Dizel ve tiptronik araç tavsiyesi? Corolla, Focus...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediginiz gibi Toyota'nin tek sorunu dur-kalk trafikte cok isinmasi ve geri kacmasi. Geri kacma olayi benim cok canimi sıkar:(
Fiat'i bedava verseler almam. Fransizi da. 407 ve 306 SW'ye bindim. Kapilari resmen teneke:) bu kadar olur yani.
Bundan sonra ya almana devam ederim yada japon alirim:)
Bu arada tiptronik olmasi sart degil. Tam otomatikte olabilir. Ben corolla ve focus tiptronik diye oyle yazmistim.

Su an Corolla daha mantikli gorunuyor. Servisleri filanda ilgiliymis. Sorun cikarmiyorlarmis. Birde binip tatmin olursam cok iyi olacak. Eger performans yeterli gelmezse gözumu yumup temiz bir 1.6 TDCI Ghia alacagiz:)

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Focus'un motoru geçer not alır ama vites'ini iyi araştırmak lazım. Powershift gibi bir ismi olan çift kavramalı dsg tarzı viteslisi çıkacak galiba, ondan olsa al derdim :)
Bir akrabamda 2009 galiba var toyota d4d mmt 80k km'de onu satmadan kendi elemanına verdi. Kendine ise aynısının 2011 full'unu almış. Mumnunum demişti bir iki defa sorduğumda yüksek performans beklentin olmaz ise.

Focus'un sanzumaninin Dsg kadar performansli olmasi cok onemli degil. Su an ki vectra'min sanzumani en hantal sanzumandir belki ama cok sorun olmuyor. Yeterki sanzuman sorunsuz olsun. Zaten 7 ileri focus'un sanzumanlari. Performans istegime cevap verir diye dusunuyorum.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jetta 1.6 TDI DSG

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Focus'un sanzumaninin Dsg kadar performansli olmasi cok onemli degil. Su an ki vectra'min sanzumani en hantal sanzumandir belki ama cok sorun olmuyor. Yeterki sanzuman sorunsuz olsun. Zaten 7 ileri focus'un sanzumanlari. Performans istegime cevap verir diye dusunuyorum.

Sorun performans konusunda değil zaten Mustafa, ford'un malum şanzumanın üreticisi ile üretim hataları v.s. için takıştığı ve üretim gamından çıkardığını duymuş/okumuştum. Yani sorun sorunsuzluk, bunu iyice araştırmadan ford'u ciddi seçeneklerine katma bence.

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam opel niye düşünmüyorsun ki? 37bin e 2011 0km full alırsın..30bin 35bin aralığı dediğin için söyledim bunu. ama alacaksanda focus alma derim biraz kütük gibi kalıyor, fazla güven veren araç değil ha yere yaklaştırırım diyosan tamam:)

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dinçer abicim bilgiler için çok tsk. O zaman focus'un sanzumanini iyi arastirmaliyim, belkide listemden cikarmaliyim:)

Erim kardesim jetta 1.6 tdi dsg cok iyi arac ancak butcem sinirlarinda az km yapmis bulunmuyor:( cok km'li arac almayi dusunmuyorum. Uzun yillar sorunsuz binecegim bir arac alma niyetindeyim. Ayrica dsg'lerde de sanzuman sorunu vardi bi aralar.

Cem kardesim, 20 yildir Opel'e biniyoruz. 16 yil Rekord E2, 4 yil Vectra B1. Tamam Rekord taş gibiydi ama Vectra icin ayni seyi soylemek pek mumkun degil. Servis sorunu, kronik sorunlarin fazlaliligi nedeniyle Opel'den uzak durmayi tercih ediyorum:)