Corsa hakkında görüşleriniz

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Kötü tercih değil ama Corsa'da bir yerden sonra sıkıyor hele arka kapılardaki manuel camı görünce tansiyonum düşüyor ama siz beğendiyseniz sorun yok bir zamanlar bende düşünüyordum ama sıfır km'de mantıklı gelmemişti şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayirli olsun, kazasiz belasiz insallah. Polo konusunda; komsumda var ayni anda araclarimizi satip ayni anda aldik o 40 a dizel polo aldi ben 33 e benzinli corsa aldim. Goren herkes corsa daha havali ve kasli duruyor yorumunda bulunuyor. Yanyana koydugumuzda da polo bariz daha kucuk duruyor bu arada bos paket polo.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sınıfında alınacak en iyi araç bence corsa zamanında bende polo- corsa ikileminde kalmıştım ancak aradan geçen 7 sene beni yanıltmadı iyiki corsa almışım

ben82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah razı olsun sağolun, dün aldık arabamızı ve bir 100 - 150 km yaptıktan sonra benzin kadranının geriye doğru hızlı şekilde gittiğine şahitlik ettim :maden:

Onun haricinde yukarda arkadaşımızın yazdığı gibi arka kapı camlarının otomatik olmaması bir diğer olumsuzluk.

İyiye iyi kötüye kötü derim fanatik değilimdir her zaman, fakat görüşüm, çoğu forumlarda corsayı beğenmeyen aynı segmentte hep polo ve farklı araçları öneren arkadaşların ya otomobil cahili olduğunu düşünüyorum ya corsayı hiç kullanmadığını düşünüyorum veyahutta altlarında bmw porsche gibi arabalar olduklarını düşünüyorum. Araba resmen akıyor, süspansiyonları muhteşem, içeri ses gelmediği için araba çalışıyor mu çalışmıyor mu defalarca tereddütte kaldım, hareket halinde iken vites geçişleri oluyor mu olmuyor mu hissetmiyorum, multimedya sistemi çok iyi, araba b segmentine göre heybetli, içerisi oldukça geniş tıkış tıkış değil, bagaj hacmini ileri ki günlerde test edeceğim fakat yeterli gözüküyor bana. vs.vs.vs araba şu ana kadar kullandıklarım arasında en iyisi gözüküyor, Alman arabası değil boşuna.

Yalnız bilgi sahibi olan arkadaşlara sormak istiyorum, araba 60 kmyi geçince hız sınırını aştınız hatası veriyor, P6 programlamadan onu 200 kmye getirmeme rağmen hala 60 kmde uyarı geliyor oldukça yüksek sesle bu da dalgın olduğumuz zamanlarda anlık korkutuyor :rolleyes:

Ayrıca gps bağlantısı kesildi diye uyarı veriyor aynı ses yüksekliğinde, otoparklara girince. Kısacası bu sesi nasıl kapatabilirim?

Arabanın resmini akşama yüklerim sanırım buraya.

teşekkürler

Son düzenleme:

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun, resimleri merak ettim

ben82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımızı teslim aldık, ilk foto benzin istasyonundan :maden: bu otomatik vitesli meret çok yakıyor, konfor on numara, hoşuma gitmeyen bazı noktalar var sizlere sormak isterim.

Mesela torpido da ışıklandırma yok, iç mekan ve bagaj aydınlatması zayıf ve arka kısma da bir lamba yerleştirmek istiyorum okuma lambası, bana nasıl bir yol önerebilirsiniz?

teşekkürler

Son düzenleme:

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayirli olsun. Benzin ibresi ceyrekten sonra cok hizli dusuyor bunun nedenini hala anlamadim. Arkaya led falan cekilebilir ama siritir.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-Az yakıt için LPG taktırmalısınız.
-Bagaj aydınlatması için yuva var ama lamba yok. Nette oraya orjinal gibi switc' li yapanlar var. LAmba servisten temin ediliyor bildiğim kadarıyla.
-Arka tavan kısmı için ayrıyetten orjinal servislerde tavan lambası var, aynı öndeki gibi.

Yani bütün aydınlatmalar için extra orjinal lamba var. Hatta yurtdışı bir sitede iç kapı direğinin alt kısımında yeri olan ve orada lambası yanan bile gördüm. Bizdekiler biraz boş donanım :)

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
-Az yakıt için LPG taktırmalısınız.
-Bagaj aydınlatması için yuva var ama lamba yok. Nette oraya orjinal gibi switc' li yapanlar var. LAmba servisten temin ediliyor bildiğim kadarıyla.
-Arka tavan kısmı için ayrıyetten orjinal servislerde tavan lambası var, aynı öndeki gibi.

Yani bütün aydınlatmalar için extra orjinal lamba var. Hatta yurtdışı bir sitede iç kapı direğinin alt kısımında yeri olan ve orada lambası yanan bile gördüm. Bizdekiler biraz boş donanım :)

Bagaj da sol tarafta yuva var ondan mı bahsediyorsunuz ?
Aktif değil mi ?