2013’ün En Güvenli Otomobili Bir Çinli!

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2013’ün En Güvenli Otomobili Bir Çinli;
Çin-İsrail ortaklığında üretilen Qoros markasının ilk modeli olan Qoros 3 Seden, Euro NCAP’ten ilk 5 yıldız alan Çinli marka olmanın yanında , bir de 2013’ün en güvenli otomobili seçildi.

417717057044.jpg

Qoros 3 sedan Euro NCAP 2013 programının Yetişkin Yolcu Koruma dalında en iyi sonuca sahip olmasının yanı sıra güvenli yolcu taşıma alanında ön-arka , yan çarpma ve direk testinde "güvenli" olduğu kanıtlandı. Görünen o ki bu Çinli otomobil, kendi sınıfında (küçük aile) diğer 6 otomobil ile en güvenli olanlardan. Bu otomobiller de; Renault Zoe (süper mini), Lexus IS 300 (geniş aile), Kia Carens (küçük MPV), Jeep Cherokee (küçük off-road 4x4) ve Maserati Ghibli (lüks).

417922510361.jpg

Bu da Euro NCAP video...

Euro NCAP | Qoros 3 Sedan | 2013 | Crash test

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
qoros k9 u incelemiştim bi kac yıl önce..sanırım bmw 7 serisinle eş bi araçtı.baya hoşuma gitmişti..özellikle şimdileri insignialarda kullanılan analog görünümlü dijital ekran falan herşey vardı araçta :)

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
harbıden kaya gıbı olmus yandarbe esnemesı harıka orta dırek gıttı gerı geldı sonra

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
çinde çok kaliteli ürünlerde var doğru fakat bizim ithalatçılar maksimum karı düşündüklerinden en ucuz ürünü alıp piyasaya en yüksek fiyata satıyorlar bu yüzden ön yargılıyız:)arabaya gelince bana passatı anımsattı çok hoş görüntüsü var gelse fiyatı yedek parçası ve servis ağını çözseler bir çok avrupa markasına satış rakamlarında ter döktürür diye düşünüyorum:)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir durmuş pir durmuş Çinliler de ha :rakir: helal olsun...1-2 sene önce bisiklete çarpıp da pert olan çinli otomobiller vardı :maden::kop:

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anaaam cc akordion oldu...şaka gibi dışı dağılsın da kabinde patates oldu :) vw severler seyretsinler bunu :)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
canını seven volvoya biner

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anaaam cc akordion oldu...şaka gibi dışı dağılsın da kabinde patates oldu :) vw severler seyretsinler bunu :)

Ya abiler, ben her konuda az biraz temas ediyorum, okuyan gören vardır ;) bu vw de bir nane yok..(cc nin yolculardan sandiviç yapma potansiyelini görünce de şok geçirdim :confused: ...En güvendiğim arabaydı vw lerde...En nihayetinde 160 bin Türk Lirası sayıyorsun ama bir şehirlerarası yolda kaza geçiriyorsun,sonrası mortingen straize)

Mesela 2009 model Q7 de aynısı vardı.. araç 400 bin tl neredeyse ama 4 yıldız aldı euroncap'tan..Yerden yere vurulan fransız araçlarından örn clio bile 5 yıldız aldı..:)