evet arkadaşlar fikrinizi bekliyorum

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş Abi sorun kışlık lasitk değil,kışlık lastiğim var,sorun malum ankaranın kışı ara arterler temizlenmez,bir de sağolsun tatili kimse kızmasın burnumdan soluyorum zaten melih bey durdu durdu koca tatilde şimdi otdü kavaşağı konya yolu bağlantısında çırağan kavşağı yol çalışmasına ki bu kış bitmez orası,ve öveçler çukurambar arası tek yol kaldı oda balgat kavşağı,trafik felaket,geçen seneler yollar kapalı olunca ara arterlerden gene bu iki kavşağın birinden öveçlere geçebiliyordum,gidiyorsun bakıyorsun yol buz araçlar tam tepe ortasında durmuş sen başka yolları deneyerek gene ara sokaklardan ana caddelere gelebiliyorsun,ama şimdi bile ara sokaklar tıkalı bunun kışını bile düşünemiyorum işte bu durumda yani karlı havada ki göreceksiniz belediye yolu bile temizleyemeyecek çünkü trafik berbat oldu yukarıda belirttiğim gibi.Şimdi en azından yolda kalanda olsa sen durduğunda yokuş yukarı kar lastiğinde işe yaramadığı o 3-5 gün için bir çare bulmalıyım diye düşündüm yoksa araba dediğin gibi garajda orda sorun yok sorun tek yol ve ara caddelerin şu an yol çalışmasından dolayı berbatlığı ve bunun kışın olacaklları beni düşündürüyor :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Korkun buzdan yanaysa kar paleti yerine zincir kullan derim, lastiğe takarken çekeceğin eziyet hemen hemen aynı olduktan sonra zincir daha avantajlı (palet koparsa çöpe atarsın ama zincirin tamir şansı var)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pekii iyi bir zincir ne önerirsin? hazır takma gibi?

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rast gelsin Selim Abi,kışın arabayı kullanmaktansa toplu taşıma araçlarını kullandığım için, bu konuya pek hakim değilim :) senin de söylediğin üzere biraz da zorunluluktan dolayı kışın aracına yol tutuş kazandırmak gerekebiliyor...Ben de çivili lastik önerecektim, kullanan komşumuz vardı,hiç sormadım, iyi mi-kötü mü diye ama Savaş Abi miz beni de aydınlattı söyledikleriyle...Nispeten daha ucuz, sert plastik malzemeden oluşan lastik kalıpları var...Onlar çok pratik görünüyor...Ben alacak olsaydım onlara bakardım...Sonuçta Bursa'da yaşadığım semtte karın yerde kaldığı gün 40-50 gündür..Tabi zincir kadar uzun ömrü var mıdır,tartışılır...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Karın gözünü seveyim, kar için kış lastiği fazlası ile iş görür ama sanırım burada Selim'in gözünü korkutan şey yolların buzlanması. Ankara'da yokuşlu yol çoktur, kış mevsiminde de gece sıcaklıkları çok fazla düşer, gündüz eriyen veya yağmur nedeniyle ıslanan yollar akşam saatlerinden itibaren yavaş yavaş buz tutmaya başlar, yeterli güneş alamayan sokak ve caddelerde bu buzlanma uzun süre kalır. Aman ha yollarımız bozulmasın diyen yöneticiler de yollarda tuz kullanmazlar, devlet erkanının kullandığı yolların açık olmasına öncelik verirler o kadar, çok zorda kalırlarsa, TV'lerde haberlere kapak olurlarsa göstermelik olarak reklam amaçlı solüsyon kullanırlar o kadar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen Savaş Abi beni kar kış korkutmuyor,tepeli çıkışlı ara yollarda kar temizlenmesi olmadığından ana yollar kapalı olunca ara yollardan kaçıyordum,şimdi öveçler çukurambar yüzüncü yila tek ana yol kaldı Ankarada ola bilir tıkalı hemde felaket oluyor,şimdi bunu kışını düşünün ve ben gene ara yollara saparak gitmeyi düşüyorum ki oralarda yokuşda kalanlar kayanlar oluyor o zaman hadi diğer yolu dene diye kurtarıyordum,şimdi bu sene tek yola kalınca ara yollar felaket olacak aynı ana yol gibi şimdi tam tepe çıkarken biri gidemese sende durdunmu kaldıramzsın işte burda şu karlı 3-5 gün bana yetecek birşey arıyorum aklıma şu akvucuklar geldi,zaten kar topu topu 5 gün olmaz ara yollarda :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rast gelsin Selim Abi,kışın arabayı kullanmaktansa toplu taşıma araçlarını kullandığım için, bu konuya pek hakim değilim :) senin de söylediğin üzere biraz da zorunluluktan dolayı kışın aracına yol tutuş kazandırmak gerekebiliyor...Ben de çivili lastik önerecektim, kullanan komşumuz vardı,hiç sormadım, iyi mi-kötü mü diye ama Savaş Abi miz beni de aydınlattı söyledikleriyle...Nispeten daha ucuz, sert plastik malzemeden oluşan lastik kalıpları var...Onlar çok pratik görünüyor...Ben alacak olsaydım onlara bakardım...Sonuçta Bursa'da yaşadığım semtte karın yerde kaldığı gün 40-50 gündür..Tabi zincir kadar uzun ömrü var mıdır,tartışılır...
Serdar ben karda toplu taşıma ile gidemem,yukarıda sebebini yazdım görme engelli oğlumu okula kendim götürüp getiriyorum,Zaten son sene Allah nasip ederse seneye üniversite.o zamana bakarız toplu taşıma ile gitmeye çünkü şu an okul yakın ama ters tarafda :) ortada konya yolu

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Selim bak bu ürün de güzel. Çok pratik bir şeye benziyor, tek kusuru biraz pahalı :(