Geri Geri Gelirken Ufak BİR Talihsizlik (OPEL=KAYA gibi araba)

alonetrf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[img=800x600]http://r1305.hizliresim.com/19/l/n5tr4.jpg[/img]
[img=800x600]http://j1305.hizliresim.com/19/l/n5tr8.jpg[/img]
[img=800x600]http://j1305.hizliresim.com/19/l/n5trd.jpg[/img]

Arkadaşlar :D benim arabada nokta çizik bile yok :D Fransız malı her türlü kendini belli ediyor :D arka arka 10 hızında giderken park halindeki arabaya vurdum neyseki 200 lira hasar çıktı adamın arabasında :D benim arabamda nokta çizik yok  adam yeni kasa fluence almış :D benim arabaya baktı birde kendisininkine baktı :D ağlıyacaktı neyse ya can sağlığı :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Geri Geri Gelirken Ufak BİR Talihsizlik (OPEL=KAYA gibi araba)

kardeş sen balyozla mı vurdun adama naptın :D

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun araçlarımız gerçekten sağlam malzemeden üretilme, bu arada konusu açılmışken geçen bir fluence kullandım adam ne kadar büyük araba yapmış park etmesi büyük dert arkası yüksek bu yüzden hiç gözükmüyor.

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun.İmkan olduğu sürece alman arabasından şaşmamak lazım.Sanırım sizin arabada sadece tampon düzeltilecek boya gerekmemesi büyük avantaj.

ßeta®

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı model araca bende arkadan vurdum benim aracın önünde birşey olmadı ondada birşey yoktu çok şukur aynı şekilde darbeyi opel alsa idi darbe emici çıtadan kırılabilirdi tampon ,aynısı arkadaşın başına geldi içindeki metal çıta görünüyordu.Darbenin şekline göre vuruşa göre değişir bence ...

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle açı ve çarpma noktasına göre değişir, sizin avantajınız arka plakanın üzerindeki set kısmı ile fluence in arka tampon köşe kısmına çarpmanız olmuş, aynı şekilde bir astraya çarpsaydınız muhtemelen fluence teki hasara benzer bir hasar oluşurdu, geçmiş olsun.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. Lütfen araçlarınızı sağlamlığını test etmek için diğer araçlara vurmayınız. ((:)

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun.

Arkadaşlara katılıyorum, darbenin verdiği zarar, hangi noktadan olduğuna bağlı.

Diğer taraftan bir sistemi çok sağlam yaparsanız, o sistemin zarar görme olasılığını da artırırsınız.Hem hafif hem de darbeyi absorbe edebilmesi açısından bu gibi sistemler genelde belli yerlerinden belli ölçülerde esneyebilecek şekilde tasarlanır ki, kuvvet yapı boyunca iletilip başka yerlere ulaşmasın.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet eş açılar olmadığından hanginin daha sağlam olduğu belli olmayabilir ama Astra ların genel olarak sağlam bir yapıları da var gerçekten.

Ben geri geri yokuş aşağı kaçırdığım Astra ile arkadaşım Toyota Hilux ının metal tamponunu eğmiştim, Astra ne içten ne dıştan deforme olmamıştı.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alonetrf link' Alıntı:
...

Arkadaşlar :D benim arabada nokta çizik bile yok :D Fransız malı her türlü kendini belli ediyor :D arka arka 10 hızında giderken park halindeki arabaya vurdum neyseki 200 lira hasar çıktı adamın arabasında :D benim arabamda nokta çizik yok  adam yeni kasa fluence almış :D benim arabaya baktı birde kendisininkine baktı :D ağlıyacaktı neyse ya can sağlığı :)

֖ncelikle geçmiş olsun..

Ancak genelde empati yapan birisi olduğum bir hususa  takılmadan edemedim: şimdi sizin aracınıza kamyonetin biri geri geri  gelip çok hafif dokunsa (Allah göstermesin) ve sonrasında oluşan durum için gelip buraya güle oynaya konu açıp ''Astra'yı pert ettim, benim aracımda hiçbir şey yok :D '' yazsa hoşunuza gider mi?

Kusura bakmayın ama hem adamın canını yakmışsınız hem de gelmiş burada -çarpma açısını vb. hesaba katmadan- aracınızın sözde sağlamlığını övüyorsunuz, o çarptığınız ve küçümsediğiniz aracın sahibi bu konuyu görse belki de ''Ah''ı kalır üzerinizde...

Bence hoş değil, bu durumu bizlerle paylaşmanız çok doğal ama keşke farklı bir anlatım tarzı seçmiş olsaydınız...