığı kusurlarla ilgili ne yapılıyor sonrasında? Bana silecek yıpranmış dese daha değiştireli 1 ay olan silecekleri oracıkta söker sonrasını arkadaşa bırakırdım. Kendi nasıl seviyorsa artık.

Hafif kusurlar için herhangi bir yaptırım yok Burak abi.  :)
Yani rapora yazıldıklarıyla kalıyorlar.  :)

Ağır kusurlu sıkıntılar için ek süre veriliyor ve sorunun giderilip bu süre içerisinde tekrardan ücretsiz muayeneye gelinmesi isteniyor.  :)

Raporda araç için Emniyetsiz ibaresi yer alırsa da tüm sorunların giderilmesi için yine ek süre veriliyor ve bu ek süre içerisinde muayeneye yeniden gelmeleri gerekiyor ama emniyetsiz ibaresi ile ağır kusurlu arasında bir fark var, o da emniyetsiz araçlar daha istasyondan çıkmadan trafik polisine bildiriliyor.  :)
Sonra polis yakalarsa ne yapıyor bilmiyorum.  005hihih

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

mert gecmiş olsun kardeşim demeden gecemeyecegim arac 10 numara duruyor valla kazasız belasız ha birde senin spoyler siyah mı bana mı öyle geldi

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Neyse hala silecekleri değiştirmemiştim 2.5 senedir, şimd bunu duydum muayeneye kadar hiç değiştirmem. Nasıl olsa yıpranmış diyorlarmış, durduk yere adamı silecekle ovalamama gerek yok. (:)

Abi muayeneye giderken silecekleri değiştir ama eskileri bagajda sakla. Teknisyen arkadaş silecek hususunda sıkıntı çıkarırsa yenileri mundar etmeyip, eskileri kullanırsın.  :D

mrt54 link' Alıntı:
Geçmiş Olsun Kardeşim Sen Silecekleri Yeni değiştirmedin mi ya ?

Teşekkürler Murat abi.  :)
Değiştireli 1-2 ay olmuştu ama yinede yıpranmış.  :)
Adamlar AFL'ye kusur buldu, bırak da sileceklere de yazı versinler abi.  :-X

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Abi muayeneye giderken silecekleri değiştir ama eskileri bagajda sakla. Teknisyen arkadaş silecek hususunda sıkıntı çıkarırsa yenileri mundar etmeyip, eskileri kullanırsın.  :D

Teşekkürler Murat abi.  :)
Değiştireli 1-2 ay olmuştu ama yinede yıpranmış.  :)
Adamlar AFL'ye kusur buldu, bırak da sileceklere de yazı versinler abi.  :-X

Olsun Mert, bu farın kaşı gözü ayrı oynuyor da yazabilirdi. ((:)

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Hafif kusurlar için herhangi bir yaptırım yok Burak abi.  :)
Yani rapora yazıldıklarıyla kalıyorlar.  :)

Ağır kusurlu sıkıntılar için ek süre veriliyor ve sorunun giderilip bu süre içerisinde tekrardan ücretsiz muayeneye gelinmesi isteniyor.  :)

Raporda araç için Emniyetsiz ibaresi yer alırsa da tüm sorunların giderilmesi için yine ek süre veriliyor ve bu ek süre içerisinde muayeneye yeniden gelmeleri gerekiyor ama emniyetsiz ibaresi ile ağır kusurlu arasında bir fark var, o da emniyetsiz araçlar daha istasyondan çıkmadan trafik polisine bildiriliyor.  :)
Sonra polis yakalarsa ne yapıyor bilmiyorum.  005hihih

:D Haydi geçmiş olsun o zaman kardeşim. Polis bir şey yapmaz bence o durumda ya, sorar sadece "Paket mi yaptırayım, burada mı yersin?" diye :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emrah64 link' Alıntı:
mert gecmiş olsun kardeşim demeden gecemeyecegim arac 10 numara duruyor valla kazasız belasız ha birde senin spoyler siyah mı bana mı öyle geldi

Teşekkürler Emrah.  :)
Benim spoiler ve shark anten piano black.  :)
şu yağmurlar durunca da difüzörün mat siyah kısmını piano black kaplatıp uyum olayını tamamlayacağım..  greatt

GNSpower link' Alıntı:
Olsun Mert, bu farın kaşı gözü ayrı oynuyor da yazabilirdi. ((:)

Yazsa doğal karşılardım abi.  :D

burakkarsli link' Alıntı:
:D Haydi geçmiş olsun o zaman kardeşim. Polis bir şey yapmaz bence o durumda ya, sorar sadece "Paket mi yaptırayım, burada mı yersin?" diye :)

005hihih

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

MeRt link' Alıntı:
Teşekkürler Emrah.  :)
Benim spoiler ve shark anten piano black.  :)
şu yağmurlar durunca da difüzörün mat siyah kısmını piano black kaplatıp uyum olayını tamamlayacağım..  greatt
cok güzel kardeşim keske benim aracımda beyaz veya gri olsaydı :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emrah64 link' Alıntı:
cok güzel kardeşim keske benim aracımda beyaz veya gri olsaydı :)

Siyah arabada aksesuarlar için ikinci renk seçimi baya zor oluyor.  :(
Siyah aracın aksesuarlarında bence gri yada kırmızı çok şık duruyor. Ben olsam difüzörde kullanılacak olan koyu griye yönelirdim.  greatt