Giulietta&Astra j

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş giulietta disctinctive dizel+cam tavan almayı düşünüyor bugün pazarlık yaptık 63400 dendı 62'ye belkı ınerler zorlanırsa; şimdi gelelim asıl konuya guılıetta sahıplerı araclarına toz kondurmuyorlar astrayla mukayese bıle etmıyorlar aracın muadıli degılmıs astra , satıcı arkadasda aynı fıkırde aracı astrayla kıyaslamayın dıyor:)
Sizce bu araç bu fıyata alınır mı? Tüm artı ve eksılerı dusunursek giulietta astralarımızdan bu kadar ustun mü arkadaslar ben o kadar da üstün oldugunu dusunmuyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Giulietta&Astra j

dreamofice link' Alıntı:
Arkadaş giulietta disctinctive dizel+cam tavan almayı düşünüyor bugün pazarlık yaptık 63400 dendı 62'ye belkı ınerler zorlanırsa; şimdi gelelim asıl konuya guılıetta sahıplerı araclarına toz kondurmuyorlar astrayla mukayese bıle etmıyorlar aracın muadıli degılmıs astra , satıcı arkadasda aynı fıkırde aracı astrayla kıyaslamayın dıyor:)
Sizce bu araç bu fıyata alınır mı? Tüm artı ve eksılerı dusunursek giulietta astralarımızdan bu kadar ustun mü arkadaslar ben o kadar da üstün oldugunu dusunmuyorum.

Allah Allah niye mukayese edilemiyormuş? Bizimkiler kul yapısıyken Giulietta semavi varlıklar tarafından monte edilip cennetin 5. katından mı indiriliyormuş? Dizel Astra parasına sattıkları arabayı nelerine güvenip kıyaslayamıyorlar anlamadım. C sınıfı araba sonuçta bir Audi bile değil Alfa yani.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Berbat ön konsol tasarımı ve rezalet direksiyonu, hiç de ekonomik olmayan dizel motoru ve bence kalitesiz olan iç mekan döşemesi ile bence de Astra ile kıyaslanabilecek bir araba değil :) 60-63 sınırında bir bütçem olsa ve benzini çok dert etmesem Golf 1.4 140'lık aracı Highline + DSG olarak düşünürdüm zannediyorum. 60binli tutarlara çıktıysam Alfa Romeo benim listemde ihtimal bile olamaz.

Alfa Romeo benim gözümde -benzinli motoru olmak kaydıyla- bir hobi arabasıdır. Garajımda 2-3 araç durur da motor sesi güzel olduğundan (146ların sesini çok severdim) belki alır bunu da koyarım. Araçlarını Ferrari zanneden sahipleri (İtalyan Ateşi, İtalyan Asaleti, İtalyan Kıvraklığı vb. ıvır zıvır tanımlamalar) de ayrıca soğutuyor beni bu arabadan :)

Ama ne olursa olsun, herkese olduğu gibi bu aracı kullanan ve kullanacak olanlara da kazasız, belasız bir ömür dilerim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı sınıftaki iki aracın kıyaslanamayacağı farklar hayli eskide kaldı, üstelik söz konusu araç sınıfının eski ve kaliteli modeli olan Astra ise.

Giulietta sürüş zevki için konfordan, tasarım için ferahlıktan taviz verilmiş genele değil kişiye daha çok hitabeden bir araç. Astra dan daha sürücü odaklı bir sürüşü var ve turbo benzinli motorları esnek ve ekonomik ancak bunun dışında (yakın arkadaşımda 1.4 170Hp lik modeli var) yol sesi, titreşim, arka koltuklardaki baş mesafesi ve sert plastiklerinin malzeme/montaj kalitesi Astra daki kadar olgun değil.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşın aldıgı arac dizel. belki motor gücü vs yönünden öyle denmiş olabilir ancak ;

Söz konusu dizayn ise, Guiletta'nın tipsiz ön kısmı, bir şeye benzemeyen iç dizaynı mı üstünmüş Astradan?

Ya 2. eli?

Guiletta, Astradan 1 yönuyle ustunse Astra,Guilettadan 5 yönuyle üstündür.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Motor için denmedı astranın lafı bıle gecınce adamlar( satıs elemanlarıda dahıl) astrayla kıyaslanmaz bu araç dıyor:) tamam ben de severım giulietta'yı ama astranın da cosma artı sunroof fıyatı hemen hemen aynı bununla neye gore kıyaslanmıyormuş bu arac astrayla anlamadım.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Satış temsilcisini geç. O tabiki aracını övecek ancak arkadaşının sanırım "dizayn" konusunda bi problemi var.

Söz konusu aracların iç ve dış görünüşleri ise Guiletta'ya degil, Astra'ya ayıp edilmiş olur. Göz var nizam var yahu.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Motor için denmedı astranın lafı bıle gecınce adamlar( satıs elemanlarıda dahıl) astrayla kıyaslanmaz bu araç dıyor:) tamam ben de severım giulietta'yı ama astranın da cosma artı sunroof fıyatı hemen hemen aynı bununla neye gore kıyaslanmıyormuş bu arac astrayla anlamadım.

Küçük düşürücü bir ifade kullanmak istemem ama uzun süre Alfa / Fiat modelleri kullandığımızdan biliyorum; bu iki markanın satış elemanları genelde gayri ciddi üslüp kullanırlar daha ciddi markaların görevlilerine göre, genelde.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo ve Sunrooflu araç aşağı yukarı aynı fiyatta çevrenize bir bakın aynı fiyatta Astra 100 tane ise Gulietta maksimum 10 tanedir.

Bu kadar insan kafasız mı çok üstün olan bir araç aynı fiyata olmasına rağmen almıyolar.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
satış elemanına sorunca zaten böyle sonuç almak normal onlara göre 116 vs de giulietta nın rakibi değildir.ayrıca ferrari kullanamayıp kendilerini alfa ya binince ferrari sanan çok adam gördüm alfa sahipleri ağır fanatiktir (bnkz. alfisti) alfa iyidir hoştur ama sürüş zevki ve dış güzellikten başka birşey vermiyor astra yla çok rahat karşılaştırılır yol tutuşta ve sürüş zevkinde geçer sadece.