dizel - gaz yememe - gaz kesme !

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Astra gaz yememe - gaz kesme

Filay link' Alıntı:
8 aylık Astra Edıtıon aracım dün yolda giderken 2.vitese attığımda gaz yememeye başladı ,önce stop etti zannettim ama 1.viteste normal çalışan araç  diğer viteslerde sanki pedala basmıyormuşum gibi tepki verdi.Göstergede ise tek gördüğüm (25km/h) ibaresinin yanıp söndüğüydü.Acil yardım ekibine bu uyarının ne olabileceğini sorduğumda yanıt alamadım,bugünse servis aradığımda danışman; araca limit belirlemişsiniz dedi,oysa bahsettikleri şeyin ne olduğunu dahi bilmiyorum.10 dakika sonra aracı çalıştırdığımda ise bir sıkıntı olmadı,acaba birisi bana bunun ne olabileceğini açıklayabilirmi? Teşekkürler şimdiden

Servisin söylediği gibi aracınıza 25 km hızı geçmemesi için limit belirlemişsiniz.
Cruise control panelinin bulunduğu alanda (direksiyonun sol tarafında) ''lim'' kısaltmasıyla görünen tuş bu özelliği aktif etmeye yada kapamaya yarıyor.
Tuşu kapalı konuma getirdiğiniz anda bu problem çözülür ve tanımladığınız hız sıfırlanır.  :)
Benim aracımda bu özellik bulunmadığı için nasıl hız tanımlaması yapıldığı hakkında bilgim yok ama araç kitapçığınızın ilgili sayfasında, bahsettiğim özelliğin açıklamasına bakarsanız hız tanımlama konusunda size yardımcı olacaktır.  :)

Filay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: dizel - gaz yememe - gaz kesme !

14alkiss Farkında olmadan araca bu tür bir komut girebilmek bu kadar kolaymıymış?  İçim rahatladı,çok teşekkürler

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: dizel - gaz yememe - gaz kesme !

Filay link' Alıntı:
14alkiss Farkında olmadan araca bu tür bir komut girebilmek bu kadar kolaymıymış?  İçim rahatladı,çok teşekkürler

Rica ederim.  :)