Devir Saatimde Sorun var!!!

shrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustalar, 1.2 Corsa B aracım birinci viteste 4000-4500 devre kadar çıkıyor, ancak ikinci, üçüncü ve dördüncü viteslerde ise 2500 devrin üstüne çıkmıyor; Beşinci viteste çok rahat 120 km/h giderken şimdi 80km/h üzerine çıkmakta zorlanıyor. Acep ne oldu bizim kısrağa...:)

javercis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörü ve debimetre olabilir

Benim araçtada aynı sorun vardı.
Motor ışığı yanıyordu bu sorunu yaparken.

Önce oksijen sensörü dediler değiştirdim tam çözüm alamadım.(Ama biraz düzelme oldu) Sonra debimeter değişti 2 hafta önce şimdi sadece kalkışlarda bir gaz almama sorunu yapıyor ancak yuksek hızlarda sorunsuz hızlanıyor.

Şu anda serviste bakalım umarım tamamen düzelir.

mbbilici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracın debimetresi değiştiğinde de kalkışlarda gaz almama sorunu oluştu. bunun debimetre değişimi ile ne alakası olabilir.?

shrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçtada aynı sorun vardı.
Motor ışığı yanıyordu bu sorunu yaparken.

Önce oksijen sensörü dediler değiştirdim tam çözüm alamadım.(Ama biraz düzelme oldu) Sonra debimeter değişti 2 hafta önce şimdi sadece kalkışlarda bir gaz almama sorunu yapıyor ancak yuksek hızlarda sorunsuz hızlanıyor.

Şu anda serviste bakalım umarım tamamen düzelir.

Ben öncelikle krank devir sensörünü değiştireceğim, hava debimetresi ve oksijen sensörü konusunda kararsızım. Opel Parçacıya sordum, krank sensörü için 90 YTL fiyat verdi, sorun yaşamamak için küçükyalı ERPAŞ'a gittim işçilik dahil 110 YTL'ye parçaya takacak, bakalım.

Sen kaça değiştirdin debimetre ve oksijen sensörünü?