Gunes yanigi

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracimin tavan ve sol ön kapi harci her yerinde boya ben aldigimda boyleydi bile bile aldim sonucta 10 yasinda arac ama tavan boyali araci satmaya kalksam kimse yanasmaz.dun sanayide winox oto yikama diye bir yerle gorustum pasta boya koruma ve detayli temizlik fiyati verde 250 tl diye ilk defa duydum winox u bir fikri olan varmi urunleri nasildir acaba

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracimin tavan ve sol ön kapi harci her yerinde boya ben aldigimda boyleydi bile bile aldim sonucta 10 yasinda arac ama tavan boyali araci satmaya kalksam kimse yanasmaz.dun sanayide winox oto yikama diye bir yerle gorustum pasta boya koruma ve detayli temizlik fiyati verde 250 tl diye ilk defa duydum winox u bir fikri olan varmi urunleri nasildir acaba

http://www.detailturkey.net/showthread.php?t=31010

Linkteki araçtada senin araca benzer güneş yanığı varmış. Uygulamayı yapan arkadaşta izmirde sizde izmirdesiniz sanırım. Bence iletişim kurup bir görüşün resimden anlaşılıyor zaten yaptığı uygulama

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
http://www.detailturkey.net/showthread.php?t=31010

Linkteki araçtada senin araca benzer güneş yanığı varmış. Uygulamayı yapan arkadaşta izmirde sizde izmirdesiniz sanırım. Bence iletişim kurup bir görüşün resimden anlaşılıyor zaten yaptığı uygulama

Arkadaşın yaptığı uygulamanın neticesi hemen belli olmaz. Ben de bir zamanlar Ankara'da buna benzer bir uygulama yaptırmıştım, bir süre sonra aracın görüntüsü daha fena oldu, bence bu tür uygulamalar geçici çözümlerdir, neticede ortada hasar gören bir malzeme var :(

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşın yaptığı uygulamanın neticesi hemen belli olmaz. Ben de bir zamanlar Ankara'da buna benzer bir uygulama yaptırmıştım, bir süre sonra aracın görüntüsü daha fena oldu, bence bu tür uygulamalar geçici çözümlerdir, neticede ortada hasar gören bir malzeme var :(

Abi korumaya alırsan daha fazla ilerlemesini engellersin en azından. Yaptırdıktan sonra koruma işlemine devam edilirse mevcut kötü görüntü ortadan kalkar. En güzeli boyatmak aslında ama malum ülkemizde bunun için değer mi bilemem.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu resim gerekli koruma işlemleri yapıldıktan 3 sene sonraki durumu gösteriyor. Bana göre ne kadar çok koruma işlemi uzun vadede o kadar kötü sonuç :(

ng7P5B.jpg
[/url][/IMG]

Güneş yanığı önce tavanda başladı daha sonra arka kaput ile yan tarafa sıçradı. Bu işi yapanların hemen hemen hepsinin her koruma işlemi sırasında mutlaka ince bir pasta uygulama adetleri var, her seferinde araca pasta uygulamayın dedim ama dinletemedim.

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dun sanayide meguiars uyguluyan biyerle gorustum pasta cila yaptiricam komple vede on tampon kaput ve spol on camurluk boyonicak 700 tl dedi beni ikna etmek icin tavandaki yanik yerin bir kismini yapti baya bi parladi bende agustos sonunda gelip komple yaptiririm dedim bakalim bir ayda nasi olucak ama sunu fark ettim tavandaki beyaz yerleri parmagimla sertce siliyorum boyle kir gibi topaklar olusuyo yani benim amatorce yapmaya calistigim pasta sanirim

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pasta dediğimiz ürünler genelde aşındırıcı oluyor. Bu tarz ürünler her koruma öncesi tabiki yapılmamalı. Ben kendi aracıma bir kere pasta yaptım sonrasında doldurucu özellikli ag srp uyguluyorum ve wax atıyorum sonrasına . her wax atacagım zamanda illa cila olarak srp uygulamam. yanlış uygulamalar her zaman zarar verir tabiki. Uygulamayı bu işi bilenlere yaptırmak lazım. Yani sadece detay işiyle boya koruma işi yapan yerler var. Bu kişilerden bazıları boya kalınlıklarını ölçüp ona göre malzeme kullanarak uygulama yaparlar.

seko40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracdada aynısı var büyüyüp gidiyor sormadığım usta kalamadı malesef büyüyüp gidecek tek çözüm boyatmak

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Boyama dışında yapacağınız uygulamalar sadece birilerine para kazandırmak başkada bir şey değil boşuna para harcamayın illa kafanıza takılıyor ise boya onun harici uygulamalar sadece rüya