Esp Plus- Esc Kontrol Işığının Yanmaması

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Esp Plus- Esc Kontrol Işığının Yanmaması

Türk_187 kardeşim Allah daha da iyilerini nasip etsin, bence uygun bir zamanda -tabi yavaş bir şekilde- olayı yaşadığın yoldan tekrar geç.

Emin ol mantığın hata yapıp yapmadığını ya da bir dahaki benzer durumda ne yapman gerekeceğini bulup tecrübene tecrübe katacaktır.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle geçmiş olsun diyeceğim ama sonra samimiyetimize dayanarak bir kaç şey söylemek istiyorum. özellikle sen ve ares kardeşim araçlarınızın sınırlarını görmek için kendinizi ve araçlarınızı yırtıyorsunuz. yok 0-100 şu kadar sn. yok son hız bu kadar, onu solladım bunu tokatladım. daha geçen gün yazdım ne gerek var bunları denemeye yada onla bunla yarışmaya? araçlarımızda bir takım güvenlik tedbirleri var ve bunlar bizi istenmedik durumlardan korumak için ve her şeye rağmen bu sistemlerin de tolere edebilecekleri ve edemeyecekleri sınırlar var. beni de bazen ne saçma arabalar taciz ediyor. ama ben yol verip gönderiyorum. muhtemelen içinden ya turbo astrayı solladım yada adam almış ama kullanmayı bilmiyor diye eğleniyordur. emin ol benim de 17 - 18 yıllık sürücü tecrübemin getirdiği bir şöförlüğüm var, kısaca iyi  araba kullandığımı söyleyebilirim. ben istemedikten sonra kolay kolay kimse beni sollayamaz. ama ne gerek var? kime neyi ispat edeceğim? ailem var çoluğum çoçuğum var. haa bunu söylerken elbet yaşımın kemale ermesi etkili. ama bazı şeyler için illa yaşın kemale ermesi gerekmiyor. bence siz araçlarınızın sınırını ve kendi yeteneklerinizi ölçmeye bir son verin ve böyle gazlara gelmeyin hiç kimse bilmese bile siz aracınızın yeteneklerini biliyorsunuz bunu başkalarına ispat etmeye çalışmayın. sevgiler saygılar

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben genelde sakin gidiyorum yine de taciz yapıyorlar yolda
özellikle tanıdık arkadaşlarımdan daha çok geliyor bu tacizler :D çekemiyorlar astramı

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadirusta link' Alıntı:
anında yanıp sönmüyor bir tıklama şeklinde yapıyor ama seri yaparsam yanıp sönüyor aynı etkiyi sağlıyorum..

Ne zamandır aklımdaydı hiç denemedim bir ara deneyeyim lazım olabilir yolda.

Tek denediğim araç yarım kontaktayken uzun süre uzunları yakmıyor, anlık selektör atıp sönüyor farlar, sanırım xenon farlar aküyü zorlamasın diye bu şekilde tasarlanmış..

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

hllb link' Alıntı:
öncelikle geçmiş olsun diyeceğim ama sonra samimiyetimize dayanarak bir kaç şey söylemek istiyorum. özellikle sen ve ares kardeşim araçlarınızın sınırlarını görmek için kendinizi ve araçlarınızı yırtıyorsunuz. yok 0-100 şu kadar sn. yok son hız bu kadar, onu solladım bunu tokatladım. daha geçen gün yazdım ne gerek var bunları denemeye yada onla bunla yarışmaya? araçlarımızda bir takım güvenlik tedbirleri var ve bunlar bizi istenmedik durumlardan korumak için ve her şeye rağmen bu sistemlerin de tolere edebilecekleri ve edemeyecekleri sınırlar var. beni de bazen ne saçma arabalar taciz ediyor. ama ben yol verip gönderiyorum. muhtemelen içinden ya turbo astrayı solladım yada adam almış ama kullanmayı bilmiyor diye eğleniyordur. emin ol benim de 17 - 18 yıllık sürücü tecrübemin getirdiği bir şöförlüğüm var, kısaca iyi  araba kullandığımı söyleyebilirim. ben istemedikten sonra kolay kolay kimse beni sollayamaz. ama ne gerek var? kime neyi ispat edeceğim? ailem var çoluğum çoçuğum var. haa bunu söylerken elbet yaşımın kemale ermesi etkili. ama bazı şeyler için illa yaşın kemale ermesi gerekmiyor. bence siz araçlarınızın sınırını ve kendi yeteneklerinizi ölçmeye bir son verin ve böyle gazlara gelmeyin hiç kimse bilmese bile siz aracınızın yeteneklerini biliyorsunuz bunu başkalarına ispat etmeye çalışmayın. sevgiler saygılar

+1 ... kesinlikle haklısınız... daha once de yazdım belki bilinç altı.... hep hayatımda kurallara uyarak yaşadım.. iyi bir vatandaş olduğuma inanıyorum... insanlara, doğaya zarar vermeden, bilim üretmeye çalışan... vsss.. ama dediğim gibi belki daha once yaşayamadığım tecrübeler veya bastırdığım dürtüler bu araçla belki de ortaya çıktı... yorumunuz da çok haklısınız..

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

Esmerce link' Alıntı:
[quote author=bahadirusta link=topic=1182.msg24803#msg24803 date=1302471163]
anında yanıp sönmüyor bir tıklama şeklinde yapıyor ama seri yaparsam yanıp sönüyor aynı etkiyi sağlıyorum..

Ne zamandır aklımdaydı hiç denemedim bir ara deneyeyim lazım olabilir yolda.

Tek denediğim araç yarım kontaktayken uzun süre uzunları yakmıyor, anlık selektör atıp sönüyor farlar, sanırım xenon farlar aküyü zorlamasın diye bu şekilde tasarlanmış..
[/quote]

eger bende arıza yoksa çok kötü bir özellik... bazen gerekebilir...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gerçekten aklıma takıldı, yarın dükkanın camının karşısında farların tepkilerini deneyeceğim. 

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
 araçlarımızda bir takım güvenlik tedbirleri var ve bunlar bizi istenmedik durumlardan korumak için ve her şeye rağmen bu sistemlerin de tolere edebilecekleri ve edemeyecekleri sınırlar var.  
 bence siz araçlarınızın sınırını ve kendi yeteneklerinizi ölçmeye bir son verin ve böyle gazlara gelmeyin hiç kimse bilmese bile siz aracınızın yeteneklerini biliyorsunuz bunu başkalarına ispat etmeye çalışmayın. sevgiler saygılar
+1
ayrıca araçlara monte edilen ve garanti kapsamında olan ne varsa tümü bozulabilecek parçalardır. (olmayacak yerlerden o kadar arıza okuduk ki bu forumda)  kaza yapıp airbaglari açılmamış ve bu yüzden ciddi yaralanmalar hatta ölümlerin olduğu örnekler vardır. sanırım bu sistemler araçlarımızda hiç yokmuş gibi davranıp, o şekilde aracımızı kullanmak daha emniyetli olur.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ortaokuldayken Doğan SLX ler yeni çıkmıştı, "Tempra motorlu, şöyle hızlı böyle güçlü vs vs" deniyordu o esnada bir hocamız "araç ne kadar güçlü de olsa 60 a kadar sen onu, 60 dan sonra o seni sürer" demişti.

Onu anımsadım birden  steeringwheel

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

ercub link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=1182.msg24805#msg24805 date=1302471201]
 araçlarımızda bir takım güvenlik tedbirleri var ve bunlar bizi istenmedik durumlardan korumak için ve her şeye rağmen bu sistemlerin de tolere edebilecekleri ve edemeyecekleri sınırlar var.  
 bence siz araçlarınızın sınırını ve kendi yeteneklerinizi ölçmeye bir son verin ve böyle gazlara gelmeyin hiç kimse bilmese bile siz aracınızın yeteneklerini biliyorsunuz bunu başkalarına ispat etmeye çalışmayın. sevgiler saygılar
+1
ayrıca araçlara monte edilen ve garanti kapsamında olan ne varsa tümü bozulabilecek parçalardır. (olmayacak yerlerden o kadar arıza okuduk ki bu forumda)  kaza yapıp airbaglari açılmamış ve bu yüzden ciddi yaralanmalar hatta ölümlerin olduğu örnekler vardır. sanırım bu sistemler araçlarımızda hiç yokmuş gibi davranıp, o şekilde aracımızı kullanmak daha emniyetli olur.
[/quote]

ben de airbaglere güvenmiyorum.. bir de bu aksamki olayda su soru geldi aklıma.. Allah korusun, araç takla atsa ve ben de emniyet kemeri ile aracın içinde asılı kalsam.. emniyet kemeri kazadan sonra manuel açılabilir mi? yoksa sıkışır mı? boyle durumlarda, araçta yangın felan olursa kol dayama kolçağının  altındaki gözde maket bıçağı felan bulundurmak gerekir. Allah korusun. ama aklıma geldi...