Esp Plus- Esc Kontrol Işığının Yanmaması

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Sevgili arkadaşlar, bu gece saat 10.00 civarında Silivri-Beylikdüzü seyehat dönüşünde, 3 defa tacize ugradım.... bir pejo 308, golf tsi ve alfa romeo tarafından... özellikle bir alfa romeo, hızım 140 civarında iken(hız ikaz sinyali henüz uyarıya başlamışken), tampona yanaşıp beni sıkıştırdı... ben de hafif gaza yüklendim ve virajdan çıkarken aracın kontrolünü kaybettim.. araç az kalsın yüksek hızda sipin atıyordu...

virajdan çıkarken 150-160km hızda(emin değilim, 140'dan sonra hızlandım) sol arka taraf'dan bir güç hissettim, aracın burnu sağa döndü... anında ters bir ekiyi sol önde hissettim. bu sefer aracın sağ arkadan bir itme oldu.. kısaca araç 4 defa burgu şeklinde yapaladı ve anlamadığım bir şekilde araç kendi kendine düzeltti... kalbimin atışını tarif edemem. kontrolü aldıktan sonra hızımı azalttım.... bu sırada aynı burgulu kontrol kaybını alfa da yaşadı.. onunki 10-15 defa oldu. ve çok sertti... takla atacak zannettim.. bütün bu yaşananlar yaklaşık 5 saniye içinde oldu...

bugüne kadar hiç bir aracımda boylesine bir olay yaşamadım... çok ilginçti... aracın kontrolünü kaybedince hiç bir şey yapamadım. sadece direksiyonu bırakmadım... araç kendi kendine ters etki yaratarak %20'lik sağa ve sola sapmalar içinde kendini toparladı. aynı suratte beni geçen alfa %30-35'lik sapmalar içinde 10-15 defa(belki bariyere sürtmüş de olabilir, ben sol taraftaki tırtıklı şeridi hissettim)

heyecanım geçtikten sonra vay be esp esc beni kurtardı dedim. ama gostergeye baktığımda herhangi bir işaret yanmıyordu...  arkadaşlar çok korktum... hiç galeyana gelen bir tip değilim ama boyle bir olay yaşadım...kullanım klavuzunda şu şekilde bilgi verilmiştir.ESP nin yanmaması hakkında bilgisi olan var mı? bir iki sn yandı da ben mi görmedim bilmiyorum.. iki hafta once de virajda hafif kontrolu kaybettiğimi yazmıştım. o zaman da bir işaret yanıp sönmedi.

espuyaryok.jpg

esckyanmad.jpg

espyanmad.jpg

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş
Ynt: ESP PLUS- ESC KONTROL IŞIĞININ YANMAMASI

başta geçmiş olsun.esp sürekli yanmaz diye biliyorum. bu olayları yasarken devredeyken arac kendı kendıne hamleler yaptıgında anlık yanıp sonmeler olmustur siz o korkuyla  gostergelere baktıysanız helal olsun ,ben olsam aynı sekılde o yusufla gostergeye bakmak aklıma gelmezdı.neyse bunla gecmıs olsun diyelım allahtan toparlamıs ve sag saglım o virajı atlatmıssınız.ama arkadaslar şunu unutmayalım sonucta esp de bır yere kadar basıma geldıgı ıcın bılıyorum

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Esp Plus- Esc Kontrol Işığının Yanmaması

üstad geçmiş olsun bence öyle her yarış isteyenle maceraya girişme yol ver gitsin istanbulda ne manyaklar var allah korusun kaza yaptığıyla kalır insan bence çok tehlikeli bir olay atlatmışsın tekrar geçmiş olsun esp escye işimi hiç bırakmadım yol isteyene orta şeride geçer yolu veririm hiç işim olmaz araba çalıntımı adam kimdir belli değil ki istanbulda..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun bencede hiç gereği yok bu tür olaylarda sola çekip devam etmek lazım
önce insan güvenliği
benzer olayı yağmurlu havada sohbet odasında paylaşmıştım araç yalpalayıp arkasını toplamıştı
bende esp ışığı yanmamıştı
sanırım çok daha acil bir durum olmadıkça esp devreye girmiyor

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

HaKaN link' Alıntı:
geçmiş olsun bencede hiç gereği yok bu tür olaylarda sola çekip devam etmek lazım
önce insan güvenliği
benzer olayı yağmurlu havada sohbet odasında paylaşmıştım araç yalpalayıp arkasını toplamıştı
bende esp ışığı yanmamıştı
sanırım çok daha acil bir durum olmadıkça esp devreye girmiyor

inanın doktoramdan utandım... ama bu aracı kullanırken insan yediremiyor... çok tacize uğruyorum... 40 km'lik yolda 3 defa tacize ugradım... olay anında tabi göstergelere bakamadım. ama arac toparlar toparlamaz hemen bakım hızım 90 km'ye düşmüştü...bir ikaz yanmıyordu... yalnız frene basmamama rağmen nasıl boyle araç yavaşladı anlamadım(gerçi rampa yukarıydı) araç kesinlikle çok çok güvenli. verdiğim paraya helal olsun....

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

bahadirusta link' Alıntı:
üstad geçmiş olsun bence öyle her yarış isteyenle maceraya girişme yol ver gitsin istanbulda ne manyaklar var allah korusun kaza yaptığıyla kalır insan bence çok tehlikeli bir olay atlatmışsın tekrar geçmiş olsun esp escye işimi hiç bırakmadım yol isteyene orta şeride geçer yolu veririm hiç işim olmaz araba çalıntımı adam kimdir belli değil ki istanbulda..

ustam çok haklısın, ama o kadar çok tacize ugruyorum ki anlatamam.. bir değil iki değil... ama alfa baya bir niyeti bozmuştu... neyse ucuz atlattım.. bu arada yolculuk esnasında yaptığım testler ve çektiğim fotolar var onları da paylaşacağım birazdan... şoku bir atlatayım

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: ESP PLUS- ESC KONTROL IŞIĞININ YANMAMASI

yaramaz06 link' Alıntı:
başta geçmiş olsun.esp sürekli yanmaz diye biliyorum. bu olayları yasarken devredeyken arac kendı kendıne hamleler yaptıgında anlık yanıp sonmeler olmustur siz o korkuyla  gostergelere baktıysanız helal olsun ,ben olsam aynı sekılde o yusufla gostergeye bakmak aklıma gelmezdı.neyse bunla gecmıs olsun diyelım allahtan toparlamıs ve sag saglım o virajı atlatmıssınız.ama arkadaslar şunu unutmayalım sonucta esp de bır yere kadar basıma geldıgı ıcın bılıyorum

göstergeye sonra baktım.. zaten hemen teyibi kapatıp dua okudum.. daha once temde ufak bir kaza yaptıım, ondeki araca tosladım ama bu başka bir olaydı...

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş

bununla geçmiş olsun seni cok iyi anlıyorum o saga sola hamleler sanki bisiklete binmişsinde kontrolu kaybetmişsin gibi .şehir içinde başıma geldıde esp nınde kurtaramadıgı yerler oluyoo ne kadarda devreye gırerse gırsın

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar her allahın günü aracımla halkalı başakşehir ya da bakırköy topkapı ya da beylikdüzü tarafına gidiyorum
hatta bugün beylikdüzüne e-5ten gittim geldim 9 aylık aracım hiç öyle tacize uğramadım belkide denk gelmedi, usturuplu giderim yolumda genelde hızlı gidiceksem de basar giderim kimseyle uğraşmam ki benim araçtaki gündüz ledlerine bakmak için kaç kez yanyana gelip izleyen olmuşluğuda vardır gülüp geçiyorum..

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

bahadirusta link' Alıntı:
arkadaşlar her allahın günü aracımla halkalı başakşehir ya da bakırköy topkapı ya da beylikdüzü tarafına gidiyorum
hatta bugün beylikdüzüne e-5ten gittim geldim 9 aylık aracım hiç öyle tacize uğramadım belkide denk gelmedi, usturuplu giderim yolumda genelde hızlı gidiceksem de basar giderim kimseyle uğraşmam ki benim araçtaki gündüz ledlerine bakmak için kaç kez yanyana gelip izleyen olmuşluğuda vardır gülüp geçiyorum..

ustam, bilmiyorum, psikolojik olabilir diyecegim ama.. bu kadar da tesadüf olamaz ki.... 45 km'lik yolda 3 defa taciz