cyclone ile klip film seyretme işkencesi

evo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımı satın alırken bu cihazı satın aldım satan kişi araçta orjinal xenon olduğu için farlar yandığında ses yapabileceğinden bahsetmişti bunu bilerek satın aldım.

bir kaç hafta sonra bir parça takıldı far yandığında ki ses azaltılıyor dendi kabul ettik takıldı.

cihazda klip açıkken parça geçişleri ve başlarında zırıltılar geliyor(eski araçlarda teyp taktığımızda zırıltı olduğunda şase var denilen ses), klima açıkken fan üfleme seslerini kabinlerden duyuyorsunuz geri vitese taktığınızda ses düzeyiniz özellikle yüksek ise o zaman daha rahat duyuyorsunuz takır takır sesleri kabinlerden duyuyorsunuz. birde farlar yaktığınız da müzik işkencesi tamamlanmış oluyor. far konusunu biliyorduk ama hepsi artık bir işkence oldu servise götürdüm cihazı yenisi ile değiştirdiler ama yinede sorunlar bitmedi

forumda bir kaç konuya baktığımda cyclone kullanan kişilerde bu sorunlardan şikayetçi olanları okumadım bu sorunları bir tek ben mi yaşıyorum yoksa herkes seslerle kullanmaya alıştı mı?

R

ryanwilliams

Bilgi Girilmemiş
Ynt: cyclone ile klip film seyretme işkencesi

Ben aralik ayindan beri kullaniyorum genelde usb den dinliyorum aracin kendi usb sinden.dediginiz ses ben dvd izlerken geliyo sesi 30 dan yukari acmiyorum dvdde.usb de 50 aciyorum sesi duymuyorum

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Xenon farlar açıkken Cyclone un menüleri açık olduğunda o ses duyuluyor o yüzden uzun zamandır aracın kendi usb sinden müzik dinliyorum.

Cyclone ile gece farlar açık değilse parazit oluşmuyor ama bu kez de cd çalar parça listesi ekranı çok kötü, cd yı taktığınızda masmavi ve zevksiz bir ekran açılıyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de cyclone kullanıyorum ama farlar açıkken cızırtı duymuyorum
forumda benzer problemleri yaşayan arkadaşlarımız vardı
o yüzden birinde olup diğerinde olmaması acaba cihazdan mı yoksa montaj dan mı kaynaklı hep merak etmişimdir
bu problem ile ilgili cyclone teknik müdürü Erhan bey ile görüşebilirsiniz
iletişim adresini bu linkte paylaşmıştı
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=4432.15

evo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ryanwilliams link' Alıntı:
Ben aralik ayindan beri kullaniyorum genelde usb den dinliyorum aracin kendi usb sinden.dediginiz ses ben dvd izlerken geliyo sesi 30 dan yukari acmiyorum dvdde.usb de 50 aciyorum sesi duymuyorum

aracınız fotoğraftaki araç ise oluşmaz bixenon yok sizde

cevaplar için teşekkür ederim yanlış anlamayın  para verip aldıysam her özelliğini kullanmak isterim para verdiğim cihazın isteğine göre kullanmaktan ise cihazı farklı bir marka değiştirilmesi daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

bu arada usb porttan klip izlerken de far açıkken aynı sesi duyabiliyorsun hatta yaşadığım bütün sorunları yaşamaya devam ediyorum

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
ben de cyclone kullanıyorum ama farlar açıkken cızırtı duymuyorum
forumda benzer problemleri yaşayan arkadaşlarımız vardı
o yüzden birinde olup diğerinde olmaması acaba cihazdan mı yoksa montaj dan mı kaynaklı hep merak etmişimdir
bu problem ile ilgili cyclone teknik müdürü Erhan bey ile görüşebilirsiniz
iletişim adresini bu linkte paylaşmıştı
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=4432.15

Olmuyor Hakanım Erhan beyin kendiyle görüştüm yazılım attık ama gene değişen birşey yok, tahmin ediyorum sorun işçilikte; şaseleme yanlış yapılıyor olmalı.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar osd ayarlarindan volume yi 40 a falan getirin
Bende cok hafif gaz sesini aliyor
Gunduz farlari acikkende ses yapiyor  farlari kapatinca ses gidiyor
Cyclone mantigi evdeki uydu cihazi gibi dusunun nasil cizirti olmamasi icin tv den sesi biraz kismak gerekiyor ayni mantik
Denemek icinde dvd surucusune cd koymadan acin gaza basin motor sesini hafif aldigini goreceksiniz

evo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Arkadaslar osd ayarlarindan volume yi 40 a falan getirin
Bende cok hafif gaz sesini aliyor
Gunduz farlari acikkende ses yapiyor  farlari kapatinca ses gidiyor
Cyclone mantigi evdeki uydu cihazi gibi dusunun nasil cizirti olmamasi icin tv den sesi biraz kismak gerekiyor ayni mantik
Denemek icinde dvd surucusune cd koymadan acin gaza basin motor sesini hafif aldigini goreceksiniz

Osd sesi kisildigindan far konusu neredeyse sifira iniyor bana buradaki servis aux cikisina bir apart taktti ses kismen azaldi osd sesi daha yuksekte olmasina ragmen ses az hadi far sesini gectim

Buna para verip aliyoruz yok aracta bixeonon var ses yapar osd kisin azalir muzigin sesini kizin sase olmaz geri viteste ses gelmez ben niye para verip satin aldigim cihazin standardina gore hareket edeyim ben yuksek seste muzik dinlemesini seviyorum ama cihaz aracta buna izin verdigi limitleri asinca ilave sesler cikartiyor sorunun cihazlarin opel orjinal menusu ile dirsek temasli calistigi icin ve sizlerinde dedigi biraz da montaj hatasindan kaynaklandigi kesin ben erhan beye guzel bir mail attim pazartesi gunu servise gidecem onlarada okkali bir cift soz soylecem sorunu gideremezler ise cihazi ya necvox ile degistirecekler yada ucreti iade edecekler

Birde cihaz fiyatlarini okudum gercekten sok oldum benim aldigim rakamin cok ustundeler benim bildigim servise maliyeti satis rakamina gore 1200 ile 1400 lira arasinda diye biliyorum montaji yapan serviste montaj parasini regiden aliyor bu cihazlari alirken maks 1500 1600 arasinda diretin yada montaji yapan servisten satin alin

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cyclone un navigasyonunu çok kez kullandım, birçok kez de beni kaybettiğim adrese geri götürdü eyvallah ama bir daha Opel alacak olsam CD 600 mü olur 800 mü olur bilmiyorum ama Cyclone ya da Necvox vb olmayacağı kesin, herşeyden önce aracın orjinal CD 600 ü gibi arayüz vb uyumlu ve gösterişli değil.

evo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Cyclone un navigasyonunu çok kez kullandım, birçok kez de beni kaybettiğim adrese geri götürdü eyvallah ama bir daha Opel alacak olsam CD 600 mü olur 800 mü olur bilmiyorum ama Cyclone ya da Necvox vb olmayacağı kesin, herşeyden önce aracın orjinal CD 600 ü gibi arayüz vb uyumlu ve gösterişli değil.

Ben orjinal navigasyon kullanip sikayeti olan cok gordum bende gerci igo yuklu ama cepten sygic tercihimdir hatta bir musteri sikayette bulunmus serviste gm turkiyeden yetkili bendeki igoyu test etmisti oradan biliyorum gerci zevkler ve renkler tartisilmaz ben bu cihazi goruntulu oldugu icin tercih ettim birde 3000 sadece bir navigasyon icin cok flexride istemistim onuda almanya sport tourera o ozelligi koymuyormus