Easytronic ile ilk kar deneyimim...

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastiklerden biri diğerine göre fazla dönmeye başladığı anda TC/ESP ışığı yanıp sönüyor ve fazla dönen frenlenmeye başlıyor. Eşit dönüş yapınca da yavaş yavaş çıktı yokuşu... Tabii deviri de fazla yükseltmedim 1500-2000'de sabit tutmaya çalıştım... Ama kendimi acayip güvende hissettim. Daha önce o yokuşu kangoo ile çıkmaya çalışmış, çıkamamıştım. o an yaşadığım çaresizlik hissi canımı sıkmıştı... Artık daha bi güveniyorum Astrama...

TC diye ayrı bir ışık varmı? yoksa esp ışığımı yanıp sönüyor? Tarifde hata olmasın ama esp nin görevi ile TC nin görevi farklıdır. esp araç kayma eğilimi gösterdiğinde lastiklerin farklı devirerde dönmesini sağlayarak aracın doğru yönde kalmasını sağlıyor. Tc ise yani Traction Control kilitli defiransiyel sistemi gibi çalışır. Boşa dönen tahrikli lastikteki dönme gücünü diğer lastiğe eşit dağıtır. Astralarda TC sistemi ESP ile paket olarak verilmiş olabilir ama her ikisinin görevi birbirinden farklıdır.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bugun oyle bir yerde deneme yaptim. kafadan kesinlikle cikmadi araba. el frenini cektim direksiyonu kirip tam gaz verip arabayi oldugu yerde ters cevirdim. geri geri cikmaya calistim. ve gercekten anladim ki cikamadigin yeri geri geri cikabiliyormussun. tamamini tirmanamadim ama yolun yarisina gelebildim geri geri.

Rotweiler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.azmiallusoglu.com
ben eryamanda oturuyorum snowboard yaptım dün gece :D eryaman ova gibi düz olmasına rağmen

Aynen, Eryaman efsaneydi Haftasonu. %90 eryamanlının halen frenle yokuş inmeye çabalamasını izledik. Ha bir de, çıkarken araca patinaj yaptırınca çıkmaya yararı olduğunu sandıklarını...

Hiç istifimi bozmadan vectra b ile geçtim gittim yanlarından lol

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TC diye ayrı bir ışık varmı? yoksa esp ışığımı yanıp sönüyor? Tarifde hata olmasın ama esp nin görevi ile TC nin görevi farklıdır. esp araç kayma eğilimi gösterdiğinde lastiklerin farklı devirerde dönmesini sağlayarak aracın doğru yönde kalmasını sağlıyor. Tc ise yani Traction Control kilitli defiransiyel sistemi gibi çalışır. Boşa dönen tahrikli lastikteki dönme gücünü diğer lastiğe eşit dağıtır. Astralarda TC sistemi ESP ile paket olarak verilmiş olabilir ama her ikisinin görevi birbirinden farklıdır.

Salim abi dediklerinde haklısın. TC devrede iken ESP ışı yanıp sönüyor.Çünkü TC, yokuşta kalkış desteği vs. gibi özelliker, ESP beyninin getirdiği özelliklerdir.Hepsini tek bir ünite kontrol ediyor.

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Salim abi dediklerinde haklısın. TC devrede iken ESP ışı yanıp sönüyor.Çünkü TC, yokuşta kalkış desteği vs. gibi özelliker, ESP beyninin getirdiği özelliklerdir.Hepsini tek bir ünite kontrol ediyor.
tebrik ederim daha güzel anlatılamazdı. ESP, TC ve hilholder aynı ünite tarafından kontrol ediliyor... TC ve ESP ışıkları aynı ışıklardır. (İçinde araç olan ikaz üçgeni)

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ESP paketi gerçekten güzel, ama sadece otomatiklere koymaları çok kötü.
Benim araç manuel ve bende yok maalesef. Şimdi artık manuel araçlardada hill holder koymaya başladılar.
Araç hb olduğu için bir nevi idare ediyoruz ama bence sedanların olmazsa olmaz donanımı bu ESP.

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok keyıfle okudum yazılanları.carsamba gunu bır uludag yolculugumuz olacak.bakalım ben nasıl bır performans sergıleyecegım astra ile

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ömrümün 3 yılı kışın membağında geçti.Anlatsam roman olur :) Zevkle okudum, bu sene az bir kar yağdı oda beni datmin etmedi :D

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Ömrümün 3 yılı kışın membağında geçti.Anlatsam roman olur :) Zevkle okudum, bu sene az bir kar yağdı oda beni datmin etmedi :D

gel sen buraya burda istediğin zaman kar içine sokabilirm seni :) bende zaman zaman çıkıyom kartalkayaya abanta :) zevkli oluyor. yolda kalıp zincir takmaya çalışan araçların yanından zincirsiz geçmek:rakir: