Frene basıldığında ses gelmesi

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Frene basıldığında ses gelmesi

Anlaşıldı  045thumbsup

aytaccs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ppstr link' Alıntı:
Merhaba,

Arabamı şubat ayında almıştım. Aldığım günden beri bir sorunum var, servise 4 kere götürdüm, sorun olarak değerlendirmiyorlar.
Arabayı ilk çalıştırdığımda yaklaşık ilk yarım saat boyunca frenden ayağımı çektiğimde çok yüksek gıcırtı gibi bir ses geliyor. Sonra yavaş yavaş kayboluyor. Servis başta zamanla geçer diye beni gönderdi. Geçmeyince bu sefer başka bir kullanılmış aracı test ettirdiler onda da olduğunu göstermek için. Dediklerine göre tüm otomatik astralarda varmış bu ses. Bu sesin normal olmadığını algılayacak kadar uzun süredir araç kullanıyorum, yokuşta değil düz yolda bile çıkıyor ses. Daha önceki araçlarında yokuş aşağı inişlerde kavramadan dolayı ses gelirdi ama bu araçta frene yarım bastığımda bile ayağımı çektiğimde çok daha şiddetli ses geliyor. şimdi bu ses normal diyen Reis İlk bakımda fren balatalarını yada disklerini değiştirmeye kalkarsa ne yapacağım? Arabam garantide olmasa müdahale ederlerdi bu sese diye düşünüyorum. Arabasında benzer durumla karşılaşan arkadaşlar var mı?

Bende aracimi alali 6 gun oldu bahsettiginiz ses bendede vardi.yanliz bende motor isindiktan sonra frene bastktan sonra ve gaz tepkimelerinde 2-3 saniye kadar ses glmekteydi.odak opele goturdum servisteyken ses gelmedigi icin bisi bulamadilar.servisten ciktigin gibi ses basladi ve geri goturup dinlettim incelemelerden sonra sesin frene giden borularin titresiminden kaynaklandigini izolasyonla sorunu hallettiklerini soylediler.2ay bekleyip geldigi gibi 2gun serviste kalmasi araca dair butun heyecanimi aldi goturdu;( sizinde sorununuz ayni olabilir.

qalias

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaşlar sizlerde de depo daki benzinin çalkalanma sesi geliyor mu ?  ben bu hafta dikkat ettim bayaa bi ses geliyordu.belki de depo tam dolu olduğundan kaynaklanabilir.buarada astra j 1.3 cdti edition kullanıcıyım.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

qalias link' Alıntı:
merhaba arkadaşlar sizlerde de depo daki benzinin çalkalanma sesi geliyor mu ?  ben bu hafta dikkat ettim bayaa bi ses geliyordu.belki de depo tam dolu olduğundan kaynaklanabilir.buarada astra j 1.3 cdti edition kullanıcıyım.
depoda dalgakıran olmadıgı ıcın dızellerde var sanırım bu sıkıntı
servıste ucretsız dalgakıran takıyorlar bılıyorum..

qalias

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için ,bende öyle düşündüm,yanlış ama koskoca opel'e yani o ses gerçekten rahatsız edici,buarada taktıran arkaşlar memnun mudur acaba ?bir de servis kesin takıyor mudur ücretsiz olarak ?