Geri Geri Gelirken Ufak BİR Talihsizlik (OPEL=KAYA gibi araba)

Fastex1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Geri Geri Gelirken Ufak BİR Talihsizlik (OPEL=KAYA gibi araba)

REC link' Alıntı:
֖ncelikle geçmiş olsun..

Ancak genelde empati yapan birisi olduğum bir hususa  takılmadan edemedim: şimdi sizin aracınıza kamyonetin biri geri geri  gelip çok hafif dokunsa (Allah göstermesin) ve sonrasında oluşan durum için gelip buraya güle oynaya konu açıp ''Astra'yı pert ettim, benim aracımda hiçbir şey yok :D '' yazsa hoşunuza gider mi?

Kusura bakmayın ama hem adamın canını yakmışsınız hem de gelmiş burada -çarpma açısını vb. hesaba katmadan- aracınızın sözde sağlamlığını övüyorsunuz, o çarptığınız ve küçümsediğiniz aracın sahibi bu konuyu görse belki de ''Ah''ı kalır üzerinizde...

Katiliyorum....
Bence hoş değil, bu durumu bizlerle paylaşmanız çok doğal ama keşke farklı bir anlatım tarzı seçmiş olsaydınız...

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yanlis bir degerlendirme kesinlikle.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence de karşılaştırabilmek için çarpmanın aynı noktalardan olması gerekir..

alonetrf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
֖ncelikle geçmiş olsun..

Ancak genelde empati yapan birisi olduğum bir hususa  takılmadan edemedim: şimdi sizin aracınıza kamyonetin biri geri geri  gelip çok hafif dokunsa (Allah göstermesin) ve sonrasında oluşan durum için gelip buraya güle oynaya konu açıp ''Astra'yı pert ettim, benim aracımda hiçbir şey yok :D '' yazsa hoşunuza gider mi?

Kusura bakmayın ama hem adamın canını yakmışsınız hem de gelmiş burada -çarpma açısını vb. hesaba katmadan- aracınızın sözde sağlamlığını övüyorsunuz, o çarptığınız ve küçümsediğiniz aracın sahibi bu konuyu görse belki de ''Ah''ı kalır üzerinizde...

Bence hoş değil, bu durumu bizlerle paylaşmanız çok doğal ama keşke farklı bir anlatım tarzı seçmiş olsaydınız...

Bence çok komik ve gülünecek birşey adam resmen parayı çöpe atmış.Adamlada kanka olduk şimdi arabayı satmayı düşünüyor ikimizde çok mutluyuz benim aracımda hasar yok adamda büyük bir hatadan döndüğünün farkına vardı. ;)));)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alonetrf link' Alıntı:
Bence çok komik ve gülünecek birşey adam resmen parayı çöpe atmış.Adamlada kanka olduk şimdi arabayı satmayı düşünüyor ikimizde çok mutluyuz benim aracımda hasar yok adamda büyük bir hatadan döndüğünün farkına vardı. ;)));)

Ne yani? Sizin aracınız hasar görse ve onunki görmese siz de mi parayı çöpe atmış olacaktınız? Ayrıca arkadaşlar detaylı açıklama yapmışlar, bu çarpışma (tokuşma demek daha doğru olur) asla bir aracın kalitesini göstermeye yetmez. İyi ki BMW ya da Volvo'ya çarpmamışsınız, aynı şey olsa ''OPEL, Mercedes'ten sağlam'' derdiniz :)

Bir şey omaması ve ikinizin de mutlu olması güzel ama sırf bunun için arabayı satmayı düşünüyorsa bence kanka olmayı bırakın, hatta mümkünse gördüğünüz yerde yolunuzu değiştirin...

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu konuya yapılacak tek yorum bence aracınıza en yakın zamanda park sensörü taktırın :)

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

reno çoğu modelinde bazı parçaları sert plastikten kullanıyor darbe emiciliği arttırmak için, çamurluklar da dahil, malzeme farkı var zaten, kazanın küçüğü büyü olmaz Allah beterinden saklasın.

hanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir fluence iki fiat albea bende buna benzer bir ufak dokunuş yaptım fiat albea ya tamponun sağ tarafından full içeri girdi çok dayanıksız.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün ben de parketme sırasında geri geri boş viteste giderken sağdaki kaldırıma odaklanmışken arkadaki bmw yi tamamen unutmuşum.Tam kaldırıma yanaştım, arabayı durdurdum, bir de baktım ki tam dibimde unuttuğum bmw var, sonra hemen indim baktım, acaba dokundum mu diye, Allah'tan arada hala 1 parmak mesafe varmış, sonra biraz ileri aldım.

Bu gibi dalgınlıkların önüne geçilebilmesi için ben de arka park sensörleri sadece geri viteste iken değil, boş viteste dahi araç geri geri gidiyorken devrede olmalı.Hatta bir adım ileri çarpmadan kendi kendine fren yapmalı.Bundan sonra geri geri giderken asla boşa almıcam.