Hangi Aracı Tavsiye Edersiniz? B segmenti

nacidemir81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

aşağıdaki sıfır model benzinli araçlardan hangisini tavsiye edersiniz. fiyatları aşağı yukarı aynı

1-) Yeni Clio Joy 1.2 16v 75 bg - 32.990 TL
2-) Opel Corsa 1.2 i Twinport 14" kapak jantlı - 32.735 TL
3-) Ford Fiesta Trend 1.25i 82PS - 33.860 TL
4-) Toyota Yaris 1.0 Life - 32.600 TL
5-) Volkswagen Polo 1.2 70 PS Trendline - 32.100 TL

tavsiyeniz benim için önemlidir, teşekkür ederim...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Clio tasarım ve üretim olarak yeni
Corsa yüz olarak çok eskidi
Fiesta pahali ancak 2.elde her zaman değerli
Yaris başarılı ancak motoru hoş değil
Polo donanım olarak zayıf

Zor seçim

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nacidemir81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler

Son düzenleme:

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert güzel öneride bulunmuş..Ancak Allahtan muhip ve sinan var o poloda da objektif olmaya yakınlaşıyorlar...Oto park videolarına bana kalırsa çok tama göstermeyin, çünkü wv grup e asimetrik şekilde eğilimleri var..Özellikle de poloyu kullanan mehmet isimli arkadaşın..Bana kalırsa peugeot 208 e de bakın derim..

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
reno dış tasarım olarak çok iyi duruyor ama iç tasarım olarak malzeme kalitesi ve dizayn olarak bence çok vasat.. aracın konsol görüntüsü mutlaka içine sinmeli.
ben corsa veya 208 diyorum.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ek bilgi geçmek istiyorum, 1 saat kadar önce arkadaşımın 2500km de sıfır alığı 1.2Easytronic Corsa'sını bir yoklayalım dedik, sırf ses sistemine göz atmak için. Ön koltukta 1.80 boyunda iri kıyım bir arkadaşım(vectraB sahibi) ve ben arkada 1.85 boyunda baya iri kıyım bir insan olarak çok rahat yolculuk ediyorduk, arka tarafın bacaklarımı bu kadar rahat ettireceğini düşünmezdim şok oldum, arabamdan inip ona binince koltuk yumuşaklığı hariç hiç bir kötü yanını bulamadım, ha bir de arka kapılardaki hoparlörler tam bir eziyet, ses vermiyor :D Easytronic şanzımana dair tüm ön yargımı yıktı attı, sanki manuel araç ancak debriyajı ve vites değişimini hayaletler yapıyormuş gibi o derece hisli vites deçişi var, manueli tercih etme sebebim o vites değişimindeki geriye yaslama :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert güzel öneride bulunmuş..Ancak Allahtan muhip ve sinan var o poloda da objektif olmaya yakınlaşıyorlar...Oto park videolarına bana kalırsa çok tama göstermeyin, çünkü wv grup e asimetrik şekilde eğilimleri var..Özellikle de poloyu kullanan mehmet isimli arkadaşın..Bana kalırsa peugeot 208 e de bakın derim..

İyi yakalamışsın bu durumu serdar. And mehmet sitenin kurucusu ve sahibi, bir tek test için doğuş grubu araç veriyor bu adamlara ve hem yükselmek hem de orta yolu bulabilmek adına and mehmet araçları överken ötekiler giydiriyor. Bazı SEAT videolarında da arabayı yerin dibine soktukları oluyor o araçlar da aynı yerdeler, bazı yerlerde VW araçlarını batırdıkları da oluyor ancak bir şekilde denge kuruluyor. Yeni araba alırsam bir depo benzin koyup test ettiricem onlara :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
208 derdim bende ama listende yok malesef. Dizel fiesta kullanıyorum gayet yumuşak kıllanımı olan tam bir şehir içi arabası ama malesef pahalı. Seçenekler göre ben clio derdim. Kesinlikle yakıt olarak en iyisi, iç genişlik idare eder. Tek silecekli yaris'e ben hiç ısınamadım. Hem içi dar hemde tek sileceği var ve yolcu tarafını tam temizlemiyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 2013 Mart ayında aracımı alırken 208 hariç tüm B segmenti araçlara bakmıştım. Fort fiesta: nın koltuğu beni rahatsız etti belki kilomdan dolayı olabilir.
Clio: Dışı çok güzel ancak başlangıç paketindeki iç plastik kalitesi çok büyük hayal kırıklığıyaratıyor. Donanım olarak diğerlerinden zengin. (Hızsabitleme - yokuş kalkış desteği ve bluethoot desteğine sahip)
Polo: Bir hem donanım yetersiz hemde araç için min 2 ay gibi bir zaman bekleyip hemde btün kur farklılıklarından olumsuz yönde etkileniyorsun.
Toyota Yaris: İşçilik yada dış görünüşüne laf yok ancak 1.0 motor uzun yolda can sıkar mı hiç denemedim bilmiyorum.

Eğer çn koltuk oturma pozisyonunda bir sıkıntı yaşamaz iseniz fiesta yada corsa ön tercihler arasında olmalıdır.

1.2 manuel 16.icn çelik jantlı ve body kitli corsa araç sahibiyim.
karter koruyucu ve park sensörü alınırken takıldı.
İlk başta gitmez kaldırmaz yapmaz etmez diyorlar. 27 Mart 2013 tarihinden bugüne kadar aracım ile 12000 km yol yaptım.
Şehir içinde 6,2-6,5 arasında bir yakıt tüketimi gerçekleştiriyor. Eğer devirli kullanayım sıkıştırayım derseniz bu tüketim 7 lere kadar çıkabiliyor.
Şehirler arasında ise 2500 - 3000 devir bandında 100 -120 km arasında kullanım sağlarsanız 5 - 5,2 civarında, 3500 - 4000 bandında 120 - 140 km arasında kullanımda yakıt tüketiminiz 6 civarlarına kadar çıkabiliyor. Yol durumuna bağlı.
Sabirlı bir insan iseniz 80 km sabit hızda 2000 devir bandında uzun yolda 4,2 leri görmeniz ise hayal değil.

İstanbul - Bayramiç
İstanbul - Kaş
İstanbul - Ankara
Kaş - Altınoluk
Altınoluk - İstanbul uzun yol denemeleri yaptım aracıma. Bugüne kadar hiç bir yokuşta yada yolda benim yarı yolda bırakmadı sağolsun. Aracı tanıyıp ona göre devirli kullandığınızda insanların demiş olduğu sollama ve rampa sorunlarını yaşamazsınız. Eşim bile manuel olan aracımızı çok rahat kullanıyordu. Bence sakin kullanımlarda tam bir ekonomi aracı. Ayrıca bahaj genişliği ve kullanışlılığı konusunda da diğer rakiplerinden üstün.
Max süratte ise bugüne kadar gördüğüm en büyük 180 oldu. Geçen gün ankara yolunda. 160 -165 kadar çok rahat çıkıyor sonrasında hafif bir eğim desteği istiyor :)