Corsa hakkında görüşleriniz

ben82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Bende corsa ile ilgileniyorum ve muhtemelen bir corsa sahibi olacağım.

Gerçi bir opel forumunda bu soruyu sormak ne kadar mantıklı bilmiyorum :rolleyes: Corsa 1.4 otomatik enjoy paket + konfor paketi (dokunmatik ekran + park sensörü, geri görüş kamerası) metalik renk ile 48000tl ye araç alımı için karar verme aşamasındayım, sizce nasıl?

Bundan önce polo almayı kafamda kesinleştirmiştim ama polonun teknik ve iç donanımı corsanın paketleri eklenince basit ve pahalı kalıyor, iki aracı da test ettim özellikle ses yalıtımı konusunda ikisi de çok başarılı, kalkışlar ve serilik benim için yeterli sonuçta aile olarak kullanacağımız için sert ve yarış arabası tarzında hava atmak için kullanmayacağız, yakıt tüketimi biraz fazla geliyor bana opelin verilerine göre, bagaj hacmi bu segmente fena değil gibi, corsa poloya göre sürücü koltuğu daha yüksek yol hakimiyeti sağlıyor.

Fakat her yerde içi boş satışa sunulmasına rağmen bir polo hayranlığı almış başını gidiyor, sizlerin görüşü nedir, benim görmediğim de herkesin gördüğü ne artısı var?

görüşleriniz için teşekkürler

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Duyduğum en büyük övgüler şunlar polo için: kapı tok kapanıyor, hemen elden çıkıyor satınca, iç trim kalitesi yüksek (bence değil)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Son çıkan Polo fena değil iç malzeme kalitesi Corsa'dan açık ara iyidir. Ama tavsiyem gırtlak donanım i20 her açıdan ikisinide ezer bana göre.

ben82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son çıkan Polo fena değil iç malzeme kalitesi Corsa'dan açık ara iyidir. Ama tavsiyem gırtlak donanım i20 her açıdan ikisinide ezer bana göre.

uzak doğu arabaların iyi olduğunu biliyorum ama nedense bana hep soğuk takatuka gelmişlerdir, belki de yıllar yıllar önceki kia ve toyota da yaşanan mağduriyetler aklımda bir köşede yer etmiştir bilmiyorum, alacaksan alman veya amerikan arabası alacaksın diye bir laf var eskiden beri, o aklımda öyle bir yer edinmiş ki sanki prensip olmuş.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yıllardır Opel in değişik tiplerinde modellerinde arabam oldu.
Geçenlerde Corsa D 1.4 O.V 111. yıl aldım..
8 lt/100 km sarfiyat var.. Küçük bir bagaj vs.
Bence parasını haketmiyor.
Astra almak bence daha mantıklı..

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-Polonun ön camı çok basık, aynı şekilde içide ferah değil ama dış görünüş ağır abi tipinde yani bana göre güzel.
-İ20 aynı sınıfta ama bir alman gibi tokluk, sağlamlık hissi yok.
-Corsa içi geniş ferah ama dışına 7 yıl oldu ve kasa değişme vakti geçti bile.
-Fiesata da dışı güzel ama içi aynı şekilde basık ve dar ve 2-3 yıla kasa değişir sanırım.

Şuan illede B sınıfı araç almam lazım diyorsanız yeni Cli' ya bir bakın derim. Belki alman gibi olmaz ama fenada olmamış gibi. Görünüş, yenilik, kasa on numara bence.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:13 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:12 ----------

Yıllardır Opel in değişik tiplerinde modellerinde arabam oldu.
Geçenlerde Corsa D 1.4 O.V 111. yıl aldım..
8 lt/100 km sarfiyat var.. Küçük bir bagaj vs.
Bence parasını haketmiyor.
Astra almak bence daha mantıklı..

Aslında doğru çünkü B sınıfı bir araca 37-40 TL vermektense 2-3 yaşında C sınıfı HB yada sedan rahatlıkla alınabilir bence.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su siralar ücretler genel olarak yüksek. Bende arac bakiyorum ve b-c segmenti arasında kalmistim. Oncelikle size nasil bi arac lazim ona karar vermeniz lazim. Bagaj ve ic hacim cok onemli degilse temiz bir b segmenti, yok genis olsun derseniz c segmentinde bir arac bakin. Corsa veya polo arasinda secim yapin bence.

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su siralar ücretler genel olarak yüksek. Bende arac bakiyorum ve b-c segmenti arasında kalmistim. Oncelikle size nasil bi arac lazim ona karar vermeniz lazim. Bagaj ve ic hacim cok onemli degilse temiz bir b segmenti, yok genis olsun derseniz c segmentinde bir arac bakin. Corsa veya polo arasinda secim yapin bence.
Ben de boyle arada kaldim 2005 2006 astralara 32 33 vermektense 2011 11000 kmde corsa aldim, en azindan kafam rahat olacak

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende tam sizin gibi dusundum. km dusuk olsun yeni olsun sorunu az olsun diye b sinifina yoneldim...

ben82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en sonunda kararımı verip corsa almaya karar verdim ve yarın teslim alacağım, sonuçları ve izlenimlerimi yazacağım. Aile kullanımı için aldığımız için b segmenti seçeneklerini bütçemize göre elemiştik, diyorum ya Polo'nun bu kadar tutma nedenini anlamış değilim her ikisini de kullandım. Acaba doğuş otonun insanlara yok çekmesi mi bu kadar cazip kılıyor müşteriye bilmiyorum ama adım başı polo olmasını garipsiyorum, dış görünümüne lafım yok vw'nin tüm araçları güzel bu konuda. Corsanın E serisini beğenmediğim için D serisini aldım, E serisini opelin satmayan modeli Adam'a benzetmeye çalışmışlar, bana kalırsa bu şekilde gelirse Türkiye'ye pek tutmaz. Metalik renk siyah, multimedya sistemi sis farları geri görüş kamerası enjoy paket kombinasyonu ile Corsamı aldım. Teslim aldıktan sonra resimlerini de ekleyeceğim.