Geç çalışma sorunu

Dunedain55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadadaslar 2001 model Vectra CDX 2.0 sahibiyim. aracım motoru soğukken hep geç alıyor. sıralı sistem Tüplü araç. 2 senedir kullanıyorum arabayı son 2 aydır geç çalışıyor. servisde ne olduğunu anlayamadılar 2 hafta boyuncca servisden cıkarmadım arabayı ama yinede ne olduğunu anlayamadılar ve bu geç çalısma sorunu benim canımı sıkmaya basladı. Yardımcı olur musunuz..??

Dunedain55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk başta sorun ordan denildi değiştirdik 2 hafta boyunca sürekli kullandım ama yine aynı sorun devam etti.. forumda bu sorunla karsılasan bi kaç arkadas varmıs onların yazdıklarını okudum onların dediklerini bi yapayım bkalım ne olacak. stop ederken benzine cevirip stop etmek felan...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech2 ile baktılar değil mi aracınıza? eğer elekronik bir arıza değilse boğaz temizliği falan bir denemek gerek.

dj_aktif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buğra ben sorunun yakıt sistemi olduğunu düşünüyorum. Benzin pompasını değiştiren bi çok ustanın gözünden kaçırdığı bir nokta var.

Montaj hatası;

Benzin pompasının yenisi monte ederken son aşamada yani benzin pompasının üzzerindeki kapağı takarken pompaya bağlı olan yakıt borularını özentili yerleştirmek gerekiyor. Bi çok ustada bunu bilmiyor yada dikkat etmiyor. Eğerki yakıt borularını düzgün yerleştirilmezse borularda kırılma, bükülme, delinme gibi unsurlar baş göseterir. Buda araç çalışmazken dahi yakıt borularının benzinle dolu olması gerekn yerde, benzin borularda kalmak yerine depoya geri dönüyor ve borular boşalıyor. Sizde motora start verirken borular dolana dek yani yakıt motora ulaşıncaya kadar marş yapıyorsunuz. Buda aracın geç çalışmasına neden olur. Depodaki yakıt borularını kontrol ettir derim.

Umarım yazdıklarımın yardımı dokunur.

Dunedain55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolasın Gökhan. Bende demiştim ustaya yakıt gelmiyo motor soğukken sanırım diye. Çünkü sıcakken stop edildikten 30 dk kadar sonra yine geç calısıyor. motor sıcakken stop edersek hemen calısıyor. mantıklı düşünülünce motor soğukken yakıtın gelmediği anlasılıyo.

dj_aktif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca Bahadır hiç bir opel modeli, hangisi olursa olsun, boğaz kirliliğinden geç çalışma yapmaz. Ancak aşırı dolması gerek, zaten boğaz çok fazla kirlenene dek farklı farklı bi çok arızayla karşı karşıya kalırsın ama bu geç çalışma olmaz.

jetblack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
40 liralık benzin al yaklasık 60 70 km benzinde kullan arabayı gaza al stop et sabah çalıştır bakalım devam edıyormu keyifli forumlar