Gunes yanigi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracın güneş yanıklarına boya harici uygulamaların tamamı bana göre sadece pamuk tıkamaktan ileri gitmez arkadaşlar. Acı ama gerçek böyle. :(

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslinda suc bende evimin cok yakininda bi benzin istasyonu var. şu otomatik yikama makinasina hemen hemen her hafta 1 kere girerdim cabuk yikiyor hem ucuz 2 tl oda yipratmis olabilir mi acaba neyse olan oldu artik

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ph nötr olan şampuanlarla yıkanırsa cila ve waxın ömrü uzun olur. Yani kaliteli bir oto şampuanı ile yıkamak lazım.
bimdeki bebek sampuani ile yikiyorum ( agu baby bebegin gozunu bile yakmiyor) heralde bi zarari olmaz boyaya :)

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben arabamı güneş yanıkları nedeniyle satmıştım. Boyadaki güneş yanıklarına boyadan başka bir çare yok, düzeltmek için yapılan her türlü işlem yanığın daha hızlı yayılmasına neden oluyor. Bir diğer konu yıkamacıların kullandığı adi köpük veya deterjanlar. Onlarda boyaya çok zarar veriyor. Metalik araçlarda bu sıkıntıdan kurtulmak ve kaliteli bir iş için araç komple sökülüp (camlar, yazılar, kapı bantları, kapı kolları, far, stoplar gibi) öyle boyanmalıdır.

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslinda suc bende evimin cok yakininda bi benzin istasyonu var. şu otomatik yikama makinasina hemen hemen her hafta 1 kere girerdim cabuk yikiyor hem ucuz 2 tl oda yipratmis olabilir mi acaba neyse olan oldu artik

o makinalar ve köpükler boyanın anasını ağlatıyor ve çizik içerisinde bırakıyor boyayı. Profosyonel olarak detaylı temizlik, boya koruma işi yapan kişiler var. Bunlarla bir görüşün belki bir çaresi olabilir.

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bendede boya yanığı vardı kaputta ve tavanda. tavana folyo çektik ama kaput gittikçe yayıldı gözüme iyice batar oldu. arabayı yıkamaya canım istemiyordu.
öncesi;
_MG_1981.jpg

sonrası

20150711_185530.jpg

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
evet hocam onu yazmamışım :) tümden boyattım. ufak tefek çiziklerde vardı kapılarda tamponda vs.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
evet hocam onu yazmamışım :) tümden boyattım. ufak tefek çiziklerde vardı kapılarda tamponda vs.

Mis gibi olmuş ama bizim insanımız ne kadar garip... Şimdi aracın misal kapı saçı göçtü aracını soracaksın hemen burun kıvırırlar neden? Aracın kapı saçı eğik hadi yaptıralım bu seferde kapı saçı değişmiş diye burun kıvırırlar dünya üzerinde çok merak ediyorum böyle düşünen kaç millet vardır?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mis gibi olmuş ama bizim insanımız ne kadar garip... Şimdi aracın misal kapı saçı göçtü aracını soracaksın hemen burun kıvırırlar neden? Aracın kapı saçı eğik hadi yaptıralım bu seferde kapı saçı değişmiş diye burun kıvırırlar dünya üzerinde çok merak ediyorum böyle düşünen kaç millet vardır?

Nadir çoğu hemcinsimiz biraz tuhaf değil mi? Boyalı arabadan anında kaçarlar ama boyalı hatun gördüler mi hemen nikah dairesinin yolunu tutarlar :maden: