Easytronic ile ilk kar deneyimim...

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, Ankara'da 2 gündür yağan kardan haberiniz vardır herhalde. Ben de Kırkkonaklar'da oturuyorum. (Bilmeyenler için : Ankara'nın en yüksek noktası sayılır). Sokağımız da yaklaşık 25derece açılı bir yokuştan ibarettir. En son 2006'da yağan karda o yolu çıkamamıştım. Bir de dün olacak diye düşündüm ama hiç kar moduna almadan sadece TC ve bridgestone blizzak kar lastiklerim yardımıyla tıkır tıkır çıktı ve sokakta araçlarını temizleyen herkes beni izledi :dil:. Gurur duydum Astramla. Aslanım benim yolda bırakmadı.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben öveçlerde oturuyorum oraları bilirim lastik iyi olunca arabada birazda ustalık :)
iyi çıkmışsın

eser06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de öveçlerde oturuyorum. Dün akşam Ceyhun atıf kansu cd ile Konya yolu arasındaki dik yokuşlu sokaklarda yer yer kar modunda iyi bir performans sergiledim.

bRs*

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben eryamanda oturuyorum snowboard yaptım dün gece :D eryaman ova gibi düz olmasına rağmen

eser06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben eryamanda oturuyorum snowboard yaptım dün gece :D eryaman ova gibi düz olmasına rağmen
Evet öyleymiş oralarda. ESP de dün ilk defa devreye girdi bende. Eskişehir yolunda yol müsaitken buz varmı diye bi frene dokunuym dedim. Çoz az arkayı saldı. ESP devreye girdi hemen topladı. Çok faydalı gerçekten. ESP siz araçta kendimi güvende hissetmem bundan sonra :)

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bizim buralarda (adana) kar yağmadığı için, karda araba kullanmak nasıldır bilemiyorum :) ama çok merak ediyorum açıkçası. hayırlısı bakalım, belki birgün yağar :D

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, Ankara'da 2 gündür yağan kardan haberiniz vardır herhalde. Ben de Kırkkonaklar'da oturuyorum. (Bilmeyenler için : Ankara'nın en yüksek noktası sayılır). Sokağımız da yaklaşık 25derece açılı bir yokuştan ibarettir. En son 2006'da yağan karda o yolu çıkamamıştım. Bir de dün olacak diye düşündüm ama hiç kar moduna almadan sadece TC ve bridgestone blizzak kar lastiklerim yardımıyla tıkır tıkır çıktı ve sokakta araçlarını temizleyen herkes beni izledi :dil:. Gurur duydum Astramla. Aslanım benim yolda bırakmadı.

patinaja düşünce TC devreyemi giriyor hemen??

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastiklerden biri diğerine göre fazla dönmeye başladığı anda TC/ESP ışığı yanıp sönüyor ve fazla dönen frenlenmeye başlıyor. Eşit dönüş yapınca da yavaş yavaş çıktı yokuşu... Tabii deviri de fazla yükseltmedim 1500-2000'de sabit tutmaya çalıştım... Ama kendimi acayip güvende hissettim. Daha önce o yokuşu kangoo ile çıkmaya çalışmış, çıkamamıştım. o an yaşadığım çaresizlik hissi canımı sıkmıştı... Artık daha bi güveniyorum Astrama...