Fren disk sorunu

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fren disk sorunu

Astra Sports Tourer link' Alıntı:
Bu sorunla ilgili servise gittik ve ustayla birlikte teste çıktık. Test sırasında ustada sorunu tespit etti ve disklerin yamulduğunu, değişmesi gerektiğini söyledi. Garantim bitmişti ama sorun kronik olduğundan belki GM-Opel kendi hatasını kabul eder diye garantiden değişmesini talep ettim ama kabul edilmedi. Neticede 600 liraya sadece ön diskleri(balatalar değişmedi) yenisiyle değiştirdiler. diskler hatalı ayıplı üretim olmasına rağmen kabak bizim başımızda patladı. Aslında arabayı ilk aldığımız günden beri fren performansından memnun değildim. ilk başlarda titreme yoktu fakat demek ki bu frenlerdeki zayıflık ileri safhada yamulacak disklerin habercisiymiş.Sürüş güvenliğini de tehlikeye atan bu problemle ilgili gm-opel geri çağırma yapması gerekiyor. Son olarak şunu da söylemek istiyorum. yetkili servislerin de disklerdeki hatayı kabul ettiği, daha onbinlerde olan bir aracın disklerinin yamulması ve bunun bana fatura edilmesi markaya olan güvenimi ve bağlılığımı tamamen yok etti.
tornaya soksaydınız keşke..

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Arabayı yıkadım kaç kere gitmedi :(
aynen bende de yıkanınca gitmiyor ama sanırım bu dinleyincegeliyor yani frenlemede bi sıkıntı yok... servise bu durumu anlatamazsın  :D

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

wave61 link' Alıntı:
aynen bende de yıkanınca gitmiyor ama sanırım bu dinleyincegeliyor yani frenlemede bi sıkıntı yok... servise bu durumu anlatamazsın  :D

Aslında wd40 sıksak geçer gibi sanki ha? :))

Muarrem1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Wd40 sikarsaniz yeni balata almak zorunda kalirsiniz :) diskleride tornalatmak ya da degistirmek.

SpeedCar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
tornaya soksaydınız keşke..
Hocam tornalatmak geçici bir çözüm ve güvenli değil. diskler hatalı olduğundan aynı şeyler tekrar yaşanacak.

Bu arada diskler değiştikten sonra frenleme performansı inanılmaz iyileşti. Öncesinde frenleme performansı çok kötüydü durabilmek için frene çok fazla basıyordum ama ona rağmen araç durmakta çok zorlanıyordu. aslında dediğim gibi çok önceden beri frenleme iyi değildi fakat sıkıntının disklerden olabileceğini hiç düşünemedim ki zaten titreme yoktu. ileri safhada böyle bir sorunla karşılaşacağım hiç aklımın ucundan bile geçmedi.