direksiyon sorunu ?????

adrenaline001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar arabam 97 astra gsi düşük hızlarda direksiyon çok ağır gaza çöktüğüm zamanda birden hızlanmalarda direksiyon çok yumuşak oluyo ve kontrolden çıkması an meselesi oluyor sorun nedir yardım edermisiniz???

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teker hava basıncı düşük olabilir.
ön takım rotillerden olabilir.,
amortisör takoz başlarından olabilir.
bunlar en iyi ihtimaller.
kötüsü ise direksiyon kutusuna yağ pompalayan direksiyon motorundan olabilir.

adrenaline001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın alt tabla ve rotlar yeni değişti lastik havalarıda normal bu durumda ya amortisör de yada direksiyon pompasında sorun war heralde

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın alt tabla ve rotlar yeni değişti lastik havalarıda normal bu durumda ya amortisör de yada direksiyon pompasında sorun war heralde

geçmiş olsun. büyük ihtimal direksiyon pompası. benim eski astramda da aynı sorun vardı. yüksek hızlarda yok sanıyorsun ama aslında yüksek hızlarda direksiyonu çok çevirmediğimiz için anlamıyoruz. ama düşük hızlarda mesela kavşaktan dönerken benim birden sertleşiyodu sonra asılıyodum sonra birden hafifliyodu kontrolü zor sağlıyordum. valla işin zor gibi geliyo moral bozmak olmasın ama bu yüzden arabamı sattım ben. 1000 1500 ytl gibi fiyatlar çıkıyo bunların pompalarında.

gkirtay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı problem vardı 250 YTL ye yaptırdım tamiri mümkün olmuyo dediler ama sağlam yer buldum ayarladılar yenisi 650 civarı ama çıkmada bulabilirsin 300 civarı