Geç çalışma sorunu

kamuran66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt rambasının üstünde bir regülatör olacak Bu regülatör yakıt rampasındaki yakıtın basıncını ayarlıyor. Bu sayede emme manifolduna püskürtülen yakıtın basıncı her devre göre ayarlanıyor.
Birde yakıt rampasının üstünde tekerleklerin üzerinde bulunanlara benzeyen bir supap var kontak açık iken bu supapa bir çöp yardımı ile bastırın eğer benzin fışkırtmıyor ise ya pompa bozuk yada yakıt ayar basınç regülaörü bozuktur. Eğer yakıt basıncı düşük olursa da yapabilir.

İkici olarak; eğer motor fazla yıpranmış ( kompresyon yönünde) ise geç calışma probleri ortaya çıkar.

camaro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızı birde yokuş aşşağı park etmeyi deneyin.eğerki araç problemsiz çalışırsa yakıtınız geri kaçıyor demektir.gökhanın dediği gibi sorun pompada yada borularda olabilir.

ynsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sistemdeki gazı tamaen bitirdikden sonra arka deponun ordan gazı kapatıp öyle benzine al tuştan kapatmak fayda etmyo

osiey03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectrab1.jpg
akü sorunu vectrayı çok etkiliyor bu da bi sorun olabilir!..

dj_aktif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt rambasının üstünde bir regülatör olacak Bu regülatör yakıt rampasındaki yakıtın basıncını ayarlıyor. Bu sayede emme manifolduna püskürtülen yakıtın basıncı her devre göre ayarlanıyor.
Birde yakıt rampasının üstünde tekerleklerin üzerinde bulunanlara benzeyen bir supap var kontak açık iken bu supapa bir çöp yardımı ile bastırın eğer benzin fışkırtmıyor ise ya pompa bozuk yada yakıt ayar basınç regülaörü bozuktur. Eğer yakıt basıncı düşük olursa da yapabilir.

İkici olarak; eğer motor fazla yıpranmış ( kompresyon yönünde) ise geç calışma probleri ortaya çıkar.

Hocam sizin bahsetiğiniz konu çok zayıf bir ihtimal. Eğer yakıt ayar valfi arızalı olsa hiç çalışmaz motor. Özeliikle X20XEV motorlarda çok nadir karşılaşılan bir durum. Başıma daha önceleri geldiği için belirteyim. Valf bozuk olsa kesinlikle motor hiç çalışmaz, yakıt ayar valfinden geç çalışma problemide yapmaz.

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin filtresini orjinalle degiştirmeyi dene aynı sorun bende wardı bezın filtresi yan sanayi taktırmıstım.Orjınalle degıstırdım duzeldı

vectrav6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buğra aynı sorun benim arçtada var 1 sene uğraştım abartısız lpgciye gidiyorum sorun yok dio servise gidiyorum lpgden dio kafayı bozdum resmen ama sonunda hallettik sorunu araçı stop ettiğmde gaz pompalamaya devam ediyomuş oda motoru boğuyormuş lpgnin üst manifolda giren hotumuna kesici taktık sorun halledildi seninkide büyük ihtimal bu sorun olabilir denemende fayda var umarım halledilir sorun çok can sıkıcı bişey aracın geç çalışması rezil bi durum

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Bende de var aynı sorun. Aracın altından takur tukur patlama sesi gibi sesler geliyor biraz geç alıyor araç. Atiker LPG taktırdım 1 ay kadar oldu.
Sizce sorunum nedir? Araba çalıştıktan sonra sorun yok. Okulda öğleye kadar duruyor öğle yemeği arası için çalıştırınca hemen çalışıyor.
Bu arada aracım 2001 Astra Elegance NB
Saygılar...

Son düzenleme: