evet arkadaşlar fikrinizi bekliyorum

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malum kış geldi,oğlumu okula getirip götürüyorum,ve ankarayı bilen bilir çırağan kavşağı kapalı ve yoğun karda balgat çukurambar gene yollar kapalı olacak kayan çıkamayan bende gene alternatif karı temizlenmeyen ara sokaklarda cambazlık yapacağım :) geçen sene nereye girsem tepede kalan çıkamayan yolu kapatanlar oldu.
neyse asıl konuma geleyim.
Fazla para vermek istemiyorum sonuçta bir kaç gün kullanılan bir alet.
Şu kavucuk kar paleti hakkında fikiri olan varmı? sonuçta 65tl posta dahil herhalde yerli üretim,hani kalite güvenirlik vs. kullanan memnun olan varsa cevablarınız beklerim.(not bu asla reklam değil,eğer kusurum oldu ise sırf resim eklerim) almak isityorum ithal malum iyi birşey 300tl civarı.bu ise ucuza geliyor,ama tabii nasıl birşey bilmiyorum,ben zincir bile kullanmadım.
Zincir Fiyatına L Kauçuk Kar Paleti 1. Sınıf - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 144089763

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abim aslında buna benzer ürünlere güzel diyorlar. Bir çok yerde bende okudum bununla ilgili yorumlar sanırım 60 KM kadar hıza kadar sorun çıkarmıyormuş. Abi zincir konusunu neden hiç değerlendirmeye almıyorsun?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir şimdiye kadar zincir kullanmadım,övünmek olmasın gazı ayarlayarak çıkmadığım er olmadı.malum hep otomatik kullandım buda easytronik.ne bileyim sessiz olur düşüncesindeyim kullana arkadaşlarda sinciri biliyorum tangır tungur :),
bu sene sağolsun melih bey durdu durdu çukurambara gidecek iki güzergahın tekini kapatınca sorma trafiği,geçen sene ara sokak ordan burdan nere açık ise(yolda kalan çıkamayanların tıkadıkları yoldan bahsediyorum) bu güzergahlara geliyordum,şimdi tek balgat kavşağı kaldı tabii ara yollar kar olunca düşünmek bile istemiyorum. Onun için iyi birşey olsun diyorum,forulara baktım snowwolf kullananalar memnun ama dediğim gibi fiyat uçuk,şunun şurası 2 bilemedin 5 gün kullanılacak ama işime yarayacak sonuçta.Hani bunu kullanan oldu ise iyi ise almayı düşünüyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok aman öyle şeyle uğraşmam,baktım hava yollar karlı,garajdan çıkmadan hemen takarım,ama dediğim gibi inşallah kullanan çıkar fikr sahibi olurum

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla böyle bir ürün bizde vardı Bursalıyım malum kışı belli.eski evimiz bayırdaydı yani otoparktan direk bayırı ya cıkıcan yani inicen konumunda. bu paletleri takarak cıkalım dedik ve paletin biri direk parcalanmıştı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Selim bu ürünün çok sağlam bir şey olduğuna aklım yatmıyor, bu ürünü alacağıma "X" desenli zincir alırım daha iyi. Anladığım kadarıyla aracım garajda duruyor. Gerekirse bir çift çıkma teker al, zincirleri tekerlere tak öylece garajda dursunlar, gerektiğinde arabaya takarsın. Bu arada kış lastiği kullanmıyormusun? Ben Ankara'da iken kış lastiği kullanırdım, kış lastikleri sayesinde hiç zincire ihtiyaç duymadım. Resimde görülen rampa garaj girişinin son kısmı, ilk kısım bundan daha da dik. Arabanın durduğu yer ile cadde seviyesi bir kat yüksekliğinde, garaj girişi apartmanın kuzey cephesinde olduğu için yağan kar veya oluşan buz uzun süre erimeden kalıyor. Ben bu rampadan 15 sene boyunca indim çıktım ve kar lastikleri sayesinde hiç zincire ihtiyaç duymadım, o nedenle öncelikle kar lastiği derim.
sany1131z.jpg

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle kış lastiği olmazsa olmaz. Kış lastiği sayesinde ben de hiç zincire ihtiyaç duymadım.

Ancak zincire alternatif olarak bir de kar çorabı (auto sock) diye birşey vardı, bir ara niyetlenmiştim ben de.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abimin konusunu kaynatmak istemem kış gelecek neyse bende dedim zincir alayım gittim zincir aldım eve geldim dur dedim yedek lastikte bir deneyim yedek lastiği kucakladım :D yok arkadaş bir türlü takamadım :D sonra aldım yere gittim arkadaş sen bana bir çiftte kar lastiği ver dedim adam bana bir çift çivili kar lastiği verdi... arkadaş ne kar ne buz mümkün mü aracın kalması süper bir lastik idi. Hala o zincir kutusunda duruyor Kırşehir e kış ayında gidecek olursam mutlaka aracın bagajın da ben takamasam da bir hayır sever yardımcı olur diye :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir süre de çivili lastik kullandım ama pek tavsiye etmem. Nedenine gelince, kuru zeminde kullanılınca bir süre sonra dış lastik hasar görüyor, sık sık teker patlamalarına neden oluyor. Çivili lastikler zincir gibi kullanılmalı, yani zeminde kar/buz yoksa bagajda durmalıdır. O nedenle kış lastikleri çok büyük bir kolaylık, kim bulduysa Allah ondan razı olsun.