Cruise Control Kullanımı

ALPEREN_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cruse Control Kullanımı

aynı sistemin daha geişmişide var audide.sadece audi değil mercedes,bmw,volvoda da var.hatta ilk icat eden volvo.hatta şehir içi güvenlik adı altında 50km/s hızı geçmediğinizde araç,örneğin sıkışık trafikte kendi kendine durup yol alabiliyor.bu volvonun çoğu modelinde standart.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Arkadaşlar,
Mesajıma bugün aracıma kavuşup istanbuldan izmite sağ salim geldiğimi yazarak başlıyorum.Bu konuyu ayrıca ilk izlenimler kısmında paylaştım.

Bu ACC olayı özellikle güvenlik yönünden çok faydalı, ama ben şahsen tüm sürüş kontrollerine kendim hakim olmak isterim.
Bence şu anki CC bile oldukça yeterli.Buna ek olarak ne yapılmasını isterdin derseniz, nasıl arka park sensörleri varsa, ön tarafa da daha gelişmişleri konup dalgınlık sonucu arkadan çarpmaları önleyici bir otomatik frenleme sistemi olsun isterdim.Hızlanmayı ben kendim yapmak isterim.Gaza basıp da koltuga yapıstığımı hissetmeyeksem neden arabaya 45-50 bin lira vereyim ki, di ama :) Ama çarpma riskine karşı bir uyarıcı sistem bile bu ACC ile aradaki farkın kapanmasına yardımcı olurdu.engel karşısında otomatik fren sistemi sanırım mitsubishi tarafından çalışılmıştı.
Bu Acc sisteminde grillin içinde radar var, mesafeyi bu ölçüyor.Master sırasında aldığım bir derste prensiplerini göstermişlerdi.O zaman için bu radarın atmosfer şartlarından etkilenmesi söz konusu idi.Yani ne kadar gelişmiş bir sistem olsa da kontrolü tamamen bir makinaya bırakmamak lazım.
Aracınızdan maksimum keyif almanız temennisiyle, kazasız belasız sürüşler!
anıl

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cruise Control Kullanımı

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Selam Arkadaşlar,
Mesajıma bugün aracıma kavuşup istanbuldan izmite sağ salim geldiğimi yazarak başlıyorum.Bu konuyu ayrıca ilk izlenimler kısmında paylaştım.

Bu ACC olayı özellikle güvenlik yönünden çok faydalı, ama ben şahsen tüm sürüş kontrollerine kendim hakim olmak isterim.
Bence şu anki CC bile oldukça yeterli.Buna ek olarak ne yapılmasını isterdin derseniz, nasıl arka park sensörleri varsa, ön tarafa da daha gelişmişleri konup dalgınlık sonucu arkadan çarpmaları önleyici bir otomatik frenleme sistemi olsun isterdim.Hızlanmayı ben kendim yapmak isterim.Gaza basıp da koltuga yapıstığımı hissetmeyeksem neden arabaya 45-50 bin lira vereyim ki, di ama :) Ama çarpma riskine karşı bir uyarıcı sistem bile bu ACC ile aradaki farkın kapanmasına yardımcı olurdu.engel karşısında otomatik fren sistemi sanırım mitsubishi tarafından çalışılmıştı.
Bu Acc sisteminde grillin içinde radar var, mesafeyi bu ölçüyor.Master sırasında aldığım bir derste prensiplerini göstermişlerdi.O zaman için bu radarın atmosfer şartlarından etkilenmesi söz konusu idi.Yani ne kadar gelişmiş bir sistem olsa da kontrolü tamamen bir makinaya bırakmamak lazım.
Aracınızdan maksimum keyif almanız temennisiyle, kazasız belasız sürüşler!
anıl
harika olurdu bu özellik bence.
o volvoda kullanılan cc de neymiş be kardeşim. Resmen arabayı robota çevirmiş

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

sn dynamics hosgeldiniz. aracınızı guzel gunlerde kullanın. hayırlı olsun..... ben de yeni bayiiden geliyorum..... aracım insallah mart basında teslim alacagım. belki supriz de yapabilirlermis  general_Dancing

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

trk_187 link' Alıntı:
sn dynamics hosgeldiniz. aracınızı guzel gunlerde kullanın. hayırlı olsun..... ben de yeni bayiiden geliyorum..... aracım insallah mart basında teslim alacagım. belki supriz de yapabilirlermis  general_Dancing

Teşekkür ederim
En kısa sürede kavuşmanızı temenni ederim.
Benim satış danışmanı da cumartesi yetişmez dedi, sonra sürpriz dedi.Sizin de yakında aynısı olur.

Bu arada arkadaş bu tuş ne diye TCS yi kapatmış, araç hemen patiye düşüyordu:)Bugün tekrar devreye aldım.

lEternalBosl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ya ben size bir sey sorayım  benim arabam 2005 model enjoy hıc sabitleyici var olarak gozukuyo ama direksiyonda değil farın acma kapama tusunun orada  ve kullanımını gerceklestiremiyorum. tıklıyosun ileri geliyor ya artı yada eksi sonra bir daha bastırmakmı gerek nasıl oluyor tam olarak anlamıs değilim

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lEternalBosl link' Alıntı:
Ya ben size bir sey sorayım  benim arabam 2005 model enjoy hıc sabitleyici var olarak gozukuyo ama direksiyonda değil farın acma kapama tusunun orada  ve kullanımını gerceklestiremiyorum. tıklıyosun ileri geliyor ya artı yada eksi sonra bir daha bastırmakmı gerek nasıl oluyor tam olarak anlamıs değilim

Sizin modelde durum nedir bılmıyorum ama direksiyondan kumanda edilenlerde şöyle.

İstedigin hıza geldiginde önce sol üstteki tuşa basıyorsun ekranda beyaz CC işareti cıkıyor. O işaret cıkınca ortadaki dügmeyi aşagıya dogru cekıyorsun devreye gırıyor.

manisalı3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaslar şimdi bi sorum var cc ile 120 'le gidiyoruz dielim 5. Viteste frenleme yaptık 50 ye düstük.sonra artı tuşa bassak vitesi degistirmeden geri 120 ye cıkarmı yoksa.kendimiz vitesi düsürmemiz gerkiyomu? (dizellerde)

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

manisalı link' Alıntı:
arkadaslar şimdi bi sorum var cc ile 120 'le gidiyoruz dielim 5. Viteste frenleme yaptık 50 ye düstük.sonra artı tuşa bassak vitesi degistirmeden geri 120 ye cıkarmı yoksa.kendimiz vitesi düsürmemiz gerkiyomu? (dizellerde)
ekrandaki cruze control ışığı beyaz olur frene basınca tekrar + yaparak yükseltemeyiz.cruze control ışığı yeşil olduğu sürece aktif oluyor benim bildiğim bu şekilde

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

manisalı link' Alıntı:

CC ışığı yeşil olduğu sürece hızınızı + tuşu ile yükseltebilirsiniz ama 50 km. ye düştüğünüzde vitesi düşürmeniz gerekir.

Yani + tuşu ile hızlanıp vitesi 4 ardından daha da hızlanıp 5 e atabilirsiniz. CC modundayken vites değiştirebilirsiniz.