edition için bir soru

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ynt: edition için bir soru

GNSpower link' Alıntı:
Sanıyorum CD300 sistemlerinin hepsinde 4 hoparlör var, 2 siperlik, 2 ön kapı.

Sizinkide CD300 değil mi?
Evet CD300. Arka kapılardaki boş o zaman. Arkadaş makyajlı astralarda arkada hoparlör yok demiş de acaba makyajlı kasalarda malzemeden mi çaldılar düşüncesiyle sordum. Teşekkürler.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yanıtlar için teşekkürler herkese. arkada hoparlor yok. yani bende makyajlı kasada yok. tesisat olması iyi olmuş. birde 4 hoparlorden bahsedilmiş. sanırım ön siperliktekiler tweeter kapılarda tek yollu 16cm. hoparlor var. bende önleri arkaya alıp öne jbl veya pioneer takmayı düşünüyorum. elim bu işlere yatkın ancak kapının sökülme işlemi beni düşündürüyor. en azından birkere önümde sökülseydi yada videosunu seyretseydim daha iyi olurdu.

ön ve arka kapıları söken arkadaşlar bununla ilgili bilgilerini paylaşırlarsa yada video linki atarlarsa çok sevinirim. teşekkürler.

ciltin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kapıların sökülmesinin çok sorun olacağını sanmıyorum. montajı çok karmaşık değil 2 tane vida 6 tane pim var. Vidalar için tutma yeri açılıyor. Vidaları söktükten sonra kenarlarındaki pimler içeri bir şey sokulup sökülüyor.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkürler. bunu görmüştüm daha önce, video şeklinde detaylı anlatsaydı daha iyi olurdu vidalar söküldükten sonra trimlerden sökülme işlemi gösterilmiyor. ben kenwood 3 yollu 16cm hoparlorünü aldım elektroworldden 59,90tl kampanya varmış orda test de ettim gayet iyi sesi var. servisle aram iyi olduğu için ücretsiz takarız dedi ancak kasnak yok ellerinde getirtiriz dediler ona da bidünya para isterler şimdi. dışarda biyerle görüştüm mdf den kasnak yaparız dediler. sorduğum yer işinin ehli daha öncede birçok kez yeni astraya yapmışlar. şimdi kararsız kaldım nereye taktırsam acaba.

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi o hoparlörlerden o duyduğunuz verimi alma ihtimaliniz olmadığını üzülerek cevap vermeye başlayayım, aracımızın dandik medya ünitesi sadece ve sadece 15W*4 çıkışa sahip ve gene 5 para etmez 20wlık hoparlörler mevcut (amacım aracı kötülemek değil yanlış anlaşılma olmasın ama bu üreticiler artık standart olmayan ölçülerde orijinal üniteler kullanıyorlar ve bizler istediğimiz teybi alıp takamıyoruz bugün piyasadaki en dandik 150tlilik pioneer teyp bile 55*4rms ve bass çıkışı verir), sizin o kenwood hoparlörleriniz ise en az 30w rms tir ve 30w gerektiren bir hoparlörü 15w çıkışla beslemek imkansız olacaktır, sesi çok açmadığınız sürece kaliteli bir ses alacağınızı söyleyerek en azından sizi biraz da olsa rahatlatayım, ama ses 30 35 lerden sonra bozacaktır ne yazık ki ve bilinenin aksine kolonları yüksek watt değil düşük watt patlatır yani  siz sesi çok açar ve kolonları distorsiyona(boğulma) sokarsınız ve kolonlarınız patlar.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ofer link' Alıntı:
şimdi o hoparlörlerden o duyduğunuz verimi alma ihtimaliniz olmadığını üzülerek cevap vermeye başlayayım, aracımızın dandik medya ünitesi sadece ve sadece 15W*4 çıkışa sahip ve gene 5 para etmez 20wlık hoparlörler mevcut (amacım aracı kötülemek değil yanlış anlaşılma olmasın ama bu üreticiler artık standart olmayan ölçülerde orijinal üniteler kullanıyorlar ve bizler istediğimiz teybi alıp takamıyoruz bugün piyasadaki en dandik 150tlilik pioneer teyp bile 55*4rms ve bass çıkışı verir), sizin o kenwood hoparlörleriniz ise en az 30w rms tir ve 30w gerektiren bir hoparlörü 15w çıkışla beslemek imkansız olacaktır, sesi çok açmadığınız sürece kaliteli bir ses alacağınızı söyleyerek en azından sizi biraz da olsa rahatlatayım, ama ses 30 35 lerden sonra bozacaktır ne yazık ki ve bilinenin aksine kolonları yüksek watt değil düşük watt patlatır yani  siz sesi çok açar ve kolonları distorsiyona(boğulma) sokarsınız ve kolonlarınız patlar.

soylediklerinin tamamına katılıyorum. zaten yaza doğru necvox düşünüyorum onun çıkışları daha iyidir diye tahmin ediyorum.

mehmety

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

güzel paylaşım tsk