Emniyet Kemeri Tokasından Gelen Ses

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Emniyet Kemeri Tokasından Gelen Ses

Çooook eskilerde kalmış bir konu gibi görünmesine karşın bende yeni oluştuğundan, konuyu hortlatma gereği duydum..Erdem Beyi şimdi çok daha iyi anlıyorum.. :) Gerçekten emniyet kemerinin ucunun geçirildiği, kol dayama ile koltuk arasındaki tokanın, koltuğa sürtmesinden kaynaklanan bir gıcırtı oluşmakta..Üstelik tokanın koltuk tarafındaki yüzüne, bir extra kaplama yapmışlar ses çıkarmasın diye ama nafile olmuş..Hani çok da hassas davranmamaya çalışmama rağmen ses bariz fark ediliyor..Üstelik ben bu sesin, kol dayamadan geldiğini zannettiğim için, servise gittiğimde bu konudan bahsetmiş ve ustanın kolçağı yağlaması ile, zaten yerinde durmayan kol dayama aparatı, ressmen yerinde durmayacak kadar kaygan bir hale gelmişti..Fıldır fıldır oynuyor meret..Üstelik de sesimiz yine baki..Yarın Opel Odağa gidiyorum..Umarım Burak Bey sorunlarımıza derman olacaktır..Umuyor ve diliyorum..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kol dayamadan Focus ta çok çekmiştim neyse ki Astra da onunki kadar gevşek değil, Focus da neredeyse gaz verince kendiliğinden geriye kayardı!!

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yukraıda da anlattığım gibi, gelen sesin nedenini koldayamaya bağladığım için ustama; "şuna bir çözüm buluver de gıcırdamasın" demiştim..Artık nasıl yağladıyda üflesem hareket etmeye başlıyor benim koldayama walll
Adı üstünde zaten; "Kol DAYAMA"   çekiççç

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vay be şu kol dayamaya  bir tane klips takmak mümkün olamamışmı ? yada sonradan olamazmı ? yani ileri  ittip sabitlediğimizde geri kaymasını engelleyecek cinsten bir aparat...?

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Deri koltuklarda mı yapıyor bu sürtünme sesi? Şayet öyleyse bende henüz başlamadı. Ancak 2 haftada bir deri kısımlara ufaktan koruyucu uyguluyorum, hem temiz kalsın hemde malum sıcaklardan deri yıpranmasın diye. Belki bu yüzden ses yapmasını engelliyordur.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

uzun süredir emniyet kemeri zırıltısı duymuyordum ama arada yapıyordu bu ses
bugun aracı servise bıraktım emniyet kemeri sesi için bakalım ne yapacaklar?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Forum sağolsun; arada koltuğa otururken ya da bozuk yolda denilen yerden gıcırtı geliyordu koltuğun yayı zannediyordum.

Az önce dikkat ettim dediğiniz gibi kemer yuvasından geliyor, deriye sürttüğü için.

Thejazz;

Bence de koltuğa bakım vs ürünü uygulanırsa ses kesilir.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bu ses anladığım kadarıyla sadece cosmolarda oluyor. emniyet kemerinin takıldığı yerin koltuğa temas ettiği yer deri olduğu için sürtünmeden dolayı çıkıyor ses. çözüm bulan olursa haber versin. bazen gerçekten çok rahatsız edici oluyor

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
arkadaşlar bu ses anladığım kadarıyla sadece cosmolarda oluyor. emniyet kemerinin takıldığı yerin koltuğa temas ettiği yer deri olduğu için sürtünmeden dolayı çıkıyor ses. çözüm bulan olursa haber versin. bazen gerçekten çok rahatsız edici oluyor
ben 15 bin için dün servise bırakmıştım, emniyet kemerinden gelen zırıltıyı kesmişler şu an herhangi bir ses yok
ama nasıl yaptılar detayları sormadım açıkçası..

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=erdem link=topic=461.msg38823#msg38823 date=1309604022]
ben 15 bin için dün servise bırakmıştım, emniyet kemerinden gelen zırıltıyı kesmişler şu an herhangi bir ses yok
ama nasıl yaptılar detayları sormadım açıkçası..
[/quote]

sizdeki ses yükseklik ayar mandalından mı geliyordu yoksa kemeri taktığımız yerden mi?