Fikirleriniz önemli :) 2011 Passat vs Insignia

Hangi aracı seçerdiniz?

• 2011 VW Passat 1.6 TDi Highline

Oy: 56 38.4%
  • Opel Insignia 2.0 CDTi Cosmo

Oy: 90 61.6%

• Kullanılan toplam oy
    146

hakanatila

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar para verdikten sonra bir focusun dikiz aynasında kalmak istemem açıkcası, yani insignia...

tunacullu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayn ikileme bende yaklaşık 1 ay önce düştüm ve 4 Aralık günü yeni insigniama kavuştum. Ben 1.4 FSI 122 HP ve 1.6T 180 HP arasında kalmıştım. Sana neden böyle birtercih yaptığımı anlatmaya çalışayım belki sana yok gösterir.

1. Donanım; Highline ile edition karşılaştırmak çok yanlış. Edition=Trendline. Edition Elegance Paket= Comfortline Cosmo=Highline ve bu denklemdeki donanımlarda insignia her zaman 5000 TL. filan ucuz kalıyor passata göre.

2. İÇ ve dış görüntü: Tartışmasız insignia. Passat tamamiyle eski. Eskiye yama yapmışlar o kadar. Passatın yeni kasası bende tamamı ile hayal kırıklığı.

3. Yakıt tüketimi : İşte bu konu beni çok düşündürdü ama sonunda zevki ekonomiye tercih ettim. Şehiriçi 350 KM. yol yaptım. Şuanki ortalama yakıt tüketimi 10.3 lt.

Karar sizin...

Birde şöyle düşünün 2.0 bir motor vergi = 1.700 TL. Ben olsam çok km yapmıyorsam kesinlikle benzinli tercih ederim. Aradaki vergi farkını benzine verir her arabayı tokatlarım. ehu ehu

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Tamamen kişisel tercihimle ilgili ancak Opel, insignia'ya 1.6 otomatik yapmamaya devam ederse çok müşterisi passat'a kayacaktır... Benim de fikrim bu yönde malesef, içim insignia dese bile.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Yukarıda neden sık sık servise gidilirmiş gibi bir cümle kullanılmış(insignia için) bilmiyorum ama bu gerçeği yansıtmıyor. Ben arabamı aldığımdan beri sadece bakımlara gittim, 6. senesinde akü değiştirdim 1 kere, sık sık güncelleme vs gibi hiç bir şeyle karşılaşmadım çok şükür. İnsignia'nın da böyle olduğunu düşünüyorum.

abi ben Insignia forumunun adminiyim, Insignia'nın çıkardığı sorunları iyi biliyorum:D

araç ilk çıktığında TRW marka arka balatalar fren diskini çiziyordu, GM-TRW üretimi balatayla değiştiler sorun kalmadı,
aracın yazılımını sanki microsoft yazmış gibi arada sırada reset gerekiyor, akü kutup başını söküp takınca sorun düzeliyor:D her araçta olmuyor ama bazı araçlarda yaşandı bu.
yani bunun gibi böyle ufak ufak sorunlar çıkarabiliyor yada yazılımda farkettikleri bir eksikliği gidermek için servise güncellemeye çağırabiliyorlar. bu olayları ben takmam canımı da sıkmaz ama Emre'nin babasının yaşını bilmiyorum, belirli yaş üstünde bu olaylar can sıkıcı olabiliyor. ben araçtan aldığım zevke bakarım ama yaşı büyük olanlar bu kadar para verdim servisle uğraşamam diyebiliyor. bu yüzden bu sorunlardan bahsetmiştim.

Passat'ta sorunsuz bir araç değil ama Opel forumlarını takip ettiğim kadar VW forumlarıyla ilgilenmediğim için net olarak şu sorunları çıkarıyor diyemem.
ama DSG 7 ilerilerde mekatronik arızası varmış:D

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hmm, anladım, teşekkürler o zaman :) Açıkcası böyle bir durum varsa ben de uğraşamam git gellerle :)

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vergi ve tüketim başta olmak üzere passat. vw nin dsg şanzımanına çıkan söylentilere karşılık kullanan bir arkadaşım henüz sorun yaşamadı ki çok gazlıyan bir tip.

Passat ın tek eksiği 1.6 dizel seçeneğinde otomatik yok.

crazy006_206

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insignia diyorum.. passat 2004 aracımız var çok memnunuz ama 1.8t 150hp anca tasıo kasayı 1.6 napar düşünemiyorum.. özellikle ilk kalkıslarda baya zorlanır diye düşünüyorum.. ayrıca bence son yıllarda vw saçmaladı bu modeli eskısıne göre tutulmayacak çünkü caddysinden tut şuan tartıstıgımız passatına kadar aynı tasarımın versıyonlarını (çok afedersınız) çakıp geçmişler.. ödevini son dakikada yapan öğrenci misali.. İNSİGNİA diyorum şekli yeter ;)

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş sen PASSAT al Türkiye piyasasının sınıfında lideri olan bir araç 3 sene bin sat , insignia senin elinde kalır 3 sene sonra ayrıca babana daha çok yakışır passat.