F ariza kodu

• Konuyu başlatan agah bülent
  • Başlangıç tarihi
A

agah bülent

Bilgi Girilmemiş
Bu akşam 2005 easytronic astra aracımı çalıştırdım yanımda oğlum olduğu için motor biran once ısınsın diye park halindeyken biraz zorladım arac birden stop etti ve birdaha çalışmadı ve tabloda f ışıgı yanıp sönmeye başladı (N işareti nin yerinde) ve1 saat sonra denediğimde araç yine çalışmadı. Bu f işrareti bildiğim kadarıyla şanzumanla alakalı kod fakat zorlamayla şanzuman arızalanmış olabilrmi? Yardımlarınızı bekliyorum

İyi Akşamlar

deumehmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 corsa cdtı 1.3 easytriptonic araç sahibiyim. yeni çalıştığında ve seyir halinde iken gaza biraz yükendiğimde F hata sorunu meydana geliyor. bu gün aracı servise bıraktım. ama ben alamadım. alan arkadaşıma anlatıldığı kadarı ile şanzıman ve baskı sorunundan kaynaklandığını söylemişler ve 1600 TL tamir fiyatı söylemişler. arkadaşım benim adıma biraz araştırmış. bu modellerde F hata sorunu sıkça yaşanmaktaymış ve tamir fiyatlarıda 0(sıfır) parçalarda birbirine yakın fiyatlar varmış ama çıkma parçalarlada yapılabiliyormuş. benim anlamadığım asıl konu bu parçaları değiştirsek bile beyin sorunu ortaya çıkabilirmiş oda 2.200 Tl fiyat vermişler. bende ne yapacağımı bilemiyorum bu konuda başka yerlerede götürmeyi düşünüyorum.banada bu konuda yardımcı olursanız sevinirim....

A

agah bülent

Bilgi Girilmemiş
benim aracım hiç çalışmıyor çekiciyle götürecegim o zaman 2 000 tl de az rakkam değil ne yapalım biraz bekletecez yaptırmak için o zaman

ynsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu akşam 2005 easytronic astra aracımı çalıştırdım yanımda oğlum olduğu için motor biran once ısınsın diye park halindeyken biraz zorladım arac birden stop etti ve birdaha çalışmadı ve tabloda f ışıgı yanıp sönmeye başladı (N işareti nin yerinde) ve1 saat sonra denediğimde araç yine çalışmadı. Bu f işrareti bildiğim kadarıyla şanzumanla alakalı kod fakat zorlamayla şanzuman arızalanmış olabilrmi? Yardımlarınızı bekliyorum

İyi Akşamlar

Aracındaki arıza muhtemel şanzuman kontrol ünitesi onun yenisi o fiyatlarda ama tamirde olabiliyo Tokat da Gökçek Elektronik var (belki İstanbulda da yapıyolardır ama İstanbuldan bile buraya gönderiyo Servisler ) onlar yapıyo Ankara'da olsan yardımcı olurdum tamircinle veya servisinle bunu görüş bence tamir fiyatıda 450-500 TL civarı + işçilik (sök - tak- program )

Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.devservis.com

İyi Akşamlar

zorlama derken nasil bir sey yaptiniz? bos vitestemi yani N konumundami gaz verdiniz yoksa A1 ve M1 'demi? bendede ayni arac var, hic problem yasamadim simdiye kadar o yuzden sordum..birde araci park ettiginizde vitesi hangi konumda birakiyorsunuz? yetkili veya ozel servise gidip tech2 cihazi baglattirip sanziman programini hic guncellettinizmi veya kalibrasyon yaptirdinizmi hic?

A

agah bülent

Bilgi Girilmemiş
dun aksam cihaza baglandı araç ve program atıldı ama yine çalışmadı vites n konumda iken zorladım program atan atan usta debriyaj baskı balatanın bittigini ve zorlamayla bir alakası olmadığını söyledi sadece baskı balata ısınmış olabilir ve son anlarını yaşadığı içinde arızaya geçmiş olabilir ve maliyetide 600-700 arası dedi

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enteresannn yavv arabaya gaz verdin istop etti çalışmadııı ilk defa duyuyorummm geçmiş olsun

Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.devservis.com
dun aksam cihaza baglandı araç ve program atıldı ama yine çalışmadı vites n konumda iken zorladım program atan atan usta debriyaj baskı balatanın bittigini ve zorlamayla bir alakası olmadığını söyledi sadece baskı balata ısınmış olabilir ve son anlarını yaşadığı içinde arızaya geçmiş olabilir ve maliyetide 600-700 arası dedi

walla ben baski balatayi gecen sene degistim, 70.000 km'deydi arac. ozel serviste iscilik dahil 780 YTL'ye yaptirmistim. parcayi disardan temin ettim, orjinal GM bilya ve yine orjinal LuK marka (ustunden cikanla ayni) baski balata. ayrica baski balata degistikten sonra muhakkak tech2 test cihazi baglanip kalibrasyon yapilmasi gerekiyor ki, kavrama noktasini sanziman beyni algilasin, eski asinmis balataya gore kavrama yapmasin. eger kalibrasyon yapilmaz ise cok erken bir tarihte yeni takilan baski balatani kavurup cop haline getirebilirsin, zaten bunuda aracindan cikan yanik balata kokularindan anlarsin.
ayrica her 15.000 km'de bir yine kalibrasyon yaptirirsan baski balatanin omru uzar. hic kalibrasyon yaptirmadan 30.000 km'de baski balata bitiren easytronic astra cok var, hatta baska bi ozel opel servisine gittigimde 70.000 km'de baski balatam degisti dedigimde bana inanmak istememislerdi. bunun kalibrasyonla alakasi oldugunu soyledim yine inanamadilar :)
sen en iyisimi opel team service'e bi git, bostanci'da..bu isin piri onlar

A

agah bülent

Bilgi Girilmemiş
opel team servisi biliyorum muallak ta kaldım ama yetkili servise mi gideyim özel servisemi bilemiyorum kısmetse bugun cektirecem aracı

Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.devservis.com
walla yetkili servisin kazigini bi haliyle yemis olan bendenizin sana tavsiyesi ozel servistir, iclerinde en iyisi olanda opel team'dir..baski balatayi yetkili servise 1280 TL'ye takiyorlar program dahil, aynisini ozel serviste 700-800'e halledebiliyorsun, parcada orjinal takiliyor. iscilik konusunda ise opel team'de daha usta eller dokunuyor arabana.