Düşüncelerinizi merak ediyorum (İnsignia)

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam değerli opelim.net üyeleri

yaklaşık 3 ay önce arabamı satmıştım. forumda da paylaşmıştım. şimdi ise aklımda hep insignia var. 1.6 180 hp edition olanları. internetten bakınca 42 civarı olduğunu gördüm. tabi km biraz yüksek oluyor. benim maksimum ayırabileceğim bütçe 40 bin olur. onuda biraz zorlayarak tabiki. en uzun bindiğim arabama 7 ay bindim. insignia alırsamda fazla sürmem diye düşünüyorum.
size sorum 40 bine temiz bi insignia alabilirmiyim ve önerirmisiniz. fikirleriniz benim için çok önemli. şimdiden teşekkürler.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insignia bence tartışmasız çok güzel araç. ama şuna aldanmayın. araç çok güzel ama yakıt tüketimi bir o kadar yüksek. 40 bin i çok zorlayarak çıkarak insignia alacaksanız benzin le ilgili problem yaşayacaksınız demektir. iyi düşünmek lazım....

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insignia bence tartışmasız çok güzel araç. ama şuna aldanmayın. araç çok güzel ama yakıt tüketimi bir o kadar yüksek. 40 bin i çok zorlayarak çıkarak insignia alacaksanız benzin le ilgili problem yaşayacaksınız demektir. iyi düşünmek lazım....
yakıtı yüksek olduğu kesin. belki bunu lpg ile çözeriz. çözmesekte sıkıntı yaşayacağımı sanmam. krediye girmeyeceğim çünkü. sadece bir miktar faizsiz borç alacam.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıtı yüksek olduğu kesin. belki bunu lpg ile çözeriz. çözmesekte sıkıntı yaşayacağımı sanmam. krediye girmeyeceğim çünkü. sadece bir miktar faizsiz borç alacam.

lpg tuzağına düşmeyin bence. forumlarda ve opel servislerinde araştırın. bu konuda lpg bu araçlara zarar veriyor bu bir gerçek.

ygt_kymz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ısler kısmet oyle bısey denk gelır kı adam zor durumda satıyordur nakıt ıhtıyacı vardır sureklı arastırma halınde olursanız belkı denk gelır

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg tuzağına düşmeyin bence. forumlarda ve opel servislerinde araştırın. bu konuda lpg bu araçlara zarar veriyor bu bir gerçek.
lpg takılı olanlarıda var. açıkçası korkutmuyor değil. fakat benzinli olunca da doyasıya binilmez araca.
bu ısler kısmet oyle bısey denk gelır kı adam zor durumda satıyordur nakıt ıhtıyacı vardır sureklı arastırma halınde olursanız belkı denk gelır
evet kısmet. bu ay itibari ile sıkı takipteyim.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2-3 sene öncesi olsa bu zamanlarda araç fiyatları düşerdi,
genel kanı yazın araç fiyatlarının arttığı, kışın ise azaldığı yönündeydi...
Ancak anlamsız bir şekilde fiyatlar gitgide artıyor...
2 sene önce 14.500 e clio II HB aldım, 1 yıl sonra 15.500'e sattım,
Geçen yıl martta 18.000 TL ye 1.3 CDTİ Enjoy corsa aldım, şimdi bakıyorum 20.000'den aşağı vereni dövüyorlar o derece :D
Arkadaşın da dediği gibi iyi araştırmak lazım... LPG olayı subapları açısından çok tehlikeli insignialarda.. Bu konu hala tartışılıyor, uzak durmak lazım...

40.000 TL civarı para ile başka modellere de bakmayı düşündüz mü hiç ?
Mesela bir Civic, Passat, Corolla, Alfa 159 JTS...

Mesela şu aracı çok beğeniyorum ben ara sıra girer piyasasını kontrol ederim sitelerde :D
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...rijinal-kilometre-159-jts-plus-63821584/detay
(Özellikle 2. resime dikkat :bir: )

Rotweiler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.azmiallusoglu.com
Aynen ben de Alfa 159 diyorum bu şartlarda...
Alfaya gerçekten bir kere binerseniz, bidaha binersiniz =)

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2-3 sene öncesi olsa bu zamanlarda araç fiyatları düşerdi,
genel kanı yazın araç fiyatlarının arttığı, kışın ise azaldığı yönündeydi...
Ancak anlamsız bir şekilde fiyatlar gitgide artıyor...
2 sene önce 14.500 e clio II HB aldım, 1 yıl sonra 15.500'e sattım,
Geçen yıl martta 18.000 TL ye 1.3 CDTİ Enjoy corsa aldım, şimdi bakıyorum 20.000'den aşağı vereni dövüyorlar o derece :D
Arkadaşın da dediği gibi iyi araştırmak lazım... LPG olayı subapları açısından çok tehlikeli insignialarda.. Bu konu hala tartışılıyor, uzak durmak lazım...

40.000 TL civarı para ile başka modellere de bakmayı düşündüz mü hiç ?
Mesela bir Civic, Passat, Corolla, Alfa 159 JTS...

Mesela şu aracı çok beğeniyorum ben ara sıra girer piyasasını kontrol ederim sitelerde :D
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...rijinal-kilometre-159-jts-plus-63821584/detay
(Özellikle 2. resime dikkat :bir: )
civic ve passatı düşündüm. diğerlerini düşünmedim. zaten öncelikli amacım eniştemden 2008 elegance civic ini almak. ama olmayacak gibi. corollaları hiç sevmiyorum. alfa romeo ya karşıda bi antipatim vardır. ayrıca parçasının çok çok pahalı olduğunu biliyorum.

aslında ben 30 civarı bir araba düşünüyordum. fakat neden insignia binmeyelim dedim kendi kendime.