Fren Kaliperleri Ses ve Çözümleri (Video&Fotoğraf)

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fren Kaliperleri Ses ve Çözümleri (Video&Fotoğraf)

Ben hala o yağ için beklıyordum.bu paylaşımı görünce yarın sabah binicem servisin başına,geldımi yağ?geldi derlerse kıyameti koparıcam cunkü 3 aydır bekliyorum o yağı(haber vermemesi çağırmaması büyük eksiklik).paylaşım için emeği geçen herkese tşk ediyorum.kaliper sorunu masraflı bir sorun garantisi bitmeden arçlarınızı kontrol ettirin.araçlarını yeni alan arkadaşlara tavsiyem aracın ilk hevesiyle bazı şeyler görülmüyo duyulmuyo,ama siz aracınıza biraz kulak verin...

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sn. Çağlar52,

Sizden bir ricam var. Bana bu yağı son gelen bu, özel bir yağ, gres yağı gibi değil diye anlattılar. Gres yağının pimlerden kurtulması kolay oluyormuş ama bu yağın yapışma özelliği de varmış.

Umarım sizin beklediğiniz ve bahsedilen de budur. Sonradan sizin servisten "yok o yağ değil, biz farklı bişey bekliyoruz" şeklinde bir yanıt gelirse şaşırmam.

Sizden gelişmeleri bekliyoruz.

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bana anlatılan bu yağ uygulandığı yerde sertleşiyormuş,boşlugu bu yağ doldurup orda donuyormuş.gm özel ürettirdiği bir yağmış.şöylede bir durum var cruze de bu sorunu bir parcayı değişimiyle halledıyolaRmış.yarın bu konuyu servisle görüşücem bilgi veririm...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emek sarfetmek diye buna denir, eline sağlık  045thumbsup

Benim aracımda da stabilize yollarda su kaynamasındaki fokurtuyu andıran tıkırtılar oluyor ama frene dokununca ses kesiliyor, sadece bundan ötürü kaliperlerden kaynaklandığını tahmin edebiliyorum ama çözümünü bilmem imkansız. Eğer bu videoları görmeden servise gitseydim muhtemelen çözüm üretmeden beni iknaya çalışacaklardı.

Paylaşım için kendimi borçlu hissettim açıkcası.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sn. Esmerce,

Güzel yazınız için teşekkürler. Faydamız dokunuyorsa ne mutlu.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Kaliperlere bir revizyon gelmedi ki tasarım olarak. Değiştirince farklı bir kaliper takmadıktan sonra tekrar aynı sıkıntı ortaya çıkıcak.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Kaliperlere bir revizyon gelmedi ki tasarım olarak. Değiştirince farklı bir kaliper takmadıktan sonra tekrar aynı sıkıntı ortaya çıkıcak.
ben bugün ustaya sordum bana bu sesi kaliperlere (neresine olduğunu tam anlamadım )bir metal parçası kaynaklayarak halledebileceğini ve sesi keseceğini söyledi.

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Çok sağlıklı bir işlem gibi gelmiyor bana

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaliperlerden gelen ses için cruze da iyileştirilmiş parçayla değiştirildiğini,astrada ise o meşhur yag ile halledileceği bilgisini verdi ordu opel servisi.haa bu arada yağ gelmedi diye tam sallıyacaklardıki drwaverunner arkadaşımızın video paylaşımını görünce resmen  :( oldular...dedim gelmıyorsa ben merkezi arayım sorayım dedım,siz aramayın biz size dönücez dediler fakat bugun ne arayan oldu ne soran...ilk kez olmadı içinde çok şaşırmadım opelden alışık müşteri memnuniyet hareketleri...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sonradan kaynakla yapılan işlemler hayati tehlikeler de doğurabilir, gerçi servis bunu bizden önce akıl ediyordur ama bana da pek sağlıklı gelmedi.

Benzer uygulamayı tanıdığım bir usta Peugeot 307-308 lerin gürültülü arka amortisörlerine uygulardı, Opel deki durum daha önemli frenlerle alakalı sonuçta.