GOLF Dünyanın en iyi otomobili seçilmiş miş!!

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: GOLF Dünyanın en iyi otomobili seçilmiş miş!!

GNSpower link' Alıntı:
Golf sağlam ve sadık bir alıcı kitlesine sahip kendini kanıtlamış bir araç. En büyük artısı da markasının değerine önem veren VW'nin ürünü olması. Ha 15 yıl önceki tasarımı temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp büyük bir kitleye tekrar servis edebilmesini sağlayan da bu bana göre. Yoksa Astra'dan şöyle iyi, böyle alımlı, öyle teknolojik üstünlüklere sahip falan değil. Bu arabalar nihayetinde birbirinin dengi üç aşağı beş yukarı ama Türkiye'de maaşallah Doğuş Golf'lere öyle fiyat biçiyor ki D sınıfı arabalara denk getirmeyi bırak, bazılarının üstüne bile çıkıyor arabaya istenen rakam. Eh bizim kalite eşittir çok para diyen milletimizde alıyor arabayı. Alan adamda arabasını savunuyor, ikinci elde öldürtmüyor, böylece efsane devam ediyor. (:)

045thumbsup

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence yeni v40' lar dururken hiç hb model eline su dökemez..

exp27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şu ww nin tasarımını bir türlü beğenmedim gitti motor çok övülüyor otomatik şanzımanıda öle ama arabanın içine binince ben bu kadar parayı buna mı verdim diyosun inanın i30 bile golf ten bana daha çekici geliyor.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Öyle ama bugün bir dizel Focus u donanımlarıyla birlikte almaya kalkınca rakam tahmin ediyorum 70.000 i geçiyor; Ford çok sevdiğim bir marka ama ben de "o kadar parayı işçilik hatalarıyla dolu bir araca vermem" derken alanlar gene de alıyor, sadece Golf değil artık araçların hepsi pahalı malesef.

kesinlikle haklısın tolga.. araçlar çok pahalı.. astralara da koy dsg yi onlarda 70000 li rakamlar olur.. artık B sınıfı dizel araçlar bile 45-50 aralığında !! artık piyasada 40000 tl nin altında araç yok .. bide bunlar en boş olan versiyonlar !!

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

batu link' Alıntı:
kesinlikle haklısın tolga.. araçlar çok pahalı.. astralara da koy dsg yi onlarda 70000 li rakamlar olur.. artık B sınıfı dizel araçlar bile 45-50 aralığında !! artık piyasada 40000 tl nin altında araç yok .. bide bunlar en boş olan versiyonlar !!

Velhasılı kötü kazıklanıyoruz ama gönlümüzdeki aracı alacaksak da mecbur o kazığı ....  8)

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Velhasılı kötü kazıklanıyoruz ama gönlümüzdeki aracı alacaksak da mecbur o kazığı ....  8)

mecburen yani :)

freelook

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bırakın alanlar Dünyanın en iyi Otosuna bindiğini sansınlar.
battle_Teroriste    battle_Escrime
Bizde senelerce ıspanak'ta demir var sanmıştık. (Dam üstünde saksağan; vur beline kazmayı)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Salıdan bu yana Golf ve Giulietta ile 2 kez İzmir e gidip geldim,

Golf ü kullanırken aracın yumuşak ve sessiz yapısının da desteğiyle uzun yolda 85 - 90 km hızlarda seyredip 3.4 litrelik ortalama tutturabildim, Giu da ise direkt direksiyon, sıkı süspansiyonlar, canlı ve devirli motorla sıklıkla 200km leri gördüğüm hızlı kullanımda 9 litreye ulaşmayan tüketimle oldukça eğlenceliydi.

Ama ikisinden sonra Astra en ideal karışıma sahip araç gibi geliyor; direksiyonu Golf den daha rahat ama neredeyse Giu kadar direkt, Golf kadar sessiz ve rahatken (Golf ün rüzgar sesi yalıtımı gayet iyi) Giu kadar eğlenceli yol tutabiliyor ve kasa virajlarda Golf gibi salınıma vs girmiyor, Afl farları çok başarılı, motor rölanti - 2000 devir arasına kadar Giu dan daha esnek (Giu 5000 dd den sonra daha esnek) ve Sprint Booster ile Giu nun DNA sındaki Dynamic moduna denk gaz hassasiyetini yakalıyor vs vs vs..

Bunların dışında iki aracın da klimaları motoru Astra nınkinden daha az etkiliyor, frenleri ve koltuk sırtlıkları Astra dan iyi (Sport donanımlı Astra koltukları onlardan da iyi) amortisörleri Astra nın üst takozları gibi vuruntu yapmıyor (bu konuda Alfa sert olmasına rağmen iyi iş çıkarmış, Golf sert engebelerde huzursuz sesler çıkarabiliyor) Alfa nın iç mekanında en ufak çıtırtı yokken Golf belli belirsiz cızırtılarla ses yapabiliyor, Astra nın gösteriş amaçlı krom-karbon görünümlü kaplamaları sese neden oluyor vs vs..

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

greatt  yakıtı göz önünde bulundurmazsan hangisini tercih ederdin? sence giu alınır mı?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
greatt   yakıtı göz önünde bulundurmazsan hangisini tercih ederdin? sence giu alınır mı?

"Aramızda Giu alıp da keyif almayacak kimse tanımıyorum" diyeyim sen anla.

Ha yol sesi - yaylanma konforu Astra dan kötü ama dün Ziebart ta 500 liraya ses sorunu da çözüldü. Sertliğiyse yüksek süratte - virajda çok işe yaradığından pek sorun edilmiyor, zaten ince tireşimleri gayet iyi absorbe ediyor, engebeler arttıkça araç Astra dan daha sert hale geliyor.

Yakıtı da az aslında; aracın vites oranları Astra 1.4 den kısa olmasına ve motoru 30Hp daha güçlü olmasına rağmen performanslı kullanımlarda tüketimi Astra ya benziyor, bu aracı kullandıktan sonra 105Hp lik dizel Golf e alışmak başta çok zor geliyor; Golf 1. viteste sadece motor gürültüsü üretiyor ve araç o esnada hiç ilerlemiyor gibi geliyor :)

Ben sadece servisi olmadığından Giu almamıştım, önceden 156 mız vardı Alfa ların şıklıkla sürüş zevkini nasıl bir potada erittiklerini iyi biliyorum  8)