Hangi Aracı Tavsiye Edersiniz? B segmenti

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben olsam şuan Polo alırdım. Çünkü;

Corsa yaza kasa değiştirecek ki fiesta da 1-2 yıla kalmaz. Clio ve Yaris hafif araçlar. Size Şuan alman zımba gibi bir Polo gider.

Son düzenleme:

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuan clio sahibiyim.şahsi kanaatim tce1.2 clio her işinizi görür fazlasıyla vergi yakıt imkanları değerlendirildiğinde.diğerlerinin hepsinin kasası eskidi yüzleri eskidi.bos bir polomu dolu bir clio mu clio tabiki(indirim imkanları göz önüne alırsanız 30 bine kadar düşüyorlar.)malzeme kalitesine gelince polodan daha iyi olduğunu kabul etmeyecektir çoğu kimse ama bence incelediğim araçlardan biri polo ki bana göre daha üstün clio.tek dezavantajı yalıtım konusu bunuda 3mde iyi bir fiyata hallediyorlar.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallaha Mert; o sayfaya girdiğinde sen de anlamışsın, adamların 10 test aracından 7 si vw gruptan..Üstelik bunlar trendline comfortline falan da değil, her biri highline..Misal passat b5 i test etmişler..O aracın 1.6 sı da var trendline lı..Neden onu test etmiyorsun da o kasanın en fullünü test ediyorsun?Motor,iç tasarım ve renkler,deri koltuk ve direksiyon vs vs derken araç hem içten hem dıştan ister istemez çekici oluyor..Misal 2007 corsa yı test etmişler, 1.2 motorlu..O araç için söylediklerine iyi bak..Üstelik neden cosmo 1.3 cdti test etmiyorsun?Opelin adam akıllı bir tek astra j opc sinin testini yapmışlar o da 7 dk..Tamam yazıyı uzun tutmuş ama o aracın videosunda gazlamaları var 2 dk öyle geçiyor zaten, kaldı 5 dk..O araç 5 dk da anlatılacak bir araç mı?Ne IDS+ tan ne ödüllü AFL+ tan ne NAVI ve Multimedi paketinden söz etmek var..Golf TSI ACT videosuna bak araç zaten en fullü ve tam 22 dk videosu var..Bu konuda bence kesinlikle tarafsız değiller..Bunu sana karşı bir çıkış olarak algılama kesinlikle ;) ama dikkat ettiysen sonunda boş bir poloyu konuştular da gerçekte polo nun ne olduğunu kendileri de anladı..Hatta dedikleri gibi ''varla yok arası-hiçbir yolcu keyif almıyor'' gibi yorumları yapabildiler..Aynını jetta ve diğer skoda rapidde falan yapsalar zaten kimse o araçları almaz..

Ben peugeot 208 dedim..Çünkü artık peugeot bazı şeyleri aştı(özellikle de fransız olma halini)...Söylentiler var piyasada..Yok psa da işler iyi gitmiyor, yok ipte sallanıyor vs vs..Bunu duyanınız mutlaka vardır..Ben böyle birşeyi kabul etmiyorum..Çünkü peugeot BMW gibi bir deve motor yapıyor, citröen ve renault mercedes e yine motor ve ticari araç yapıyor..Her piyasada biz varız diyorlar...Bunu GM için de söylemişlerdi,gördük..208 aslında 206 nın iddialı oluşu üzerine kuruldu..Tek kusuru clio da ESP tüm modellerde standart iken bunda opsiyon..Onun dışında bence en avrupalı araç içlerinde..Fakat bütçenizi biraz daha zorlarsanız clio da olabilir..Bu araçta 0.9 cc 90 hp ve 130 nm tork var..Gayet yeterli..

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallaha Mert; o sayfaya girdiğinde sen de anlamışsın, adamların 10 test aracından 7 si vw gruptan..Üstelik bunlar trendline comfortline falan da değil, her biri highline..Misal passat b5 i test etmişler..O aracın 1.6 sı da var trendline lı..Neden onu test etmiyorsun da o kasanın en fullünü test ediyorsun?Motor,iç tasarım ve renkler,deri koltuk ve direksiyon vs vs derken araç hem içten hem dıştan ister istemez çekici oluyor..Misal 2007 corsa yı test etmişler, 1.2 motorlu..O araç için söylediklerine iyi bak..Üstelik neden cosmo 1.3 cdti test etmiyorsun?Opelin adam akıllı bir tek astra j opc sinin testini yapmışlar o da 7 dk..Tamam yazıyı uzun tutmuş ama o aracın videosunda gazlamaları var 2 dk öyle geçiyor zaten, kaldı 5 dk..O araç 5 dk da anlatılacak bir araç mı?Ne IDS+ tan ne ödüllü AFL+ tan ne NAVI ve Multimedi paketinden söz etmek var..Golf TSI ACT videosuna bak araç zaten en fullü ve tam 22 dk videosu var..Bu konuda bence kesinlikle tarafsız değiller..Bunu sana karşı bir çıkış olarak algılama kesinlikle ;) ama dikkat ettiysen sonunda boş bir poloyu konuştular da gerçekte polo nun ne olduğunu kendileri de anladı..Hatta dedikleri gibi ''varla yok arası-hiçbir yolcu keyif almıyor'' gibi yorumları yapabildiler..Aynını jetta ve diğer skoda rapidde falan yapsalar zaten kimse o araçları almaz..

Ben peugeot 208 dedim..Çünkü artık peugeot bazı şeyleri aştı(özellikle de fransız olma halini)...Söylentiler var piyasada..Yok psa da işler iyi gitmiyor, yok ipte sallanıyor vs vs..Bunu duyanınız mutlaka vardır..Ben böyle birşeyi kabul etmiyorum..Çünkü peugeot BMW gibi bir deve motor yapıyor, citröen ve renault mercedes e yine motor ve ticari araç yapıyor..Her piyasada biz varız diyorlar...Bunu GM için de söylemişlerdi,gördük..208 aslında 206 nın iddialı oluşu üzerine kuruldu..Tek kusuru clio da ESP tüm modellerde standart iken bunda opsiyon..Onun dışında bence en avrupalı araç içlerinde..Fakat bütçenizi biraz daha zorlarsanız clio da olabilir..Bu araçta 0.9 cc 90 hp ve 130 nm tork var..Gayet yeterli..

Oturup videoyu baştan izledim de serdar, gömmüşler poloyu :D
Oto-Park.Com | Volkswagen Polo 1.4 Comfortline (2013) - YouTube

nacidemir81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba,
aşağıdaki 2 araç arasında kaldım, uzun süre kullanabileceğim, sorun çıkarmayan araç sizce hangisi olur?

bi türlü karar veremedim

1-) Ford Fiesta Trend 1.25i 82PS - 33.860 TL
2-) Opel Corsa 1.2 i Twinport 14" kapak jantlı - 32.735 TL

teşekkür ederim.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba,
aşağıdaki 2 araç arasında kaldım, uzun süre kullanabileceğim, sorun çıkarmayan araç sizce hangisi olur?

bi türlü karar veremedim

1-) Ford Fiesta Trend 1.25i 82PS - 33.860 TL
2-) Opel Corsa 1.2 i Twinport 14" kapak jantlı - 32.735 TL

teşekkür ederim.
Bayiii ile pazarlığı sıkı tutun ve 16 ınc çelik jantlı opel corsayı alın :)

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben olsam clio touch yada polo comfortline düşünür bayiileri indirim konusunda olabildigince zorlardım.

nacidemir81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bayiii ile pazarlığı sıkı tutun ve 16 ınc çelik jantlı opel corsayı alın :)

bayi 16 ınc çelik jantlı opel corsa için en son 33.000 TL dedi
acaba 33.000 TL iyi bir fiyat mı?
diğer bayilerde daha ucuz bulabilir miyiz?

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bayi 16 ınc çelik jantlı opel corsa için en son 33.000 TL dedi
acaba 33.000 TL iyi bir fiyat mı?
diğer bayilerde daha ucuz bulabilir miyiz?
Bence bulunur... araç fiyatları zıpladı ama yinede bulunur düşüncesindeyim...
Ben aracımı mart 2013 kampanyalı almıştım 2012 model. bir bayii 30500 demişti o zaman. başka bayi 30.000 e inmişti en son 29150 TL ye almıştım aracımı çelik jantlı +karter koruyucu + park sensörü...
Birkaç bayii gezin aynı markada bile kesinlikle indirim yada hediye olayını sonuna kadar zorlayın
Polo'da en az 2-3 ay beklersin her kur artışından da etkilenirsiniz ki zaten elle tutulur modeli oldu mu fiyat yükseliyor. Bizim şirket aracına bindim geçen gün görüş açısı iç hacim ferahlığı corsa kadar iyi değil. 1.2 dizelin kaçısı iyi ama donanım yok gibi.
clio başlangıç paketindeki donanım corsa başlangıca göre zengin olabilir ama iç plastik kalitesi başlangıç pakette corsanın yanına bile yaklaşamaz...
ama bu üst paketleri var piano black falan o olursa olabilir ama oda 40.000 lirayı buluyor nerdeyse...