Fan olayı yardım lütfen

mustafa 26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Fanın kaç derecede birinci devre kaç derecede ikinci devrede çalışıyor olayını hiç takip etmedim, etmem de. Benim için önemli olan fanın hararet yükseldiği zaman devreye girmesi yani sağlıklı çalışmasıdır. Klima açıldığı zaman ise fan devreye giriyor.
öncelikle herkeze teşekkür ederim.savaş abi sorun şu antalyaya tatile gittiğimde hararet 92 ye geldiğinde fanların ikiside çalışıyor fakat klimayı çalıştırınca üstteki fan duruyor alttaki ise deligibi dönüyordu.hararet de 100'ü geçmiyordu.eğer arabayı bu aşamada durdurursam üstteki fanda devreye giriyor ve ısıyı 90'a indiriyor ve duruyorlardı.eskişehire gelince yani biraz daha serin bir şehirde, arabaya biner binmez motor ilk çalışınca bile klimayı açınca her iki fanda devreye giriyor ve devamlı çalışıyor.kilimayı kapatırsam her iki fanda normal şekilde açıp kapatıyor.bu durum normal değil acaba ne arızalı olabilir.müşür,radyatör fanı ,kilima fanı,kontrol ünütesi bunlar olabilirmi?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
...............bu durum normal değil acaba ne arızalı olabilir.müşür,radyatör fanı ,kilima fanı,kontrol ünütesi bunlar olabilirmi?

Belirttiğin gibi durum normal değil, iyi bir elektrikçiden yardım almanda fayda var.

meriva64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. ve 2. kademeyi bilmem ama klima acık kapalı farketez hararet 90 ı gectiğinde 3. kademe devreye girer...

volkan18

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
opel vectra b hararet sorunu

bende 2.0gls var triger setini değiştirmeden önce klima açık veya kapalı olsun hararet 85-90 arasındaydı triger setini değiştirdim klima kapalıyken 80 de sabit kalıyor klima açıkken 100 e çıkıyor acaba parçalar yeni ondan mı yoka usta farklı müşür mü taktı yada farklı parçalar mı taktı ustaya sorduğumda bütün parçalar orjinal dedi sorun ne olabilir bir de fan normalde kaç derecede açması gerekir

Son düzenleme:

volkan18

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arif abi ilk kademe klima kapalıyken ikinci kademe açıkken mi oluyor birde yüksek değilmi bu değerler

eakin65

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G servis kitapçığından.(1.7 dizel için)
89 Dercede Termostat açar ve soğutma sıvısı radyatörleride dolaşmaya başlar(öncesinde sadece motor içinde devirdaim yapar.) Isı artıp 92 dereceye geldiğinde fan açar.
Not: Klima fanı klima çalıştırıldaığında devreye girer.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arif abi ilk kademe klima kapalıyken ikinci kademe açıkken mi oluyor birde yüksek değilmi bu değerler

Klima çalıştırıldığında fan direk devreye giriyor zaten. Benim yazdığım klima kapalıyken fanın açma peryodları. 95 derecede fan açar ve normal olarak çalışır, 105 dereceye gelirse fan 2. kademeye geçer ve dahada hızlanır. Sıcaklık dereceleri de bu şekilde.

Eski aracım Tigrayla yazın sıcağında klima full açık 2 saat gezince artık su 105' i geçmişki aracın pervane fırlayacak gibi çalışırdı. Işıklarda durunca etraftakiler dönüp bakardı bunda kamyon motorumu var gibisinden. Yani dışarıya o derece ses veriyordu. Ama şimdiki Corsada inan bu fan sesleri yok belli belirsiz duymuyorum.