Gündüz Far Ampulü Nasıl Değiştirilir

emre52emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.emre-onder.com
Ynt: Gündüz Far Ampulü Nasıl Değiştirilir

HasanM link' Alıntı:
Evet buradaki ampul tek flament, T20 7440  21 W. Sizin almanız gereken T20 7443 5W/21W çift flament olmalı.

Ben dün bu ürünün satıcısını aradım kendisi çift flamentli oldugunu soyledi. 20 ye yakın opel marka araca sorunsuz takıldıgını idda etti yinede temkinli davranmak icin once bu işlerden anlayan opel deki arkadaşıma gidicem onun tavsiye edecegi bir yer mutlaka olur

Umitbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar selamm

Bu gündüz farını değiştiriken koruyucu kapağı çıkardıktan sonra ampulü tutan iki klipsi içe doğru mu yoksa dışar doğru mu itip çıkaracağız ampulleri ? 023hm

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Umitbjk link' Alıntı:
Arkadaşlar selamm

Bu gündüz farını değiştiriken koruyucu kapağı çıkardıktan sonra ampulü tutan iki klipsi içe doğru mu yoksa dışar doğru mu itip çıkaracağız ampulleri ? 023hm

Ampulun kendisini tutup çıkaracaksınız yuvadan..

Yalnız yeni ampulu taktığınızda klipslerin ampulu sıkı tuttuğuna emin olun çünkü ampulu fara yerleştirirken çıkarsa ampul farın içine kaçar ve çıkarması zahmetli olur... Siz yine de böyle bir durum olursa bana özelden ulaşın, farı sökmeden nasıl çıkacağı hakkında yardımcı olurum...

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

emre52emre link' Alıntı:
Ben dün bu ürünün satıcısını aradım kendisi çift flamentli oldugunu soyledi. 20 ye yakın opel marka araca sorunsuz takıldıgını idda etti yinede temkinli davranmak icin once bu işlerden anlayan opel deki arkadaşıma gidicem onun tavsiye edecegi bir yer mutlaka olur

Kesinlikle sorunsuz (led değil sonuçta) ama beyaz değil!!! Hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz, bence turuncu alın mükemmel duruyor...

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

[quote author=REC link=topic=2350.msg135122#msg135122 date=1339083408]
Ampulun kendisini tutup çıkaracaksınız yuvadan..

Yalnız yeni ampulu taktığınızda klipslerin ampulu sıkı tuttuğuna emin olun çünkü ampulu fara yerleştirirken çıkarsa ampul farın içine kaçar ve çıkarması zahmetli olur... Siz yine de böyle bir durum olursa bana özelden ulaşın, farı sökmeden nasıl çıkacağı hakkında yardımcı olurum...
[/quote
çıkartması basit biraz kalın bakır tel dışı plastik kaplı olacak ucuna çift taraflı bantla tampon yapılır ve fardan içeri sokulup ampule bastrılır va empul yavaşça çekilir yanlız yavaş olmak çok önemli biryere değerse ampul geri düşer özellikle tam çıktı derken siyah pilastik kısıma gelip sürtüp düşünce tekrar insan sinirden ağlamak istiyor terübe ile sabit :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
çıkartması basit biraz kalın bakır tel dışı plastik kaplı olacak ucuna çift taraflı bantla tampon yapılır ve fardan içeri sokulup ampule bastrılır va empul yavaşça çekilir yanlız yavaş olmak çok önemli biryere değerse ampul geri düşer özellikle tam çıktı derken siyah pilastik kısıma gelip sürtüp düşünce tekrar insan sinirden ağlamak istiyor terübe ile sabit :)

Daha kolay bir yöntemi de var,

Bir adet bahçe hortumu farın  içine salınır ve ampule yaklaştırılır, hotrumun diğer ucu hava almayacak şekilde elektrik süpürgesine bağlanır, elektrik süpürgesi çalıştığı an ampulun kurtulma şansı %10 bile değildir, üstelik nereye çarparsa çarpsın...

Kendi icadım, tecrübe ile sabit  greatt

Umitbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Daha kolay bir yöntemi de var,

Bir adet bahçe hortumu farın  içine salınır ve ampule yaklaştırılır, hotrumun diğer ucu hava almayacak şekilde elektrik süpürgesine bağlanır, elektrik süpürgesi çalıştığı an ampulun kurtulma şansı %10 bile değildir, üstelik nereye çarparsa çarpsın...

Kendi icadım, tecrübe ile sabit  greatt

Kazasız belasız taktım :)

Herkese   thnxx

Fakat bu turuncu ampuller sitedeki araçlarda oldugu gibi durmadı  31agryyy (Ebay'den alınma)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Umitbjk link' Alıntı:
Kazasız belasız taktım :)

Herkese   thnxx

Fakat bu turuncu ampuller sitedeki araçlarda oldugu gibi durmadı  31agryyy (Ebay'den alınma)

kolayı var, turuncu folyo ile istediğniz koyuluğa gelene kadar kaplatın... :)