Esp Plus- Esc Kontrol Işığının Yanmaması

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: Esp Plus- Esc Kontrol Işığının Yanmaması

MeRt link' Alıntı:
Esp ışığı viraja biraz sert girdiğimde kısa süreliğine yanıp sönüyor devreye girdiğinide aracın kendiliğinden frenleme yapmasından anlayabiliyorsunuz.
Örneklemem gerekirse bir virajda sola sert bir dönüş sırasında aracın arkası sağ tarafa attı, çok net bir şekilde sadece sağ ön lastiğin fren yaptığını hissettim hemen araç kendini toparlamaya başladı.

Sanırım bende bir sıkıntı var. kışın düz ve boş bir arazide deneyecegim artık..

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük ihtimalle şimdiye kadarki kullanımınızda esp nin devreye girmesi gereken koşullar oluşmamıştır ama dediğiniz gibi boş bir arazide denedikten sonra yine devreye girmezse tekrardan servise gitmekte yarar var.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=MeRt link=topic=1182.msg47028#msg47028 date=1316350649]
Esp ışığı viraja biraz sert girdiğimde kısa süreliğine yanıp sönüyor devreye girdiğinide aracın kendiliğinden frenleme yapmasından anlayabiliyorsunuz.
Örneklemem gerekirse bir virajda sola sert bir dönüş sırasında aracın arkası sağ tarafa attı, çok net bir şekilde sadece sağ ön lastiğin fren yaptığını hissettim hemen araç kendini toparlamaya başladı.

Sanırım bende bir sıkıntı var. kışın düz ve boş bir arazide deneyecegim artık..
[/quote]

ben boş arazide baya bi zorlayarak yakabilmiştim ışıgı. bence sizinkinde de sorun yoktur.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Az önce ışıklarda Tc ve Tc kapalı kalkış yaptım, Tc açıkken araba ufak patilerle hızlanıyor ama uyarı çıkmıyor, Tc kapalıyken arac patinaja düşüyor ama daha hızlı hızlanıyor ve işin süpriz yanı Tc kapalıyken araç ani gaz emirlerine daha hızlı ve etkili cevap veriyordu, akşam üzeri tekrar deneyeceğim.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Az önce ışıklarda Tc ve Tc kapalı kalkış yaptım, Tc açıkken araba ufak patilerle hızlanıyor ama uyarı çıkmıyor, Tc kapalıyken arac patinaja düşüyor ama daha hızlı hızlanıyor ve işin süpriz yanı Tc kapalıyken araç ani gaz emirlerine daha hızlı ve etkili cevap veriyordu, akşam üzeri tekrar deneyeceğim.
ben artık her bindiğimde direk tc yi kapatıyorum araba daha rahatlıyor gibi geldi bana ki olması gereken bu zaten ultra sport araçlarda bile daha fazla sportiflik için tc ve esp kapatma tuşları bulunur hatta onlarda ultra sport mod gibi modlar olur bu 2 sistemi birlikte kapatan

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

astraowner link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=1182.msg49516#msg49516 date=1317648998]
ben artık her bindiğimde direk tc yi kapatıyorum araba daha rahatlıyor gibi geldi bana ki olması gereken bu zaten ultra sport araçlarda bile daha fazla sportiflik için tc ve esp kapatma tuşları bulunur hatta onlarda ultra sport mod gibi modlar olur bu 2 sistemi birlikte kapatan
[/quote]
hakikaten TC kapanınca arac sanki 10 bg daha da guc kazanıyor.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de deniyim bari :)