Fren disk sorunu

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fren disk sorunu

Astra Sports Tourer link' Alıntı:
Hocam tornalatmak geçici bir çözüm ve güvenli değil. diskler hatalı olduğundan aynı şeyler tekrar yaşanacak.

Bu arada diskler değiştikten sonra frenleme performansı inanılmaz iyileşti. Öncesinde frenleme performansı çok kötüydü durabilmek için frene çok fazla basıyordum ama ona rağmen araç durmakta çok zorlanıyordu. aslında dediğim gibi çok önceden beri frenleme iyi değildi fakat sıkıntının disklerden olabileceğini hiç düşünemedim ki zaten titreme yoktu. ileri safhada böyle bir sorunla karşılaşacağım hiç aklımın ucundan bile geçmedi.
anladım hocam tabi maddi durum el veriyorsa en iyisi değiştirmek neticede frenler aracın en önemli güvenlik aksamlarından biri.Güle güle binin

SpeedCar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
anladım hocam tabi maddi durum el veriyorsa en iyisi değiştirmek neticede frenler aracın en önemli güvenlik aksamlarından biri.Güle güle binin
Teşekkür ederim.

Alimertx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar benim arabadan frene basınca """ssssssssttttttt""" diye ince bir ötme sesi geliyordu tozlanmadan diye düşünüyordum ancak bugün farkettim bu ses sadece yokuş aşağı inerken frene bastığımda geliyor.. Düz yolda frene bastığımda gelmiyor.. Nedendir ki ??

Not : Frene bastığımda direksiyonda titreme, frende az tutma vb. olaylar yok sadece ses geliyor...

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Alimertx link' Alıntı:
Arkadaşlar benim arabadan frene basınca """ssssssssttttttt""" diye ince bir ötme sesi geliyordu tozlanmadan diye düşünüyordum ancak bugün farkettim bu ses sadece yokuş aşağı inerken frene bastığımda geliyor.. Düz yolda frene bastığımda gelmiyor.. Nedendir ki ??

Not : Frene bastığımda direksiyonda titreme, frende az tutma vb. olaylar yok sadece ses geliyor...

Aynı sorun bende de mevcut hocam.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

salihcaglayan link' Alıntı:
Servis bir şey demedi ama. diskler sıcakken su gelirse ve üstüne fren yapınca olurmuş bide tozlu topraklı yollardaki diskle balata arasında kalan tozda yaparmış.
Yaparmışta yaparmış...

zaten bu araçları bozmayan birşey yok ki

Alimertx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar frene basınca gelen inceden ıslık sesi hala gelmeye devam ederken şimdide fren pedalına basınca inceden cıııııııııııııııııırrrtt diye bir hışırtı sesi gelmeye başladı... daha önce başına gelen varmı ? ya da neden olabilir bilen var mı 2 hafta sonra servise gideceğim 2 hafta dayanır inşallah :I

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alimertx link' Alıntı:
Arkadaşlar frene basınca gelen inceden ıslık sesi hala gelmeye devam ederken şimdide fren pedalına basınca inceden cıııııııııııııııııırrrtt diye bir hışırtı sesi gelmeye başladı... daha önce başına gelen varmı ? ya da neden olabilir bilen var mı 2 hafta sonra servise gideceğim 2 hafta dayanır inşallah :I
Sessız bi ortamda frene basınca elektronık bi ses gelir ondanmı bahsedıyorsunuz acaba.
eger oysa fren pedalının şişmesini önleyen sistem
buda normal

Alimertx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Sessız bi ortamda frene basınca elektronık bi ses gelir ondanmı bahsedıyorsunuz acaba.
eger oysa fren pedalının şişmesini önleyen sistem
buda normal

Bu sesi daha önce hiç duymuyordum daha yani duymaya başladım sanki.. Frende bir sorun yok tutuyor şu anda 2 hafta sıkıntı çıkmaz umarım...