Emniyet kemeri uyarısı

armagandoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Bu hafta sonu arabama cruise control taktırdım.
Egem servisinde sadece kolu değiştirip program yüklediler. Memnunum.
Fakat bunları yaptırırken emniyet kemer uyarımın çalışmadığını (uyarı vermediğini) söyledim, onlarda programdan açabiliriz dediler.
Fakat hala uyarı vermiyor, bunu kendim açabilir miyim?

Gizli menulerin olduğunu biliyorum. setting tuşuna basarak hız motor sıcaklığı vs. gibi şeyleri görebiliyoruz. acaba bazı ayarları yapabileceğimiz gizli menuler var mı?

Mesela corsalardada anahtarı taktıktan sonra sinyal kolunu ve silecek kolunu kendinize çekep 3 sn beklerseniz, hız uyarı sistemi filan gibi ayarları çıkıyormuş. Astrada yok mu yaaa.

bciplak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla gizli kodlar varsa bilen de varsa paylaşalım. işimize yarar. benim bildiğim yok.

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de mars motorunu degıstırdıkten sonra farkettım benım uyarı ışıgı da artık yanmıyor servise sordum bir alakası yok ayrı bir sorundur getirin cozelım dedi...
işin kotusu hava yastıkları falan emnıyet kemer kontorllu calışıyor bu onu da bozmamış olsa bari... bu arada gizli kodlar dedin de ford focus ta emnıyet kemeri sesini kesmek için kemer tokasındaki acma tusuna basılı tutunuz yazıyordu bel ki bizde de vardır ben denedim beceremedim ama...

Son düzenleme:

armagandoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bende araştırdım internette emniyet kemeri uyarısını ama sonuca ulaşamadım.

Bu uyarıyı açmak istiyorum, hatta hız uyarısı filanda varmış onlarıda açmak istiyorum. Yapabilen varsa bunları servise gitmeden paylaşırsa çok iyi olacak.

Herkesin yardımlarını bekliyorum.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de mars motorunu degıstırdıkten sonra farkettım benım uyarı ışıgı da artık yanmıyor servise sordum bir alakası yok ayrı bir sorundur getirin cozelım dedi...
işin kotusu hava yastıkları falan emnıyet kemer kontorllu calışıyor bu onu da bozmamış olsa bari... bu arada gizli kodlar dedin de ford focus ta emnıyet kemeri sesini kesmek için kemer tokasındaki acma tusuna basılı tutunuz yazıyordu bel ki bizde de vardır ben denedim beceremedim ama...

yanlışım yoksa Astra H da ön tarafta sensörler var darbe anında hava yastıklarını açan bi ustadan duymuştum

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar şu yol bilgisayarından motor sıcaklıpı öğrenme gibi bilgiler sadece cosmo modelindeki yol bılgısayarından mı yoksa enjoy modelındekı yol bılgısayarından da ogrenılebılıyormu??? benım aracımda daha yenı bende de emnıyet kemerı uyarı ısıgı yanmıyor bı sorun olmusturmasa gerek gercı ıyı bı durum:)enjoylarda boyle gızlı seyler varmıdır arkadaslar? tessekkurler sımdıden..

armagandoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar şu yol bilgisayarından motor sıcaklıpı öğrenme gibi bilgiler sadece cosmo modelindeki yol bılgısayarından mı yoksa enjoy modelındekı yol bılgısayarından da ogrenılebılıyormu??? benım aracımda daha yenı bende de emnıyet kemerı uyarı ısıgı yanmıyor bı sorun olmusturmasa gerek gercı ıyı bı durum:)enjoylarda boyle gızlı seyler varmıdır arkadaslar? tessekkurler sımdıden..

Kardeş hayırlı olsun bende yeni aldım. 2008 1.3 cdti enjoy spor. Gizli menüler var enjoydada . Şöle yapılıyor.
1- Radyo/cd/mp3 açıkken settings tuşuna uzun süre bas.
2- Biip sesi duyacaksın. Duyunca bc tuşuna basarak menülerde ilerle

Karşına hardware software tarihleri ve versiyonları filan gelecek ve bir sürü şey daha.

V : 0 T: 35 gibi bişey gelecek. Buradaki V hız T de motor sıcaklığı.

Benim aradığım şey aktif olarak ayarları değiştirme. Mesela emniyet kemeri uyarısını açmak. Hız uyarısını açmak vs...
Bunların bazılarto corsalarda yapılıyormuş mesela hız uyarısını ayarlıyolarmış sinyal ve silecek kolunu kendilerine çekiyorlar 3 sn sonra bu ayarlar geliyor sinyal kolu ile ayarlar arası geçiş yapıp silecek kolu ilede ayarlıyorlarmış. mutlaka astrada da olmalı . Bulalım bunları.
Bilenler var ise paylaşırlarsa sevinirim.

muraltun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsadaki ayarlar gizli özellikler deyil. Hem klavuzda yazıyor hemde teslim esnasında öğretiyorlar.

yalnızcınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar :
Benim aracımın da emniyet kemeri uyarı ışığı yanmıyor.Bana söylenilen müşterilerin isteği üzerine fabrikanın bu özelliği devre dışı bıraktığı,sürücünün emniyet kemerini takmadığı zaman dikkatini dağıtmaması için

Son düzenleme:

dc6189

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar :
Benim aracımın da emniyet kemeri uyarı ışığı yanmıyor.Bana söylenilen müşterilerin isteği üzerine fabrikanın bu özelliği devre dışı bıraktığı,sürücünün emniyet kemerini takmadığı zaman dikkatini dağıtmaması için

emniyet kemeri uyarısından ziyade belli bi hızdan sonra kapıların otomatik kilitlenmesi özelliğini istyorum ben de.. bunu tech 2 cihazı ile falan yaptırtabilen oldu mu?