Deli eden zırıltı

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş herkese iyi günler. Araç camlar açıkken duyulabilen bir ses var. Ses nasıl anlatsam sanki motor boşluğunda ya da başka bir yerde kurbağacık anahtar unutulmuş gibi yada bir parçanın vidası gevşemiş gibi bir ses ara ara geliyor. Aracın her tarafını inceledim bir türlü rastlayamadım. Çıldırttı beni en uyuz olduğum şey. Hani derler ya yılanın sevmediği ot deliğinde biter diye aynen o durum yani. Benzer sorunla karşılaşan arkadaşlarım varsa yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler..

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Deli eden zırıltı

Geçmiş olsun. Servisteki iyi bir usta ile yola çıkıp sesi ona dinletmenizde fayda var... Ama bilindiği üzere, servis ustasını görünce arabadan çıt çıkmıyor. Sorun varsa da ustanın yanında kendini göstermiyor :))

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hareket halinde ve hızla birlikte artan bir ses ise davlumbazları kontrol et. benim olmuştu, ön davlumbazda ufak bir boşluk titreşime sebep oluyordu.

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

Davlumbazlardadır sorun. Aynısı bendede vardı..

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

davlumbazlara baktım hafif boşluk var ama plastik parça bu sesi çıkaramaz diye ihtimal vermemiştim

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mmtcopur link' Alıntı:
davlumbazlara baktım hafif boşluk var ama plastik parça bu sesi çıkaramaz diye ihtimal vermemiştim

Hava aldımı her türlü sesi çıkarabiliyor o davlumbazlar :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mmtcopur link' Alıntı:
Davlumbazdaki sinyal kablosu normalden uzun oldugu icin ruzgardan ses yapabilir.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugünlerde fark ettiğim inceden bir ses var ve nedenini buldum. direksiyonun yanındaki "far modu ayarlama" dairesi ve yanındaki iki küçük "iç aydınlatma" ve "far yüksekliği" ayarlama tuşları... elimle tutunca ses gelmiyor ama düzgün olmayan ya da hafiften pütürlü asfalt yolda hissediliyor. oraya nasıl bir işlem uygulanır bilemiyorum  032questn

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

ozgun88 link' Alıntı:
bugünlerde fark ettiğim inceden bir ses var ve nedenini buldum. direksiyonun yanındaki "far modu ayarlama" dairesi ve yanındaki iki küçük "iç aydınlatma" ve "far yüksekliği" ayarlama tuşları... elimle tutunca ses gelmiyor ama düzgün olmayan ya da hafiften pütürlü asfalt yolda hissediliyor. oraya nasıl bir işlem uygulanır bilemiyorum  032questn
֖zgün asıl ses kadrandaki devir saatinin çember metali varya ordan geliyor bozuk yolda. Bi oturmamazlik gibi degisik birsey. Sadece bozuk yolda geliyor. Hic elimle tutarak surmeyi dusunmemistim ama ğ˜

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Özgün asıl ses kadrandaki devir saatinin çember metali varya ordan geliyor bozuk yolda. Bi oturmamazlik gibi degisik birsey. Sadece bozuk yolda geliyor. Hic elimle tutarak surmeyi dusunmemistim ama ?

Aydın abi benim ordan ilk çalıştırmada (zaman zaman) ses geliyor 2-3 sn geçiyor sonra ama bu ses her zaman gelmeyen bir şey dikkat edersen ordaki tuşlar çok gevşek abi bende elimle yoklaya yoklaya sürerken denk geldim her zaman gelmeyince ses nedenini saptamakda zor oluyor. inşallah Aydın Surtaş bu sorunlarımıda çözebilir öncekileri halletmişti Temmuzda gideceğim