fan olayı

mustafa 26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba.ikigün önce antalyada arabamla ilgili bişey farkettim ve size danışayım dedim.arabam 1.6 gl vectra biliyosunuz arabamda 2 adet fan pevanesi var.üstde 1adet altda 1adet(ayrıca klimada bu fana bağlı).motor sıcaklığı 91c olunca fanların ikiside açıyor ve hararet 92demeden düşürüyor.üstteki fan yavaş alttaki fan hızlı dönüyor.buraya kadar herşey normal.sorun şu klimayı açtığım zaman hararet 91 dediğinde üstteki fan açmıyor alttaki fan dahada hızlı dönüyor.hararet ise klima açık olmasına rağmen 95-96 da kalıyor ve sonra normale dönüyor.sonra hararet 95 de iken kontağı kapatınca üstteki de devreye giriyor ve harareti indiriyor.sorum şu klima açılınca üstteki fanın devreden çıkması normal mi?

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
müşür arızalı değil ise 50 tl arızalı ise müşür markasına göre fiyat değişir

mustafa 26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
müşür arızalı değil ise 50 tl arızalı ise müşür markasına göre fiyat değişir
üstteki radyatör fanının değişmesi gerekmiyormu?internetteki fiyatlarına baktım 120tl.sizin 50tl dediğinizde neresini değiştirecekler anlamadım.ayrıca yardımın içinde şimdiden eyvallah.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akdeniz sanayi open e gidin ramazan veya mehmet ustayı bulun veya operde engin ustayı bulun size yardımcı olacaklardır... Alttaki klima fanı klimayı açtığınızda devreye girer ve klima açıldığında aracın hararetinin biraz yükselmesi normaldir.. Klima fanı olmayan araçalarda bu durum daha kötü örnek benim sattığım 5.2 v8 cherokedee klima fanı yoktu ve klima açıldığında hararet yükselirdi.

mustafa 26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Akdeniz sanayi open e gidin ramazan veya mehmet ustayı bulun veya operde engin ustayı bulun size yardımcı olacaklardır... Alttaki klima fanı klimayı açtığınızda devreye girer ve klima açıldığında aracın hararetinin biraz yükselmesi normaldir.. Klima fanı olmayan araçalarda bu durum daha kötü örnek benim sattığım 5.2 v8 cherokedee klima fanı yoktu ve klima açıldığında hararet yükselirdi.
hasan kardeş ben Eskişehirdeyim Antalya ya gezmeye gelmiştim.yinede usta tavsiyen için sağol.anlamadığım konu şu,hararet 91'e geldiğinde: 1) her iki fan da dönmeli mi?yoksa sadece üstdeki mi dönmeli,sonradan hararet dahada yükseldiğinde alttaki de devreye girip dönmelimi?2)klima açmadan her ikiside 91c olunca dönüp normal çalışıp duruyorda,kilima çalışınca üstteki duruyor,alttaki devam ediyor.3)kontağı kapatınca da üstteki hemen devreye giriyor normal mi bu? yani çalışma prensibi bunun nasıl olmalı.bunu söylerseniz sevinirim teşekkürler...:cool: