hoparlor tavsiysi

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ynt: hoparlor tavsiysi

yeni almak isteyenler kesinlikle necvox platinum serisi taktırsınlar derim...

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Geçen ay necvox platinuma 2000 lira veren bir astracı arkadaş benim cihazı inceleyip fiyatını duyunca rengi atmıştı. Platinum için verilen paralara yazık 1500 liraya android düşünün.

Bu hafta sonu Yavuz navix taktıracak onun görüşlerini de alırsınız. Benim navix incelemem

Astra J Navix multimedia cihaz incelemesi

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Tamamen zevk meselesi tabi.  mustafa birde şunu sorayım navimex cihazda dsp özelliği varmı ? necvox platinum da var ve ses çok farkediyor.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Ethem Bozkurt link' Alıntı:
Tamamen zevk meselesi tabi.  mustafa birde şunu sorayım navimex cihazda dsp özelliği varmı ? necvox platinum da var ve ses çok farkediyor.
Abi diğer konular tartışılabilir ama ses konusunda navix çok daha iyi. Ankara'da montajcı bir arkadaşım var piyasadaki her marka model cihazı takıyor. Benim araçta çoğu modeli deneme şansım oldu. Bilenler bilir ses konusunda çok hassasımdır. Benim navixi seçme nedenim ses kalitesi oldu. Hoparlör ve amfi için 1000 lira harcadım bundan en iyi sonucu alabileceğim cihaz neyse onu kullanacaktım. Cyclone,navimaster,android,necvox, navimex hatta alpin ünite bile denedim araç üzerinde. Alpin takıp güç verince bizim ևin işi cihazların rezilliği ortaya çıkıyor ama elde olanı kullanmaktan başka çare yok. Ses konusunda navixe sonuna kadar kefilim. Malzeme kalitesinde en iyi cyclone orijinal plastiğe en yakın cihaz. Menü kullanışlığı konusunda en iyi navix. Dokunmatik hassasiyetinde platinum çok iyi. Fm tuner kalitesinde navix açık ara daha iyi. Radyo kanalları o kadar kaliteli ki mp3'den ayıramazsınız.

Platinum güzel cihaz ama piyasadaki diğer modellerle aynı fiyat segmentinde olması gereken bir cihaz. Fiyatı 1000 lirayı geçmemeli ki tercih edilsin. Cyclone için 1400 lira verilebilir çünkü göğüse en uygun plastik yapısı bu cihazda. Diğer cihazlarda güneş altında renk tonu farkı var. ևok titiz biri sırf bunun için bu cihaz alabilir.

Turan bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mustafa kardeşim birde cyclone' a amfi bağlanamıyormuş araya çevirici koymak gerekiyormuş falan doğrumu bu

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Turan bozkurt link' Alıntı:
Mustafa kardeşim birde cyclone' a amfi bağlanamıyormuş araya çevirici koymak gerekiyormuş falan doğrumu bu
Evet Cyclone orijinal üniteye aux ile bağlanan bir cihaz. Sadece ekrandan oluşuyor orijinal ünite değişmiyor. Orijinal ünitede amfi ve rca çıkışları yok. Amfi bağlamak için hoparlör kabloları kesilip araya deck çevirici takılarak rca çıkış alınıyor.

Turan bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

For-x ve navimex hakkında bilgin varmı kardeşim birde arka kapılara hoparlör ne alayım

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Turan bozkurt link' Alıntı:
For-x ve navimex hakkında bilgin varmı kardeşim birde arka kapılara hoparlör ne alayım
For-x bilmiyorum, navimex electrotain ile benzer bir cihaz. Navimex cihazlarda geri dönüş fazla oluyor diye arkadaşım artık satmıyor. Arka kapılara koaksiyel düşük rms'li bir hoparlör alabilirsin. 100 lira altı hepsi aynı sayılır. Pionneer iyi diyorlar ama ben önemli bir fark göremedim. RMS ne kadar düşük olursa o kadar fazla verim alırsınız.