dizel - gaz yememe - gaz kesme !

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar...

daha öncede sorunumu yazmıştım... önceden arada sırada yapan sorun şimdi hergün yapmaya başladı... daha önceleri mesela 100 km hızla giden aracım anlık gaz kesiyodu... 1 sn. filan... sanki arabayı arkadan çekiyolarmış gibi... yığılıyordu... şimdi ise şikayetim iyice arttı... 4. vitesten 5 atıyorum mesela... araç gaz yemiyor... geri 4 e atıyorum filan... sonra düzeliyor...4. vitestede yapmaya başladı şimdi...arıza ışığı yakmıyor... hiçbir arıza kodu yazmıyor... ama şikayetim ilerleyerek devam ediyor... biraz araştırdım... hava akış  yapabilir die düşünüyorum... siz ne dersiniz?  baskı balata olamaz... zira çekişte filan sorun yok... dediğim gibi... bazen arabayı arkadan çekiyolarmış gibi gaz yemiyor....

servise götürdüm hiç bi arıza kodu olmadığı için eksik yazılımı tamamlayıp verdiler... test sürüşü yaptık... ustadayken sorun yapmadı...
sizce neden olabilir... bir fikir verin...

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: dizel - gaz yememe - gaz kesme !

havafiltresi tıkalı olabilir , hava filtresıne giden borular eklem yerlerınden gevsemıs olabılır kelepcelerını sıkın tornavıda ıle . dpf tıkanmısta olabılır . servıslerın bısey yok deyıp gondermelerı cok ayıp oluyor yalandanda olsa aracı bır kaldırıp su bahsettıgım yerlerı kontrol etseler zararamı gırıcekler servısler yuzunden opelden soğudum .

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mete34 link' Alıntı:
havafiltresi tıkalı olabilir , hava filtresıne giden borular eklem yerlerınden gevsemıs olabılır kelepcelerını sıkın tornavıda ıle . dpf tıkanmısta olabılır . servıslerın bısey yok deyıp gondermelerı cok ayıp oluyor yalandanda olsa aracı bır kaldırıp su bahsettıgım yerlerı kontrol etseler zararamı gırıcekler servısler yuzunden opelden soğudum .

aynen arkadaşım... kredi borcu var hala... öyle olmasına rağmen bi kendine gelse araç, satıcam... az önce i30 hakkında yazdım... kötülüyoruz filan ama, araştırdım şikayet var da 1 tane şikayet yok... astra j için yüzlerce var... nedir bu yaaa... aldığım günden beri sorunlu... :( aracımı az önce servise bıraktım... tecrübeye çıktık önce... yanımdaki usta diye tabir edilen canlının kafası camdan çıkarıcaktım... sağlam dedi döndü geri...dedim biz cahil insanlarmıyız... sür bakalım şu yola... biraz yokuş filan... neyse arızayı gördü de sonunda bi inceleyelim dedi... bitti mi... hayır bence film yeni başlıyor... ! hayırlısı Allah tan...

LEHERLING

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecmis olsun oncelikle aracin akismetresini bir kontrol ettirin gerekirse tanidik bir parcaciniz varsa ondan yenisini alin degistirmek kaydi ile bideneyin hic olmadi egr valfini temizletin bazen bu general motorlarda kotu mazot kullanilmasindan dolayi krom baglar tikanir buda beyine ariza gonderir ve cekisi keser kisa sureligine eger valfinide bi temizletin deneyin bu soyledigim parcalarda tamamen ariza verdiginde ariza kodunu verir kontrol etmenizi yada ettirmenizi tavsiye ederim iyi gunler

ronny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba arkadaşlar,

Dün 1.3 dizel astra sport 33.000 km aracımın sarı motor ışığı yandı.Bugün hemen aracımı Opel Gerçek sevise götürdüm.Bilgisayara bağlandı hata olarak EPG valfi arızası verdi.Bu valf egsoz gazı yeniden kullanım valfiymiş ve emülsiyon değerlerini düşürüyormuş.Biraz önce aradılar valfi temizleyip test etmişler fakat aynı hatayı tekrar vermiş.Değişmesi gerektiği söylendi.Bende aracı kendilerinden aldığımı ve iki senedir servislerini kullandığmı belirttim.Garanti sürem dolmuş ve 3 ay geçmiş durumda.Parçanın değişimi maliyeti yaklaşık 1100 tl.kullanım hatasıda değil.İyi niyet garantisi altında değiştirilmesini raica ettim.Şuan cevap bekliyorum.Benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlarım var mı?Garanti bitsede parça değişimini ücretsiz yaptırabilmem mümkün mü?Tecrübesi olan arkadaşlar varsa yol gösterebilirlerse çok sevinirim.

Saygılar,
Mutlu TURAN

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı sorun babamın doblosunda olmuştu sonuçta 1.3 multijet motor aşağı yukarı aynı mozot filtresini değiştirdik düzelmişti

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ronny link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Dün 1.3 dizel astra sport 33.000 km aracımın sarı motor ışığı yandı.Bugün hemen aracımı Opel Gerçek sevise götürdüm.Bilgisayara bağlandı hata olarak EPG valfi arızası verdi.Bu valf egsoz gazı yeniden kullanım valfiymiş ve emülsiyon değerlerini düşürüyormuş.Biraz önce aradılar valfi temizleyip test etmişler fakat aynı hatayı tekrar vermiş.Değişmesi gerektiği söylendi.Bende aracı kendilerinden aldığımı ve iki senedir servislerini kullandığmı belirttim.Garanti sürem dolmuş ve 3 ay geçmiş durumda.Parçanın değişimi maliyeti yaklaşık 1100 tl.kullanım hatasıda değil.İyi niyet garantisi altında değiştirilmesini raica ettim.Şuan cevap bekliyorum.Benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlarım var mı?Garanti bitsede parça değişimini ücretsiz yaptırabilmem mümkün mü?Tecrübesi olan arkadaşlar varsa yol gösterebilirlerse çok sevinirim.

Saygılar,

Eğer garantiye sokmazlarsa dışarıdada araştırın daha uygun birşekilde halledilebilir.
Mutlu TURAN

Eğer garantiye sokmazlarsa dışarıdada araştırın daha uygun birşekilde halledilebilir.

ronny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba,

önerebileceğiniz avrupa yakası özel servis varmıdır?
Teşekkürler..

Filay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra gaz yememe - gaz kesme

8 aylık Astra Edıtıon aracım dün yolda giderken 2.vitese attığımda gaz yememeye başladı ,önce stop etti zannettim ama 1.viteste normal çalışan araç  diğer viteslerde sanki pedala basmıyormuşum gibi tepki verdi.Göstergede ise tek gördüğüm (25km/h) ibaresinin yanıp söndüğüydü.Acil yardım ekibine bu uyarının ne olabileceğini sorduğumda yanıt alamadım,bugünse servis aradığımda danışman; araca limit belirlemişsiniz dedi,oysa bahsettikleri şeyin ne olduğunu dahi bilmiyorum.10 dakika sonra aracı çalıştırdığımda ise bir sıkıntı olmadı,acaba birisi bana bunun ne olabileceğini açıklayabilirmi? Teşekkürler şimdiden