Emniyet Kemeri Tokasından Gelen Ses

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Emniyet Kemeri Tokasından Gelen Ses

erdem link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=461.msg38825#msg38825 date=1309604373]
[quote author=erdem link=topic=461.msg38823#msg38823 date=1309604022]
arkadaşlar bu ses anladığım kadarıyla sadece cosmolarda oluyor. emniyet kemerinin takıldığı yerin koltuğa temas ettiği yer deri olduğu için sürtünmeden dolayı çıkıyor ses. çözüm bulan olursa haber versin. bazen gerçekten çok rahatsız edici oluyor
ben 15 bin için dün servise bırakmıştım, emniyet kemerinden gelen zırıltıyı kesmişler şu an herhangi bir ses yok
ama nasıl yaptılar detayları sormadım açıkçası..
[/quote]
sizdeki ses yükseklik ayar mandalından mı geliyordu yoksa kemeri taktığımız yerden mi?
[/quote]

yükseklik ayar mandalından geliyordu, tokadan herhangi bir ses gelmiyordu bende
birkaç gün içinde sesin tamamen kesilip kesilmediğine dair net bir bilgi daha vereceğim

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=erdem link=topic=461.msg38827#msg38827 date=1309605124]
arkadaşlar bu ses anladığım kadarıyla sadece cosmolarda oluyor. emniyet kemerinin takıldığı yerin koltuğa temas ettiği yer deri olduğu için sürtünmeden dolayı çıkıyor ses. çözüm bulan olursa haber versin. bazen gerçekten çok rahatsız edici oluyor
ben 15 bin için dün servise bırakmıştım, emniyet kemerinden gelen zırıltıyı kesmişler şu an herhangi bir ses yok
[/quote]
sizdeki ses yükseklik ayar mandalından mı geliyordu yoksa kemeri taktığımız yerden mi?
[/quote]

birkaç gün içinde sesin tamamen kesilip kesilmediğine dair net bir bilgi daha vereceğim
[/quote]

bizdeki problem yükseklik ayarından gelen ses değil kemeri taktığımız yerden gelen ses

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Benim aracım sport ama ondada var o tokanın takıldığı yerdeki zırıltı. insanı sinir ediyor. Sanırım onun dibine yağ gibi bi şey damlatılması lazım.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün de aracımda bu sesi ilk kez duydum, bu zamana kadar dikkat etsemde hiç gelmemişti, bu akşam şile den eve dönerken ilk kez karşılşatım bu sesle. Araçta hem cam hemde radyo kapalıydı, bu şartlarda geliyor bir tıkırtı sesi.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hani araçlarımız yüksekçe kasislerden geçerken, esnemeden dolayı hafif gıcırtılar yapabiliyordu ya...İşte bu esnemeden kaynaklı sesler için Opel Odak Topkapıda yapılan işlemler neticesinde sesler kaybedilmiş.İlerleyen günlerde tekrar yinelenirmi bilmiyorum ancak şu an için kalmamış..Sürücü kemer tokasının deri koltuğa temasından kaynaklı olduğunu düşündüğüm ses de yok şu anda ancak henüz bu sesin çıkması için gerekli koşullar oluşmadı da ondan mı yok, yoksa kesilmesi için yapılan işlemden dolayı mı yok henüz anlayamadım..İlerdeki günlerde yaşayarak tecrübe edeceğim..
Ayrıcai şu havalandırma valfinden geldiğini söylediğim ses maalesef "normal" kategorisine dahil edildiğinden buna yönelik bir işlem yapılmadı, klima sesi ve soğutması ise test edildi ve problem saptanmadı..Ayrıca debriyajdaki takılma ve çok ender de olsa gelen tınlama sesi için yağlama yapıldı..Şu an için bu ses de yok görünüyor ama forum tecrübelerine istinaden bu durumun geçici olduğunu ve yine bu sesi duyacağımı biliyorum .. 012uhu

Not: Yapılan işlemler için aracımın bir gün serviste kalması istendiğinden araç başında bekleyemedim.O nedenle yapılanları bilmiyorum.Ancak servisten ifade edildiği şekliyle, tüm kapı iç kaplamaları sökülerek, test sürüşüne çıkılmış, tespit edilenler izolasyonla giderilmiş.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kasislerden gelen gıcırtıların nedeni kapı içi fitillerse temiz tutmakta fayda var. Fitiller tozlandığında gıcırtı yapabiliyor. Daha öncede dediğim gibi koltuk kenarına sürtmeden dolayı benim araçtan ses gelmiyor ama deri bakım ürünü kullandığımdan bu sesi keiyor olabilir. Kemer ayar rayından gelen zırıltıyı silikon sprey ile gidermiştim.

omerf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=461.msg38831#msg38831 date=1309607040]
[quote author=erdem link=topic=461.msg38827#msg38827 date=1309605124]
[/quote]
[/quote]

O ses mekanizmanın içinden geliyor aynı gıcırtı sesi benim araçdada var ve benim araç sport deri koltukla ilgili yok yani.

En kolay çözüm o mekanizmanın içine würt'ün silikon spreyleri var ondan sıkarsan kesiyor sesi.
[/quote]

bizdeki problem yükseklik ayarından gelen ses değil kemeri taktığımız yerden gelen ses
[/quote]

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de kapı direğinden emniyet kemerinin giriş yerinden ses geliyordu sağolsun Odak halletti ..