freelander ..lar hakında bilisi olan arkadaşlar

aycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi modeli daha çok tutulur .teşekkürler

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.8 HSE 2.0 TD4 2.5 V6 bir kaç tane daha motor seçeneği var modeline göre değişmekte.. bence bütün motor seçenekleri o boyuttaki bir jeep için iyi ekonomik.. otomatik vites yada manuel vites ayrımı yapılacak olursa ben otomatik derim.. şu an zaten 5.2 v8 jeep cherokee alma arifesindeyim inşallah...

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.8 HSE 2.0 TD4 2.5 V6 bir kaç tane daha motor seçeneği var modeline göre değişmekte.. bence bütün motor seçenekleri o boyuttaki bir jeep için iyi ekonomik.. otomatik vites yada manuel vites ayrımı yapılacak olursa ben otomatik derim.. şu an zaten 5.2 v8 jeep cherokee alma arifesindeyim inşallah...

5.2 v8 cherokee nin vergisi kaç biin tl dir acaba ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
965 tl yıllık neden sordunuz ?

Hasan, tabloda 16 yaş ve üstü için MTV değeri 1,352 TL olarak görünüyor, kasko değeri nedeniyle bir alt dilime düşülmüş halini paylaşmışsın. Bir de eski model büyük hacimli araçların vergisi dilekçe verilerek daha da alt dilimlere çekiliyor diye bir şey duydum ama net bir bilgiye sahip olamadım. Bununla ilgili bir bilgin var mı?

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasan, tabloda 16 yaş ve üstü için MTV değeri 1,352 TL olarak görünüyor, kasko değeri nedeniyle bir alt dilime düşülmüş halini paylaşmışsın. Bir de eski model büyük hacimli araçların vergisi dilekçe verilerek daha da alt dilimlere çekiliyor diye bir şey duydum ama net bir bilgiye sahip olamadım. Bununla ilgili bir bilgin var mı?

evet savaş abi 2.5 vectraya öyle yapıyorum bir dilekçe yazıp sigortacıya kasko bedeli evrağını hazırlatıp kaşeletip maliyeye vermek gerekiyor ve hemen bir alt dilime geçiriyorlar.. ama tabi bunu her yıl tekrarlamak gerekiyor dikkat edilmezse indirimsiz alıyorlar... ayrıca sigorta acentelerinin çoğu bu işlemi bilmiyor...evraklar elimde hazır var işine yarayacak arkadaşlar varsa excell formatında gönderebilirim..

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamamen merakımdan 5,2 motor olunca ister istemez insanın gözü korkuyo

:) banada tik oldu birisi böyle sorunca kızıyorum istemsiz olarak :) insanların yorumlarından sıkıldım... yok benzinliğinmi var vergisine araba alınır v.s. bu yorumlarıı 2.5 vectraya bile yapıyorlar.. ama ben seviyorum güçlü motoru ve zevk bu o motoru çalıştırıp hafifi hafif gaz verip sesini dinlemek bile büyük haz.. kimse aracıma benzin almıyor yada vergisini ödemeyor.. o yüzden biraz agrasif bir cevap oldu sanki size karşı.. ama niyetim o değildi kusura bakmayın :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
evet savaş abi 2.5 vectraya öyle yapıyorum bir dilekçe yazıp sigortacıya kasko bedeli evrağını hazırlatıp kaşeletip maliyeye vermek gerekiyor ve hemen bir alt dilime geçiriyorlar.. ama tabi bunu her yıl tekrarlamak gerekiyor dikkat edilmezse indirimsiz alıyorlar... ayrıca sigorta acentelerinin çoğu bu işlemi bilmiyor...evraklar elimde hazır var işine yarayacak arkadaşlar varsa excell formatında gönderebilirim..

Benim dediğim yöntem o değil, Trafik şubesine mi, Maliyeye mi ne bir dilekçe verilerek aracın eski model olduğu, büyük motor hacmi nedeniyle çok fazla vergi ödendiği o nedenle MTV'nin düşük limitlerde ödenmesi için talepte bulunuyormuş. Bunu klasik arabası olan birisi duymuş, bana sordu. Benim bildiğim de kasko değeri olayı ama arkadaş daha da alt limitlere düşürülebiliyormuş deyince ilgimi çekti. Mesela ben 50 yıllık aracıma 145 TL ödüyorum ve listelerde yer almadığı için kasko değeri hesaplanamıyor, noter satışı en alt limit olan 750 TL den yapmıştı :). Ben işin 145 lirasında değilim ama daha yüksek hacimli araçlarda MTV makası aşırı derecede açılıyor :(.