devir sensörü

mustafaulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar gördüğüm kadarıyla benim arabanın eksantirik devir sensörü arızalı 4500 devirde arabanın motor koruma devreye giriyor ve arıza lambası yanıyor;şimdi birinci soru hangi marka devir sensörü almalıyım,ikincisi bu sensörü kendim değiştire bilirmiyim değiştire bilirsem bana nerde oldugunu ve nasıl sökülecegini resimli anlatabilecek arkadaş varmı şimdiden teşekkürler saygılar

EnjoY34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teknik servis bölümüne konunuzu açarsanız yardımcı olunabilir.

mustafaulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kusura bakmayın adım mustafa aslen kırıkkale şu anda ise çanakkaledeyim ve sizler gibi bir opelim var ,zaten siteyi sürekli takip ediyordum araçta bir arıza olunca ve bu arızanın sebebini bu sitede bulunca arkadaşlar yardımcı olur diye yazdım.tşk şimdiden ve bu msj mı teknik servise nasıl taşırım bilen varmı

alperx20xev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor devir sensörü mü egzantrik devir senserümü arızalı egzantirik ise basit bujiler sıralanıyor ya en solunda motor devir sensörü manifoldun sol alt tarafında kötü bi yerde ustalık bi yerde bence marka konusunda ben hella almıştım sorun çıkarmadı bi dahada çıkarmaz umarım .)

mustafaulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor devir sensörü mü egzantrik devir senserümü arızalı egzantirik ise basit bujiler sıralanıyor ya en solunda motor devir sensörü manifoldun sol alt tarafında kötü bi yerde ustalık bi yerde bence marka konusunda ben hella almıştım sorun çıkarmadı bi dahada çıkarmaz umarım .)
valla devir sensörü dediler araç 4500 devri geçmiyor motor koruma devreye giriyor buda can sıkıyor bazıları devir bazıları eksantirik devir sensörü dedi bilmiyorum artık burda aracı tech2 cihazınada baglatamıyorum çünkü yok çanakkale merkeze gitmem gerekiyor onun için burda deneme yanılma yöntemiyle yapcaz ama parça nerde biz sökebilirmiyizonu bilmiyorum işte

alperx20xev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor devir sensörüyse sökmen bence zor değişmişken egzantrik sensörüde değiş derim genelde ikisi arıza veriyor

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
4500 ü geçmiyorsa sorun egzantrik devir sensöründedir.
Fiyatları değişmekle beraber 45-70 arası. Bosh veya siemens ler 70 civarı sanırım.