Fikirleriniz önemli :) 2011 Passat vs Insignia

Hangi aracı seçerdiniz?

• 2011 VW Passat 1.6 TDi Highline

Oy: 56 38.4%
  • Opel Insignia 2.0 CDTi Cosmo

Oy: 90 61.6%

• Kullanılan toplam oy
    146

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
abi ben Insignia forumunun adminiyim, Insignia'nın çıkardığı sorunları iyi biliyorum:D

araç ilk çıktığında TRW marka arka balatalar fren diskini çiziyordu, GM-TRW üretimi balatayla değiştiler sorun kalmadı,
aracın yazılımını sanki microsoft yazmış gibi arada sırada reset gerekiyor, akü kutup başını söküp takınca sorun düzeliyor:D her araçta olmuyor ama bazı araçlarda yaşandı bu.
yani bunun gibi böyle ufak ufak sorunlar çıkarabiliyor yada yazılımda farkettikleri bir eksikliği gidermek için servise güncellemeye çağırabiliyorlar. bu olayları ben takmam canımı da sıkmaz ama Emre'nin babasının yaşını bilmiyorum, belirli yaş üstünde bu olaylar can sıkıcı olabiliyor. ben araçtan aldığım zevke bakarım ama yaşı büyük olanlar bu kadar para verdim servisle uğraşamam diyebiliyor. bu yüzden bu sorunlardan bahsetmiştim.

Passat'ta sorunsuz bir araç değil ama Opel forumlarını takip ettiğim kadar VW forumlarıyla ilgilenmediğim için net olarak şu sorunları çıkarıyor diyemem.
ama DSG 7 ilerilerde mekatronik arızası varmış:D

Çağrı yorumların ve tespitlerin doğru ama açıkçası bence insignia için mütevazi olmana gerek yok çünkü insignia passattan aşağı bir otomobil değil... Evet her ikisininde teknik özellikleri kıyaslanır belki ama insignianın iç materyalinin daha kaliteli olduğunu artık göz görüyor bu yüzden bırak inanmayan inanmasın ve passat daha kaliteli diye kendini kandırmaya devam etsin.

İnsignia da çıkan sorunları yazmışsın evet bunlar doğru ama buna karşı kimse passat insignia dan daha sorunsuz demesin çünkü vw nin de insanı çileden çıkaran ve artık resmen kült haline gelmiş yığınla problemi var

Sonuç olarak motor hacmine göre vergi yüksekliği kıyas yapılarak karar verilmeli derim ama sorun açısından bakınca passat daha sorunsuzdur servise girmezsin diyemem

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence insginia 2.0 dizel otomatik ama fiyat çok derseniz cirtroen in c5 1.6 dize otomatik seçeneğide çıkmış bu sınıfta bu motor hacminde dizel otomatik ikilisi yok

bence görmekte fayda varr

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
passat çok ekonomik bir araba ama insignia daha gösterişli ve performanslı kullanışıda rahat perormans olarakta kıyaslanacak arabalar değil

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
passat fısssss verdiler gazı gitti türkiyede hala o gazla gidiyor yeni modelde de kaliteyi iyice düşürmüşler çin malı arabalara benzemiş.

Tabiki insignia tarzı yeter

gh912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelin sitesinde insignia otomatik vites 2.0 dizel 130 beygir edition versyonlu arac 64.752 lira.Bu fiyat bu arac için bence son derece uygun.Buna birde bayi indirimi eklenince bu arac 63 lere kadar düşer.Hem insignia gibi klas bir dizayna sahip olacaksın,hem otomatik vitesin rahatlığını yaşayacaksın,hem aman kasa kaldırırmı kaldırmazmı diye düşünmeyeceksin,hemde dizelin ekonomisini yaşayacaksın.Yeni passata gelince son derece iğrenç bir vw tasarımı daha gün yüzüne çıktı.İnsigniayla kıyas kabul etmeyecek bir araba.1.6 TDİ versonun tek avantajı düşük vergi dilimi.Otomatik vitesi yok,koca araba sadece 105 beygir,tip desen zaten yok,fiyat desen comfortline versyonu 62.750 lira ve düz vites

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
passat çok ekonomik bir araba ama insignia daha gösterişli ve performanslı kullanışıda rahat perormans olarakta kıyaslanacak arabalar değil
2009 model 1.6 benzinli passatı 3 ay kullandım berbat bir otomobildi ama bazılarınız buraya passatı sanki mercedesmiş gibi yazıyor bende o yüzden yazıyorum. Evet passat gerçekten berbattı... Hadi gitmiyordu motoru 1.6 idi onu anlıyorum ama 12 litre ortalama ile yürümesinin neresi ekonomikti ?

Şuu bilin ki passat 2000 lerin başında iyiydi yenileri sadece adını satıyor

Vectra A dan sert süspansiyonları Astra F den fazla yol sarsıntısı alan direksiyonu ile neresi hangi opelden iyiydi ben anlamadım ?

Passatı ilahlaştıran arkadaşlar sizlere sesleniyorum

ya passatı hiç kullanmadınız kafadan sallıyorsunuz
ya insignia yı hiç kullanmadınız kafadan sallıyorsunuz
ya passatı ilahlaştırıyorsunuz ama mercedese bir kere bile binmediniz
ya opel ile zaten alakanız yok vw forumundan fake siniz
ya da bunlar yanlış ama o zaman sizde otomobilden anlamıyorsunuz

çünkü bakıyorum da aslında opel forumundasınız ve sanki passatı reno 9 la kıyaslıyorsunuz...
Sizlere sadece İnsignia yı daha yakından tanıyın derim.

Son olarak çağatay arkadaşım lafım sana değil yazından alıntı yapmamın nedeni ise, passat ekonomik falan da değil yakıt cimrisi ise hiç sayılmaz normali neyse onu cömertçe tarafından yakıyor. VW fanları da passatı bilir bilmez ilahlaştırmaya devam ediyor.

Son düzenleme: