Corsa D Performans Artırma!

qsilver

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.4 corsa benzinli aracımın performansını artırmak istiyorum. Öncelikle yapmayı düşündüğüm işlemler sırasıyla:

1) Chip Tuning
2) Green Kutu içi Filtre
3) Performans Bujileri

Hala tatmin etmiyorsa

4) Sebring Son susturucu

Şimdi herkes gibi benimde kafama takılan sorularım var.Yukarıda sıraladığım işlemler hakkında bütün forumu okudum fakat kafam daha da karıştı, kararsızlığım arttı.Öncelikle bu işlemlerden herhangi birini uygulamış arkadaşlardan yardım ve paylaşım bekliyorum.

-Acaba benzinli araçlarda chip tuning le ne kadar bir güç elde edebilirim. Özellikle MegaChip Tunning (Mehmet Gazihan abimizden ) yardım istiyorum
-Kutu içi filtre uygulaması yapan arkadaşlardan yorum beklemekle kalmayıp
-Bosh veya ultrasonic buji seçimini yapmış arkadaşlardan bir yol göstermelerini bekliyorum.
-Acaba bu işlemleri yapsam aracımdan daha fazla performans alabilir miyim arkadaşlar?

ELR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Chip tuning benzilide 6-7hp diye biliyorum, kutu ici filtrede hissedilir bir beygir artisi saglamayip aracinizin rahatlamasina yardimci olacaktir. Sadece son susturucu ise cogu zaman geridonusumden oturu bir yarari olmadigini duymustum eger komple sistem yapmayacaksaniz.

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
chip yapılıp,egzost sistemiyle oynanabilir,sadece son susturucu değil,sport orta susturucular,kat iptali vs. gibi işlemler de yapılabilir.hava filitresi motorunu oldukça rahatlatcaktır,kesin yap derim..buji konusunda bosch performans bujileri çok iyi diyorlar,ama bilemem..chip haricindeki işlemlerden çok fazla performans artışı bekleme ancak çok rahatlık katacaktır motora.chip ile de max.12 hp alabilirsin.Gazihan bu konuda sana yardımcı olur..

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boşuna uğraşıp paranı sokağa atma.1.4 arabaya yapacağın harcamaya ve vereceğin emeğe değmez.Bizzat denenmiştir ve tecrube ile sabittir.

.::EmrE::.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boşuna uğraşıp paranı sokağa atma.1.4 arabaya yapacağın harcamaya ve vereceğin emeğe değmez.Bizzat denenmiştir ve tecrube ile sabittir.

Neden değmesin ki? Doğru düzgün yapılan her mod işlemi değer bence..Öncelikle performans istiyorsan ya tam yapacaksın işi ya hiç yapmayacaksın... tavsiyem şunlar,ancak çok maliyetli ve ürünlerin bulması zor söyliyeyim...

1. Superchips Bluefin Stage 2 veya Stage 3 ECU
2. Dbilas Flowmaster air induction kit - Corsa D için çıkımş.
3.İridyum bujileri deneyebilirsin.
4.Egzoz kiti - Remus , Milltek ve Sebring'in var , ancak şiddetle Milltek tavsiye ederim.

Şahsen buldugum anda Bluefin ve milltek'i alacağım.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden değmesin ki? Doğru düzgün yapılan her mod işlemi değer bence..Öncelikle performans istiyorsan ya tam yapacaksın işi ya hiç yapmayacaksın... tavsiyem şunlar,ancak çok maliyetli ve ürünlerin bulması zor söyliyeyim...

1. Superchips Bluefin Stage 2 veya Stage 3 ECU
2. Dbilas Flowmaster air induction kit - Corsa D için çıkımş.
3.İridyum bujileri deneyebilirsin.
4.Egzoz kiti - Remus , Milltek ve Sebring'in var , ancak şiddetle Milltek tavsiye ederim.

Şahsen buldugum anda Bluefin ve milltek'i alacağım.

Harcayacağın para/alacağın performans oranı düşük olur.Ben de 1.4 araç yükledim.Bu saydıklarının senin de değindiğin gibi hem Türkiye'de temini zor, hem fiyatı yüksek hem de toplasan 10-15 Hp ancak alırsın.Bir araç ne için üretilmiş ise o amaçla kullanılmalı.Performans için 1.6 GSI ve OPC'ler var.Dizel olsa turbo olduğu için chiple birşeyler yapılır ama 1.4 atmosferik araç eğer arabanın canına okumayı göze almadıysan yüklenmemeli.

alim34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
harcayacağın para/alacağın performans oranı düşük olur.ben de 1.4 araç yükledim.bu saydıklarının senin de değindiğin gibi hem türkiye'de temini zor, hem fiyatı yüksek hem de toplasan 10-15 hp ancak alırsın.bir araç ne için üretilmiş ise o amaçla kullanılmalı.performans için 1.6 gsi ve opc'ler var.dizel olsa turbo olduğu için chiple birşeyler yapılır ama 1.4 atmosferik araç eğer arabanın canına okumayı göze almadıysan yüklenmemeli.
++++200000

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa d ye ne yaparsan yap yaptığın harcamanın karşılığını hiç bi şekilde alamazsın belki sadece baska bir corsa dyi biraz farkla gecmene yarar ama harcanılana değermi bilmem.

ama corsa b 1.6 gsi bulursan ve onunla oynarsan clio rs ,astra gsi ,vtec vti ları gecebilecek güçte bir araç yapabilirsin. hemde çok paralar harcamadan.

hee illa 1.4 istiyorsan corsa_n ı verelim sana:D:D:D

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
+1
1.4 performans amaçlı bi motor değil sonuçta.ama tabi sen keyif için yaparım diyorsan o başka.tabi ki chip-hava kiti-buji-komple egzoz son derece hoş olur.