fahri trafik müfettişinden ceza yedim yardım?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
örneğin 3 şerit yolda trafiği rahatsız etmeden surekli şerit değiştirerek araç sürmek trafik hatası mıdır? makas biraz daha keskin şerit değiştirmeler ama benim dediğim daha rahat trafikte bunu yapmak?
Düşün son derece tenha bir trafikte senin 30-40 metre önünde giden bir araç var, yol da müsait (mesela 3-4 şeritli bir yol) ama araç sürekli şerit değiştirerek gidiyor ama kimseyi de rahatsız etmiyor. Bu durumda ne düşünürsün? Mesela ben araç sürücüsü için öncelikle şarhoş derim veya uykusuz derim ya da sağlık sorunu var kriz geçiriyor derim, yani durum normal değil diye tedbir almaya çalışırım. Bu tür bir araca denk gelen trafik ekipleri veya fahri trafik müfettişleri cezai işlem yapar.

Makas olayı veya yanlamalar tecrübesiz sürücüler için ateşten gömlek gibidir. Dün bir tanesi hafif virajlı yolda yanlama yapmak istedi ama maalesef beceremedi, takla atarak şarampole düştü :(.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sonuçta o cadde çok uzun bi cadde. o caddeden geçtiğimde anıtkabirin kapısından, çalışma bakanlığının arkasına kadar giderim. hangi noktasında nasıl bir şerit değiştirdim bilemem. çalışma bakanlığı arkasında ışıklardan sola dönerken yol tek şerittir, sağda park etmiş araçlar vardır, ancak trafik ışığı düz gidenler ve sola dönecekler için ayrıdır. belki de buradan sola dönerken, düz gidecek araçlar kırmızıda durarak yolu tıkamıştır, ben de sollarından geçip sola döneyim derken, ters yönün şeridinden gitmişimdir bir süre. bu da bir ihtimal. dediğim gibi suçu nerede işlediğimi bilemiyorum. keşke kamera vs. olsa da izlesek :D

O caddede yolun sağ tarafına park eden araçlar trafiği adeta felç ediyorlar. Çünkü hem o caddenin trafiği yoğun hem de kavşağın küçük yapısı nedeniyle araç yığılması oluyor, kavşak yığılmadan dolayı tıkanınca trafik de duruyor. Yollardaki bazı mimari hataların faturası sürücülerin canını gereksiz yere yakıyor, ortaya göstermelik bir iki uyarı/yasak levhası koymakla iş bitmiyor ki.

HALİL_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fahri müfettişlere şaşırmamak lazım arkadaşlar uzun zamandır var bunlar ..unutmayın MEHMETALİ ERBİL de fahri müfettişmiş neye göre nasıl bu yetki veriliyor bilmiyorum..

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 ay kadar önce fahri müfettişten bende ceza yedim ters yöne girmekten suclu oldugumu bildigim icin yatirdim ama ters yol mesafesi sadece 2 bina mesafesi ve herkez kullanir orayi hem söylendim hemde kuzu kuzu yatirdim kural kuraldir malesef :(

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 ay kadar önce fahri müfettişten bende ceza yedim ters yöne girmekten suclu oldugumu bildigim icin yatirdim ama ters yol mesafesi sadece 2 bina mesafesi ve herkez kullanir orayi hem söylendim hemde kuzu kuzu yatirdim kural kuraldir malesef :(

böyle suçumu bilsem içim yanmaz. ama bilmediğim için itiraz yollarını araştırıcam...